İstanbul
Giriş Tarihi : 30-04-2016 11:23   Güncelleme : 30-04-2016 11:23

Asla onların aziz hatıralarını çiğnetmeyeceğiz

Giresun Federasyonunu nezaretinde turnuva komitesinin düzenlediği 7.Topal Osmanağa Şehit Birkan Gündüz futbol turnuvası ödül töreni Eyüp Belediyesi Kültür merkezi tesislerinde yapıldı.

Asla onların aziz hatıralarını çiğnetmeyeceğiz
Eyüp Belediyesi Kültür Merkezinde Giresun Federasyonu ve Turnuva Komitesinin düzenlediği 7. Topal Osmanağa Şehit Birkan Gündüz futbol turnuvası ödül törenine katılım yoğun oldu.  Törene İstanbul milletvekili Hasan Turan, eski milletvekili Turhan Alçelik, Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, Başkan yardımcısı Ahmet Tüfekci, Esenler Belediye Başkan yardımcısı Faruk Aydın, Esenyurt Belediye Başkan yardımcısı Abdurrahman Ada, Tuzla Belediye başkanı Danışmanı Hüseyin Koca, İBB İmar ve Ruhsat Daire başkanı Yasar Parlak, bürokratlar, siyasetçiler, Dernek Başkanları ve basın mensupları katıldı.
 
İstanbul Milletvekili Hasan Turan düzenlenen gecede, son günlerde gelişen olaylar ile ilgili duygularını ifade eden bir konuşma yaptı. Aziz milletimizin tamamına layık olmak için Meclis çalışmalarında gayret gösteriyoruz diyen Sayın Hasan Turan, "sizlere layık olmaya çalışıyorum, çalışmalarımızda vazgeçemediğimiz prensiplerimiz ilkelerimiz var. Bizi biz yapan değerlerimiz var."dedi.
 
"Bizler her bir tarafı, her metrekaresi şehit kanı ile sulanmış bir memleketin evlatlarıyız."
 
Konuşmasında son aylarda şehit olan Giresunlu askerler ve ülke gündeminde gelişen olaylara da yer veren Hasan Turan konuşmasını şöyle sürdürdü. "Giresun Federasyonumuzun 7.sini düzenlediği turnuva kısa zaman önce şehit olan Şebinkarahisarlı Şehit Birkan Gündüz kardeşimizin adına düzenlendi. Ne yazık ki peşinden Eynesil, sonra Espiye'den bir kardeşimiz ve en son Yağlıdere'den bir kardeşimiz daha şehit oldu. Şairimiz ne demiş "Kim ki bu cennet vatanı uğruna olmaz ki feda, şüheda fışkıracak toprağı sıksam şüheda" bizler her bir tarafı, her metrekaresi şehit kanı ile sulanmış bir memleketin evlatlarıyız. Bu cennet vatanı bizlere emanet eden şehitlerimizin aziz hatıralarını yaşatmaktan daha anlamlı olan şey nedir? Giresun evladı vatanperver, vatanı milleti için gözünü kırpmadan canını feda edendir. Geçmişte bunu gösterdik mi? Evet gösterdik. Milletin askerden kaçtığı o dönemde, iki tane gönüllü alay kurup aziz vatanı sadece kendi şehrinde değil, ülkemizin her tarafında savunma kahramanlığı yapmışız ve bugünde yapmaya devam edeceğiz.
 
" Milletin içinden geçeni milletin meclisinde yaptığın zaman millet harekete geçiriyor."
 
Bizim oralarda söylenen bir atasözümüz vardır. "Dede ekşi elma yemiş torunun ağzı ekşimiş" derler. Ceddimiz kahramandı bizim neslimizde kahramandır. Bir kardeşimiz Nusaybin'den bana bir mesaj atmış. Gözlerim yaşardı. Demek ki milletin içinden geçeni milletin meclisinde yaptığın zaman millet harekete geçiriyor. Mesajında şöyle diyor. "Giresun federasyonumuzun eski başkanı, İstanbul'un milletvekili Giresun evladı. Damarlarında çetmi kanı dolaşan, hainlere karşı topal Osman ruhu ile hareket eden hemşehrimiz, Nusaybinden sizinle gurur duydum ellerinden öperim" diye yazmış. Bu mesaj devlete ve millete meydan okuyanlara sadece işin kolluk kuvvetlerine bırakılmaması gerektiğini göstermiştir.
 
"Esas maksadımız bu şehirde nüfusumuzun nüfuza dönüşmesidir."
 
Ben içimden gelenleri söylüyorum. Yağlıdere'de şehidimiz Süleyman Kul kardeşimizin cenazesinde onun boynu bükük annesinin, babasının cenaze namazına katılanların içlerine akıttıkları gözyaşlarının ve hıçkırıklarından benim aldığım mesaj, biz evlatlarımızı feda ettik bari onurumuzu çiğnetmeyin mesajıydı. Asla onların aziz hatıralarını çiğnetmeyeceğiz. Çiğnemek isteyen bizi karşısında bulur. Bu memleketin ister idarecisi ister vatandaşı olsun, mayası bozuklar hariç bu milletin tamamı şehit perverdir. Milletimiz inancı ve davası için kendini feda eder. Bizler ceddimiz neyse öyle düşünüyoruz. 7 yıldır federasyonumuz turnuva yapıyor. Atalarımız ne demiş "Gönül ne kahve ister ne kahvehane, Gönül muhabbet ister kahve bahane." Biz turnuvaları bir şampiyon çıksın diye değil, turnuva bu işin bahanesi. Esas amaç, büyük şehirlerde insanımızın, gençlerimizin tanışmasına, kaynaşmasına ve dayanışmalarına imkan sağlamış oluyoruz. Esas maksadımız bu şehirde nüfusumuzun nüfuza dönüşmesidir. Milli ve manevi değerlerimizi, insanımızın, hemşehrimizin, vatandaşımızın ve gencimizin aklına beynine gönlüne adeta nakşetmektir. Bizim yapmak istediğimiz şey bu.
 
"Bir insanın en değerli varlığı canıdır. Allah kimseye evlat acısı göstermesin."
 
Çakalların kendi zayiatlarını sembolleştirip bu topluma kahramanmış gibi takdim ettiği bir dönemde bizlerde milletimizin teminatıyız. Bu cennet vatanımızın bekası için aziz bedenlerini feda eden kahraman şehitlerimizin hatıratlarını yaşatmalıyız. Bu hepimizin görevi, STK'ların, siyasetçilerimizin, yöneticilerimizin ve her bir vatandaşımızın görevidir. Bir insanın en değerli varlığı canıdır. Allah kimseye evlat acısı göstermesin. Boynu bükük anaları ve babaları gördüğümüz zaman ciğerlerimiz parçalanıyor. En son Yağlıdereli şehidimizin vasiyetini hıçkırıklara boğularak okuduk. Yirmi gün önce şehit olan arkadaşının cenazesine geliyor, tabutuna sarılarak yarabbi beni de şehit olarak yanına al diyor. Duası yirmi gün sonra şehit olduğunda kabul olmuş oluyor. Vasiyetinde şunu istiyorum bunu istiyorum değil, "benim adıma yayla yoluna bir çeşme yapın, adına da Şehitler ölmez, vatan bölünmez yazın" diyor. Şu yüksek ruha, şecahata, izzete bakarmsınız? Bunun hakkını savunmak için bile gerekirse can feda ederiz. Bu şehitlerimizin hatıratlarını yaşatmak için bu tür organizasyonlarımızı da yaşatmaya devam edeceğiz.
 
"Çakalların kol gezdiği dünyamızda tek başımıza var olmamız mümkün değil."
 
Bu şehirde Giresunlularda varmış dedirtecek şekilde "Giresun Gabuğunu Gırdı" sloganını insanların idrakine kazıdık. Giresun Federasyonunun altında bir emek var, bu emekte bütün Sivil Toplum Kuruluşlarımızın emeğidir. Hepinizi bu emeklerinizden dolayı kutluyorum. Giresun Federasyonumuz güçlenerek çalışmalarına devam ediyor. Bunun için gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz. Aramıza fitne ve fesat sokmaya çalışanlara müsaade etmeyeceğiz. Bizim birbirimize ihtiyacımız var. Çakalların kol gezdiği dünyamızda tek başımıza var olmamız mümkün değil. Birbirimize ve kurumumuza sahip çıkacağız. Binleri on binleri yüz binleri meydanlarda toplayacağız. Bizim birlikteliğimizden hem kendi toplumumuz, hem ülkemiz hem islam alemi fayda görür. Nerde birlik orada dirlik, nerede ayrılık orada zayıflık olur.Allah birliğimiz beraberliğimizi daim etsin." dedi.
 
Hüseyin Şenel Odacı
www.sebingundem.com
 
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
 • Süper LigOP
 • 1Başakşehir FK3166
 • 2Trabzonspor3162
 • 3Sivasspor3154
 • 4Beşiktaş3153
 • 5Galatasaray3152
 • 6Alanyaspor3151
 • 7Fenerbahçe3150
 • 8Gaziantep FK3141
 • 9Göztepe3239
 • 10Antalyaspor3138
 • 11Kasımpaşa3136
 • 12Gençlerbirliği3236
 • 13Yeni Malatyaspor3132
 • 14Denizlispor3132
 • 15Çaykur Rizespor3132
 • 16Kayserispor3131
 • 17Konyaspor3130
 • 18MKE Ankaragücü3126
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
8. Feshane Giresun Günleri 3-4. Gün
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA