Şebinkarahisar Sağlık alanında kalkınmada öncelikli statüye alındı

Şebinkarahisar Sağlık alnında kalkınmış bölge statüsünde olan Giresun'dan ayrılarak, kalkınmada öncelikli 5 ve 6'ıncı bölgelerde uygulanan özel statüye alındı.

Şebinkarahisar Sağlık alanında kalkınmada öncelikli statüye alındı
Şebinkarahisar Sağlık alanında kalkınmada öncelikli statüye alındı Hüseyin Şenel Odacı
Şebinkarahisar Sağlık alnında kalkınmış bölge statüsünde olan Giresun'dan ayrılarak, kalkınmada öncelikli 5 ve 6'ıncı bölgelerde uygulanan özel statüye alındı. Şebinkarahisar Devlet Hastahanesinde görev yapan Doktorların atamaları ve maaşlarında buna göre işlem yapılacak.
 
Şebinkarahisar Ak Parti İlçe başkanı Nejat Okuyar, sosyal paylaşım sayfasında yaptığı açıklamada şöyle dedi.
 
Artık İlçemiz Devlet Hastanesi Uzman Doktorsuz Kalmayacak
 
İlçemiz Devlet Hastanesinde 4924 sayılı "Sözleşmeli uzman hekim çalıştırma yetkisi verildi"
 
Sadece kalkınmada öncelikli bölge statüsünde yer alan, genel olarak 5 ve 6'ıncı bölge olarak tabir edilen doğu ve güneydoğu illerine verilen bu yetki uzman doktorlara hastane yönetimi tarafından sözleşme yapma, ek maaş verme yetkisi veriyor.
Çevremizdeki diğer iller, Sivas ve ilçeleri, Gümüşhane ve ilçeleri, Erzincan ve ilçeleri, 5 ve 6'ıncı bölge kapsamında kalkınmada öncelikli iller oldukları İçin bu kapsamda uzman doktor çalıştırabiliyorlardı.
 
İlçemiz Sağlık konusunda, bağlı bulunduğu kalkınmış bölge statüsünde olan Giresun'dan ayrılarak, kalkınmada öncelikli olan 5 ve 6'ıncı bölge illeri ile birlikte değerlendirilecek. Bu yetkiyle uzman doktorların maaşlarındaki sözleşme bedelleri uzman doktorların ilçemizi tercih etmesi için çok önemli bir gerekçe olacak.
 
16 Uzman Doktor ve 7 pratisyen için verilen bu yetki Sağlık ve Maliye Bakanlığı ve Bakanlar Kurulu onayından geçerek ilçe devlet hastanemize tebliğ edildi.
 
Bütün hizmetlerden daha değerli gördüğümüz, daha önemsediğimiz, mevzuat olarak nerdeyse imkansız olan bu hizmeti ilçemize kazandırılmasında, süreci bizzat sağlık bakanımız Recep Akdağ İle birlikte yürüten, başbakan yardımcımız Sayın Nurettin Canikli'ye teşekkürlerimizi arz ediyorum.
 
Nejat Okuyar
Ak Parti Şebinkarahisar İlçe Başkanı
Şebinkarahisar devlet hastahanesi sözleşme
Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şebinkarahisar Kaymakamlığına Atanan Taner Tengir'in Pozantı'ya Duygusal Vedası
Şebinkarahisar Kaymakamlığına Atanan Taner Tengir'in Pozantı'ya Duygusal Vedası
Sizce neden tarihi ve kültürel miraslarımıza sahip çıkamıyoruz
Sizce neden tarihi ve kültürel miraslarımıza sahip çıkamıyoruz