Röportaj
Giriş Tarihi : 06-09-2013 02:50   Güncelleme : 06-09-2013 02:50

Şebinkarahisar eski Kaymakamı Avni Oral'ın son röportajı

Şebinkarahisar Eski Kaymakamı Avni Oral, yeni görev yerine gitmeden önce son kez duygu ve düşüncelerini Şebin Gündem aracılığı ile hemşehrilerimize ulaştırdı. Sayın Oral, Şebinkarahisar’da huzur içerisinde bir üç yıl geçirdiğini belirterek "Gönlümüz her zaman Şebinkarahisar'da olacak" dedi.

Şebinkarahisar eski Kaymakamı Avni Oral'ın son röportajı
Şebinkarahisar eski, Kozan'ın yeni Kaymakamı Avni Oral, Şebinkarahisar ile ilgili duygu ve düşüncelerini Şebin Gündem Gazetesine değerlendirdi. Sayın Oral, Şebinkarahisar’da huzur içerisinde bir üç yıl geçirdiğini belirterek "Gönlümüz her zaman Şebinkarahisar'da olacak" sözleriyle özetledi.

2013 Yılı son Mülki İdare Amirleri Kararnamesi ile Adana’nın Kozan İlçesi Kaymakamlığı'na atanan Şebinkarahisar eski Kaymakamı Avni Oral; “Gönlümüz hep burada olacak. Biz buralarla irtibatımızı kesmeyeceğiz. Görev yaptığım yerlerde her zaman Şebinkarahisarlıları görmeye görüşmeye davet ediyorum. Bütün Şebinkarahisarlılara gönlümüz, kapımız açık” dedi.

Göreve başladığı ilk gün “ben buraları kendi toprağım saydım. İnsanını kendi insanımız saydım” diyerek  sorunlara derinlemesine inen, yaptığı sıra dışı projelerle Şebinkarahisar’ın hem tanıtımına hem de ekonomisine önemli katkılar sağlayan Şebinkarahisar’ın genç ve dinamik Kaymakamı Avni Oral, üç yıl hizmet ettiği Şebinkarahisar’daki görevinin son günlerinde, duygu ve düşüncelerini Şebin Gündem Gazetesi aracılığı ile hemşehrilerimizle paylaştı.
Şebinkarahisar’ın ve bölgenin sorunlarına bir Şebinkarahisarlı hassasiyetle yaklaşan eski Kaymakamımız Avni Oral'ın Şebin Gündem Gazetesi Genel Koordinatörü  İlhan Çabukol’un sorularına verdiği cevapları siz değerli okurlarımıza aşağıda sunuyoruz.

Şebin Gündem: Sayın Oral, üç yıl Şebinkarahisarlı hemşehrilerimize hizmet ettiniz. Son atamalar ile birlikte Adana’nın Kozan İlçesi'nde görevinize devam edeceksiniz. Şebinkarahisar'dan ayrılmadan önce son kez Şebinkarahisarlılara neler söylemek istersiniz?

Avni Oral: Şebinkarahisar'a ilk geldiğimde söylediklerimi giderken de söylemek istiyorum. Ben buraları kendi toprağım saydım. İnsanını kendi insanımız saydık. Burada sıkıntı çekmeden üç yılımızı dolu dolu geçirdik. Bu süreç içerisinde Şebinkarahisar'ın ilerlemesi, gelişmesi, kalkınması anlamında görüneni ve görünmeyeni, yani altyapısı ve üst yapısı ile Şebinkarahisar için mücadele ettik. Çalıştığımız süre içerisinde güzel şeyler yaptığımızı söyleyebiliriz. Özellikle köylerimizin altyapısından tutun da  eğitimle ilgili  Şebinkarahisar'a kazandırdığımız önemli çalışmalar var. Buradan sizin aracılığınız ile müjdesini de verebilirim, Şebinkarahisar'a 90 kişilik kadın Rehabilitasyon Merkezi kurulması noktasında yaptığımız mücadele sonlandırıldı. Yine bu dönemde Öğretmen Lisesi Şebinkarahisar'a kazandırıldı. Devletimizin imkânlarını buraya getirme anlamında mücadelemiz oldu.

Şebin Gündem. Her toplantıda Şebinkarahisar'ın tarihi ve kültürel açıdan çok önemli bir yer olduğunu, burada mutlaka fikri bir dönüşümün gerekliliğini savundunuz. Bu konuda neler söylemek istersiniz?

Avni Oral: Yapılan yatırımların dışında Şebinkarahisar'da en fazla yapmaya ve anlatmaya çalıştığım, Şebinkarahisar'da fikri bir dönüşümün, değişimin gerekliliğidir. Bunun olabilmesi içinde önemli çalışmalar yaptık. Her toplantımızda, her dost ziyaretimizde buna çok dikkat ettik. Şebinkarahisar önemli, tarihi bir yer ve ismi ağır olan bir yer. Ekonomik anlamda, kültürel ve sosyal anlamda Türkiye'de ağırlığı olan bir yer. Ancak Şebinkarahisar tüm bunların yanında önemli ölçüde de kan kaybetmiş. Yeniden bir ivme kazanabilmesi açısından, Şebinkarahisar'ın yeniden bir vizyona sahip olması açısından, başlatılan çalışmaların yürütülmesi kanaatindeyiz.

Şebin Gündem. Şebinkarahisar’ın geleceğini nasıl görüyorsunuz?

Avni Oral: Şebinkarahisar kimseden bir şey beklemeden, kendi vatandaşı ile kendi mücadelesini verme durumunda. Şebinkarahisar'ı gelecek on yıl içerisinde önemli sorunlarını ve ulaşımını da halletmiş olarak daha iyi bir yerde görmeyi çok istiyorum. Öyle olacağına da inanıyorum.

Şebin Gündem: Şebinkarahisar sizinde söylediğiniz sorunlarını çözerse bölgede bir turizm merkezi olabilir mi?

Avni Oral: Turizm bakımından Valimizin destekleri ile çok güzel çalışmalarımız oldu. Şebinkarahisar bu anlamda zaten yeterli zenginliğe sahip bir ilçemiz. Zamanla bu yatırımlar daha gözle görülür bir hale gelecek. Vizyonu iyi çizip onun üzerinde özellikle yoğunlaşmak gerekir. Buradan bir şey olmaz, buralar gelişmez, böyle kalır dersek hiçbir şey olmaz, ileri götüremeyiz. Yapılanlarda boşa çıkmış olur. İnşallah Şebinkarahisar'ı daha iyi yerlerde göreceğiz.

Şebin Gündem: Hemşehrilerimize son olarak ne söylemek istersiniz?

Avni Oral: Gönlümüz hep burada olacak. Biz buralardan irtibatımızı kesmeyiz, daha önceki yerlerden de kesmedik. Bizi sevenleri sevmeyenleri, gönül bağı olanları görev yaptığım yerlerde görmeye görüşmeye davet ediyorum. Bütün Şebinkarahisarlılara  gönlümüz kapımız her zaman açık. Kim bilir belli olmaz ilerde buralara yakın yerlere geliriz, İstanbul'a geliriz. Nerede olursak olalım kapımız herkese açık.

Şebin Gündem: Sayın Kaymakamım, bizde Şebinkarahisar'a katkı sağlayanları hiç bir zaman unutmayız. Bizde sizi takip edeceğiz, Bizimde kapımız, gönlümüz her zaman size açık. Gazetemiz aracılığı ile hemşehrilerimize verdiğiniz güzel mesajlar için size çok teşekkür ediyor, yeni görev yerinizde başarılarınızın devamını diliyoruz. Yolunuz açık olsun.
 
 
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
 • Süper LigOP
 • 1Galatasaray26
 • 2Alanyaspor26
 • 3Göztepe24
 • 4Fatih Karagümrük24
 • 5Beşiktaş24
 • 6Antalyaspor24
 • 7Hatayspor13
 • 8Fenerbahçe13
 • 9Kasımpaşa23
 • 10BB Erzurumspor23
 • 11Sivasspor23
 • 12Kayserispor23
 • 13Konyaspor11
 • 14Gaziantep FK21
 • 15Trabzonspor21
 • 16Gençlerbirliği21
 • 17Yeni Malatyaspor21
 • 18Denizlispor21
 • 19MKE Ankaragücü10
 • 20Çaykur Rizespor20
 • 21Başakşehir FK20
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
8. Feshane Giresun Günleri 3-4. Gün
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA