Başkan Yılancı, Sonuç ne olursa olsun tek vücut ve tek milletiz

Şebinkarahisar Belediye Başkanı Şahin Yılancı, 16 Nisan 2017 Pazar günü yapılan referandum sonuçlarından sonra basın açıklaması yaptı.

Başkan Yılancı, Sonuç ne olursa olsun tek vücut ve tek milletiz
Başkan Yılancı, Sonuç ne olursa olsun tek vücut ve tek milletiz Hüseyin Şenel Odacı
Şebinkarahisar Belediye Başkanı Şahin Yılancı, 16 Nisan 2017 Pazar günü yapılan referandum sonrası yaptığı basın açıklamasında "Vatandaşlarımız rekor bir katılımla sandığa giderek tüm dünyaya demokrasi dersi vermiştir." dedi.
 
Şebinkarahisar Belediye Başkanı Şahin Yılancı yaptığı yazılı açıklamada şöyle dedi.
 
"Değerli Hemşehrilerim,
 
Hamdolsun huzur içinde bir seçimi daha geride bıraktık. Vatandaşlarımız yine rekor bir katılımla sandıklara giderek tüm dünyaya demokrasi dersi vermiştir. Aynı demokrasi şöleni yaklaşık %80’lik katılımla Şebinkarahisar'ımızda da yaşanmıştır. Ben bu anlamda siz değerli hemşehrilerime teşekkürlerimi sunuyorum.
 
Resmi olmayan sonuçlara göre 25 milyon vatandaşımız oyları ve teveccühleriyle Anayasa değişikliğine EVET diyerek bu yeni Anayasayı kabul etmiştir. Sevgili hemşehrilerim, Bu karar sıradan bir karar değildir. Bu kararla artık ülkemizde güven ve istikrar hakim olacaktır.
 
Bakınız şuanda 4 Avrupa ülkesi seçimleri geride bırakalı aylar olmasına rağmen hükümet arayışını hala sürdürüyor. Bu ülkeler Kuzey İrlanda, Makedonya, Bulgaristan, Hollanda. Ey Hollanda, bizim iç işlerimize karışacağına, bize aba altından sopa göstereceğine sen kendi meselelerini çöz.İşte bu referandumda millete sopa gösterilemeyeceğini tüm dünya anladı.
 
Kıymetli hemşehrilerim,
 
Huzur içinde ve milletin kendi kararıyla verdiği bu referandum sonucunun kazananı Şebinkarahisar olmuştur,81 vilayeti ile tüm Türkiye olmuştur. Sonuç ne olursa olsun tek vücut tek milletiz, kardeşiz.
 
Referandum sürecinde huzur ve güveni sağlayan başta Emniyet Teşkilatımız ve tüm güvenlik güçlerimize, İlçe Seçim Kurulu görevlilerine, sandıklara sahip çıkan tüm görevli kardeşlerime teşekkürlerimi sunuyorum. Bu sonucun aziz ve güzel Türkiye'mize hayırlı ve uğurlu olmasını, birliğimizin ve beraberliğimizin daim olmasını temenni ediyorum."
 
Şahin YILANCI
Şebinkarahisar Belediye Başkanı
seçim referandum anayasa ülke birlik kardeş
Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şebinkarahisar Kaymakamlığına Atanan Taner Tengir'in Pozantı'ya Duygusal Vedası
Şebinkarahisar Kaymakamlığına Atanan Taner Tengir'in Pozantı'ya Duygusal Vedası
Sizce neden tarihi ve kültürel miraslarımıza sahip çıkamıyoruz
Sizce neden tarihi ve kültürel miraslarımıza sahip çıkamıyoruz