Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Sarıyer'in 33 Yıllık Hasretini Bitirdi

Sarıyer'in sevilen Başkanı Şükrü Genç, Dünyada eşi benzeri olmayan Belediye Hizmet binasını halkın hizmetine açıp 33 yıllık hasreti bitirdi.

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Sarıyer'in 33 Yıllık Hasretini Bitirdi
Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Sarıyer'in 33 Yıllık Hasretini Bitirdi Hüseyin Şenel Odacı
Pınar Mahallesi’nde inşaatı tamamlanan Sarıyer Belediyesi Hizmet Binası, düzenlenen görkemli açılışla Sarıyer halkına kapılarını açtı.On binlerce vatandaşın katıldığı törende Belediye Binasının açılış kurdelesini Sarıyerli çocuklar, Belediye Başkanı Şükrü Genç ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu birlikte kesti.
 
İstanbul’un en eski ve gözde semtlerinden olan Sarıyer Belediyesi Ana Hizmet Binası, dünyanın ilk yeşil kamu binası unvanını da Türkiye’ye kazandırarak bir ilke imza attı.  Pınar Mahallesi’nde gerçekleşen açılış için düzenlenen görkemli törende CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç bir araya gelerek önemli mesajlar verdi. Ferhat Göçer’de verdiği konserle açılışa renk kattı.

"Bugün düğün günümüz"

Belediye Başkanı Şükrü Genç açılış konuşmasında şöyle dedi. " 1984 yılından bu yana Sarıyer ilk defa bir hizmet binasına kavuşmuş oldu. Bizim heyecanımıza ortak olduğunuz için, böyle bir tesisin açılışını hep birlikte yapmış olmanın gururunu yaşıyoruz. Bugün bizim ve tüm Sarıyer’in düğün günü. Bizler bu binayı açarak sadece ilçemizi ve ülkemizi modern bir binaya kavuşturmadık. Aynı zamanda verdiğimiz sözleri tutabilecek bir iradeye sahip olduğumuzu da gösterdik” diye konuştu.

"Çalışan insan kötülük düşünmez"

Sarıyer halkı ile birlikte ortak akılla yürümeye devam edeceklerini belirten Genç, konuşmasını şöyle sürdürdü; “Bizim yolumuz sevgi yoludur. İnsanlığa hizmet yoludur. Bizim aşkımız sevdamız Sarıyer’dir. Çünkü biliyoruz ki çalışanlar kötülük düşünmeye vakit bulamaz. Çalışmayanlar ise kendilerini kötülükten kurtaramazlar"

"Kamu kaynağını en verimli şekilde kullandık"

“Açılışını yaptığımız Sarıyer Belediyesi Hizmet Binası sadece Türkiye’de değil özellikleri dolayısı ile dünyada da bir ilk. Bunu gururla, ısrarla, bir mühendis olmanın gururuyla söylüyorum. Bu binanın temelinde bu çocukların sevgisi, Sarıyerlinin emeği, alın teri, parası var. Kendi öz bütçemizle ve akılcı harcamalarla kamu kaynağını en verimli şekilde burada kullanmış olmaktan gurur duyuyoruz."dedi.

Hüseyin Şenel Odacı
www.sebingundem.com
Sarıyer belediye binası açılış
Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şebinkarahisar Kaymakamlığına Atanan Taner Tengir'in Pozantı'ya Duygusal Vedası
Şebinkarahisar Kaymakamlığına Atanan Taner Tengir'in Pozantı'ya Duygusal Vedası
Sizce neden tarihi ve kültürel miraslarımıza sahip çıkamıyoruz
Sizce neden tarihi ve kültürel miraslarımıza sahip çıkamıyoruz