Şahin Yılancı; Kısmet olursa Mayıs ayında başlayacağız

İstanbul Şebinkarahisar Vakfının Point Otelde yapılan Olağan Genel Kurul toplantısına Şebinkarahisar'dan gelen Belediye Başkanı Şahin Yılancı'da katıldı.

Şahin Yılancı; Kısmet olursa Mayıs ayında başlayacağız
Şahin Yılancı; Kısmet olursa Mayıs ayında başlayacağız Hüseyin Şenel Odacı
Advert
Şebinkarahisar Vakfının Olağan Genel Kurul toplantısına Şebinkarahisar'dan gelerek katılan Belediye Başkanı Şahin Yılancı, burada yaptığı konuşmasında Sivil Toplum Örgütlerinin hayatımızda önemli bir yeri olduğunu, özelde Şebinkarahisar'a genelde ülkemize önemli katkıları olduğunu söyledi. Kent meydanı için ise "Nisan veya Mayıs ayı gibi ilk kazmayı vurup çalışmalarımıza başlayacağız." dedi.
 
"Ceviz yetiştiriciliği konusunda Şebinkarahisar'da vakfımız önemli bir yatırım yaparak katkı sağladı."
 
Konuşmasında, İstanbul Şebinkarahisar Vakfının yaptığı faaliyetlerine değinen Başkan Yılancı, "Şebinkarahisar Cevizi bölgemiz için ve kalkınması açısından son derece önemli bir ürünümüz.  Ceviz fidanı üretimi için yapılan çalışmalara ilave olarak,  Orman bakanlığından 49 yıllığına kiralanan arazide Ceviz yetiştiriciliği konusunda yapılan yatırım Şebinkarahisar'a önemli bir katkı sağladı. Uygulaması yapılan ve örnek gösterilen proje için vakıf yöneticilerimizi ve Başkanımız H.Avni İşcan beyi tebrik ediyorum. Memleketimize yapılacak tüm çalışmaların her zaman yanında olduğumuzu ve üzerimize düşen bir görev olduğunda yardıma hazır olduğumuzu bilmenizi isterim" dedi.

"Nisan veya Mayıs ayı gibi ilk kazmayı vurup çalışmalarımıza başlayacağız."
 
Başkan Yılancı konuşmasında, Şebinkarahisar Belediyesinin yaptığı çalışmalar hakkında da bilgiler vererek, 2017 Yılının en önemli yatırımlarından birisi olacak olan Kent Meydanı Projesine başlanacağını söyledi. Başkan Yılancı sözlerine devam ederek şunları ifade etti. "Daha önce kamuoyuyla paylaştığımız kent meydanı projemiz için önemli çalışmalarımız oldu. İstanbul ayağı ve Ankara ayağı olan çalışmalarımızın sonunda, eski devlet hastahanesi ve sağlık ocağının olduğu alanın belediyemize tahsisi yapıldı. Belediyemize ait ve ikinci Atatürk çarşısı olarak bilinen binanın yıkılması ile burada oluşacak dokuz bin metrekare alanı kent meydanı olarak ilçemize kazandıracağız. Meydan projemiz için beş adet avan projesi hazırlandı. Bunları daha önce kamuoyuyla paylaşmıştık. Belediyemizde, meclis üyelerimiz, Sivil Toplum Örgütlerimizin başkanları, mahalle muhtarlarımız, iller bankasından şehir planlamacısı mimar arkadaşlarımız ile birlikte projeler üzerinde değerlendirmeler yaptık. Mevcut projeler içerisinde bir tanesi üzerinde yoğunlaşma oldu. O projenin yapılması için çalışmalarımız aralıksız devam ediyor. Bir aksilik çıkmaz ise Nisan veya Mayıs ayı gibi ilk kazmayı vurup çalışmalarımıza başlayacağız. Allah izin verirse bir yıl içerisinde meydan projemizi bitirmeyi hedefliyoruz. Yaklaşık sekiz milyona mal olacak bu projemizin hazırlık aşamasında emeği geçen, vakfımıza, derneklerimize ve tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Buraya geliş gayemiz olan İstanbul Şebinkarahisar Vakfımızın Genel Kurulunun hayırlı olmasını temenni ediyorum." diyerek konuşmasını tamamladı.
 
Hüseyin Şenel Odacı
www.sebingundem.com
proje kent meydanı sebinkarahisar çalışma nisan belediye meclis toplantı kurul
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hüseyin Şenel Odacı Sordu, Şahin Yılancı Cevapladı
Hüseyin Şenel Odacı Sordu, Şahin Yılancı Cevapladı
Yarım asırdır baba mesleğini Şebinkarahisar'da ayakta tutuyor
Yarım asırdır baba mesleğini Şebinkarahisar'da ayakta tutuyor