Sarıyerli Şebinkarahisarlılar Kahvaltıda Buluştu

Sarıyer Şebinkarahisarlılar Derneğinin Yönetim Kurulu, Sarıyer Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezinde düzenlediği kahvaltıyla tüm hemşehrilerini bir araya getirdi. Kahvaltı programına katılan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Büyükderede bulunan dernek merkezinin açılışını da yaptı.

Sarıyerli Şebinkarahisarlılar Kahvaltıda Buluştu
Sarıyerli Şebinkarahisarlılar Kahvaltıda Buluştu Hüseyin Şenel Odacı
Advert
Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in hemşerileriyle bir araya geldiği kahvaltıya Şebinkarahisar’ın önde gelen isimleri katıldı. Dernek Başkanı Ruşen Aydeniz'in dernek çalışmalarında emeği geçenler için hazırlattığı plaketlerin verildiği kahvaltı sonrasında, Büyükdere bulunan dernek binasının açılışı yapıldı.
 
Sarıyer Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği'nin düzenlediği kahvaltı programına katılan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç burada bir konuşma yaptı. Konuşmasında "16 Nisanda yapılacak referandumun sonucu ne olursa olsun, eskisinden daha çok birbirimizle kenetlenip, birlik ve beraberlik içerisinde olmalıyız."dedi. Başkan Genç, "Sarıyer de toplum tarafından tanınmama vesile olan bütün Kelkit vadisini temsil eden hemşehrilerime ve özellikle Şebinkarahisarlılara teşekkür ediyorum." dedi.
 
Belediye Başkanı Şükrü Genç yaptığı konuşmasında, "Sarıyer de gece gündüz sokaklardayım. Her yeri karış karış geziyor, girmediğim çıkmadığım sokak kalmadı. Siyasete çok keskin bakmayan, önceliği çocuklarının yarınını düşünen aynı zamanda toplumunu düşünen insanlarda bir tedirginlik olduğunu görüyorum. Siyasetçilerin arasındaki gerginlik inşallah topluma yansımaz." diyerek konuşmasına devam eden Başkan Genç, sözlerini şöyle sürdürdü.
 
"Bu ortamlarda bizlerin ne yapması gerekiyor. Gönlümüzdeki sevgiyi kullanarak ayın on yedisi sabahında sonuç ne olursa olsun ister evet çıksın ister hayır çıksın, ülkemizin çıkarını ön planda tutarak birbirimizle daha fazla kenetleyeceğiz. Daha fazla birlik ve beraberlik için çalışacağız. Çünkü bu ülkede yaşamaya devam ediyorsak atalarımızın fedakarlıkları sayesinde buradayız. Onların sayesinde minarelerimizde ezanlar okunuyor, onların sayesinde bu topraklarda rahatça yürüyebiliyoruz.  Eğer bunu yapamazsak Suriye'den, Iraktan farkımız kalmaz. Çünkü birlik ve beraberliğimizi kaybettiğimiz anda çakallar arkamızda bekliyor. Bu topraklara sahip olmak isteyen emperyalist güçler bizi doğudaki ateşin içine çekmek için ülkemizin içindeki işbirlikçileri ile gece gündüz birlikte çalışıyorlar."
 
"Bunun için önce derneklerimizden isteğim, toplumlar birbirleri ile barışıklık içinde olurlarsa yukarıdaki siyasetçilerde topluma ayak uydurmak zorunda kalırlar. Eğer bölünme bizlerin arasında olursa ne olacağımızı şaşırırız. Bundan dolayı Sivil Toplum Kuruluşlarımızın bu birlikteliklerini devam ettirelim. Büyüklerimizin söyledikleri gibi Anadolu toprakları çok namusludur. O zaman biz Anadolu insanına düşen, bu topraklarda yetişen insanların ister yurt dışında ister yurt içinde nerede yaşarsa yaşasın, Anadolu topraklarından almış olduğu namusunu koruyacak şeref ve anlayış içinde olması gerekir. Bizim Anadolu insanımızın namus anlayışı çok farklıdır. Yedi düvel Anadolu'muzu işgal ettiğinde onlara karşı toplumu ayağa kaldıran işte o namus anlayışı ve düşüncesiydi. Bu düşünceyle Anadolu ayağa kalktı ve topraklarını tüm imkansızlıklara rağmen geri aldı. Bu ülkenin kolay alınmadığını, birilerine teslim edilemeyeceğini, birilerinin gelip ülkemizi işgal etmesine izin vermeyeceğimizi herkesin bilmesi gerekir. Kelkit vadisinde büyümüş ve o bölgenin insanı olarak, içinizden birisi olarak Anadolu'muzun insanının özelliklerini çok iyi bilen birisi olarak söylüyorum. Bu ülkemizin bugünü ve yarını ile ilgili olarak en ufak bir kaygımın olmadığını özellikle belirtmek istiyorum. Bir anne için yuvası ve yavrusu çok önemlidir. Ana yuvasını da, yavrusunu da vermez."dedi.
 
Hüseyin Şenel Odacı
www.sebingundem.com
 

Sarıyer Ruşen Aydeniz başkan dernek açılış büyükdere
Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şebinkarahisar Kaymakamlığına Atanan Taner Tengir'in Pozantı'ya Duygusal Vedası
Şebinkarahisar Kaymakamlığına Atanan Taner Tengir'in Pozantı'ya Duygusal Vedası
Sizce neden tarihi ve kültürel miraslarımıza sahip çıkamıyoruz
Sizce neden tarihi ve kültürel miraslarımıza sahip çıkamıyoruz