Şebinkarahisarlılar Bir Kez Daha Mazlumun Yanında Olduğunu Gösterdi

Şebinkarahisarlılar yardımseverliğini ve mazlumun yanında olduğunu bir kez daha gösterdi. Şebinkarahisar'da düzenlenen "Halep'te Senin Yurdun!" yardım kampanyasında toplanan 4 Tır yardım malzemesi Halepe gönderildi.

Şebinkarahisarlılar Bir Kez Daha Mazlumun Yanında Olduğunu Gösterdi
Şebinkarahisarlılar Bir Kez Daha Mazlumun Yanında Olduğunu Gösterdi Hüseyin Şenel Odacı
Advert
Şebinkarahisar Belediyesi ve Şebinkarahisar Müftülüğünün ortaklaşa yaptığı "Halep’te Senin Yurdun!’" yardım kampanyasına, Şebinkarahisarlılar 4 Tır dolusu yardım malzemesi toplayarak "Rotamız Halep Yükümüz İnsanlık" anlayışı ile Halep'e gönderdiler.
 
Toplanan 4 Tır yardım malzemesi Şebinkarahisar'dan yola çıkmadan önce düzenlenen törende, Şebinkarahisar Kaymakamı Erdoğan Kanyılmaz ve Belediye Başkanı Şahin Yılancı birer konuşma yaparak ilçe halkına teşekkür ettiler. Konuşmaların sonunda Şebinkarahisar Müftüsü İsa Yaykın yaptığı dua ile birlikte yardımlar Halep' e ulaştırılmak üzere yola çıkarıldı.
 
Şebinkarahisar Belediye Başkanı Şahin Yılancı yardım konvoyu yola çıkarılmadan önce düzenlenen törende  yaptığı konuşmasında şöyle dedi.
 
"Çok kıymetli, kadirşinas Şebinkarahisarlı kardeşlerim,
 
Belediyemiz ve İlçe Müftülüğünün ortaklığında yürüttüğümüz ‘’Halep’te Senin Yurdun!’’kampanyamızı hayırlısıyla nihayetlendirmiş bulunmaktayız. Öncelikle Halep’teki ve tüm dünyadaki mazlum kardeşlerini unutmayan siz değerli Şebinkarahisar halkına can-ı gönülden teşekkür ediyor, Rabbimden hayırlarınızı kabul etmesini niyaz ediyorum.
 
Değerli Hemşehrilerim,
 
Halep yakılıp yıkılırken, çocukların gözyaşlarıyla her gün bizim de yüreğimiz dağlandı. Hem komşumuz, hem de Müslüman olarak Halep’te ve dünyanın dört bir yanındaki kardeşlerimizin yanında olmak bizim en büyük insani görevimiz. Kimileri demokrasiden, insan haklarından bahsetmeye, süslü cümleler kurmaya devam ederken, masum çocuklar katlediliyor ve insanlar vatansız bırakılıyorken nedense kılını kıpırdatmadan izlemeye devam ediyorlar. Bizler bu zulümlere sessiz kalmamaya ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da dediği gibi masum coğrafyaların umudu ve ENSAR olmaya devam edeceğiz. Çünkü kardeşlik bedel ister.
 
Kıymetli Hemşehrilerim,
 
Millet ve ülke olarak oldukça hassas ve zor dönemlerden geçiyoruz. Ülkemiz üzerinde özellikle 15 Temmuz’dan bu yana oynanmak istenen hain oyunlar var. FETÖ’sü, DAEŞ’i, PKK’sı hepsi aynı hedef için kurşun atıyor, ülkemizi bölmek parçalamak istiyor. Ama bu millet artık her şeyin farkındadır. Evelallah birliğimizi, dirliğimizi ve beraberliğimizi kimse bozamayacak.
 
Şebinkarahisar'ımız her zamanki yardımsever ve duyarlılığıyla hiçbir toplumsal olaya kayıtsız kalmadığı gibi yardım çağrımıza da kayıtsız kalmadı. Çok kısa bir süre içerisinde yardım depomuz yardım malzemeleriyle doldu. Toplamda 1400 çuval un, 100 koli temizlik malzemesi, 410 koli kuru gıda ve 400 adet battaniye, 500 koli kışlık kıyafet, 40 koli ayakkabı ve 20 koli oyuncak yüklü 4 adet yardım tırını bugün dualarla Halep’e uğurluyoruz. Ben bu 4 tırın doldurulmasında emeği olan her bir kardeşime Devletimiz, Büyük Milletimiz, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve şahsım adına en kalbi şükranlarımı ve minnettarlığımı burada ifade etmek istiyorum. Allah hepinizden razı olsun.
 
Ülkemiz güvenli bir liman olmaya devam edecektir. Bizler de var gücümüzle dünya 5’ten büyüktür demeye, bu mazlum coğrafyaların umudu olmak için canla-başla çalışmaya devam edeceğiz. Hayırlarımızın kabul olması dileğiyle, Rabbim yar ve yardımcımız olsun."
 
Halep yardım konvoy Şebinkarahisar seb
Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şebinkarahisar Kaymakamlığına Atanan Taner Tengir'in Pozantı'ya Duygusal Vedası
Şebinkarahisar Kaymakamlığına Atanan Taner Tengir'in Pozantı'ya Duygusal Vedası
Sizce neden tarihi ve kültürel miraslarımıza sahip çıkamıyoruz
Sizce neden tarihi ve kültürel miraslarımıza sahip çıkamıyoruz