Şebinkarahisar'a Avrupa Standartlarında Çiftlik

Şebinkarahisar'a özel sektörden önemli bir yatırım. Avrupa standartlarında yaklaşık 6 milyon TL'lik modern hayvan çiftliği gerçeğe dönüşüyor.

Şebinkarahisar'a Avrupa Standartlarında Çiftlik
Şebinkarahisar'a Avrupa Standartlarında Çiftlik Hüseyin Şenel Odacı
Advert
Şebinkarahisar'a özel sektörden önemli bir yatırım. Avrupa standartlarında yaklaşık 6 milyon TL’lik modern hayvan çiftliği gerçeğe dönüşüyor.
 
Şebinkarahisarlı işadamı Osman Kılıç Şebinkarahisar'a yatırım yapma hayalini gerçekleştirecek olmanın heyecanını yaşıyor. Hazırladığı projeyle büyükbaş hayvan çiftliği kurmak için gerekli kuruma müracaat edip uzun bir süre bekledikten sonra onaylanan, Avrupa birliği onaylı ve Avrupa standartlarında maliyeti yaklaşık 6 milyon TL olan projesi nihayet gerçeğe dönüşüyor.

Şebinkarahisarlı Sanayici ve İşadamları Derneği (ŞEBİNSİAD) Yönetim Kurulu üyesi, Kocaeli temsilcisi işadamı Osman Kılıç, projesinin onaylanmasıyla birlikte Şebingündem Gazetesine bir açıklama yaparak duygularını şöyle ifade etti. "Şebinkarahisar'ı sadece sevmek yeterli değil. Şebinkarahisar'a mutlaka yatırım yapılması lazım. Şebinkarahisar'a yatırım yapmak bizim en büyük hayallerimizden birisiydi. Kardeşim Esman Kılıç'ın önerisiyle Şebinkarahisar için yapmayı düşündüğümüz projemiz uzun bir bekleyişten sonra nihayet onaylandı. Projemiz tamamlandığında memleketimize önemli bir yatırımı kazandırmış olacağız. Yapmayı düşündüğümüz tesis Avrupa standartlarında ve Avrupa Birliği onaylı bir proje."dedi.

Şebinkarahisar'da örnek bir proje olacağını da söyleyen Kılıç,  " Önümüzdeki günlerde inşallah temelini atarak çalışmalara başlayacağız. En kısa zamanda tamamlayıp üretime geçmeyi planlıyoruz. Şebinkarahisar'da daha öncede buna benzer projeler denendi. Ancak bizim yapacağımız proje sadece bize değil,  hem memleketimize hem çevremize kazandıracak bir proje olacak." diyerek sözlerine devam eden işadamı Osman Kılıç, işadamlarını Şebinkarahisar'a yatırım yapmaya davet ederek şöyle dedi.

Şebinkarahisar'a katkısı olacağını düşündüğümüz ve uzun yıllardan beri hayalini kurduğumuz hayalimizin gerçekleşecek olması, ayrıca memleketimize yatırım yapma imkanını yakalamanın mutluluğunu kardeşlerimle birlikte yaşıyoruz. Memleket sevgisi kuru bir sevgiyle olmuyor. Ben bunu tüm samimiyetimle söylüyorum. Buradan tüm işadamlarımızı küçükte olsa mutlaka memleketlerine yatırım yapmalarını, bu mutluluğu yaşamalarını tavsiye ediyorum. Daha önce de söylemiştim, Şebinkarahisar'a yatırım yapmak zor ama imkansız değil. Bunu yapmayı birazda istemek lazım." dedi.

Hüseyin Şenel Odacı
www.sebingundem.com
Şebinkarahisar osman yatırım çiftlik
Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şebinkarahisar Kaymakamlığına Atanan Taner Tengir'in Pozantı'ya Duygusal Vedası
Şebinkarahisar Kaymakamlığına Atanan Taner Tengir'in Pozantı'ya Duygusal Vedası
Sizce neden tarihi ve kültürel miraslarımıza sahip çıkamıyoruz
Sizce neden tarihi ve kültürel miraslarımıza sahip çıkamıyoruz