İlhan Avutman, bu toplantılardan bir sonuç çıkması lazım

Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneğinin 2017 Yılı ilk bölge divan toplantısına katılan Kocaeli Şebinkarahisar Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı İlhan Avutman burada yaptığı konuşmasında "Bu toplantılardan mutlaka bir sonuç çıkarılması lazım" dedi.

İlhan Avutman, bu toplantılardan bir sonuç çıkması lazım
İlhan Avutman, bu toplantılardan bir sonuç çıkması lazım Hüseyin Şenel Odacı
Bostancı The Green Park Hotel'de düzenlenen Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneğinin 2017 Yılı ilk Bölge Divan Toplantısına yönetim kurulu üyeleri ile birlikte katılan Kocaeli Şebinkarahisar Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı İlhan Avutman burada yaptığı konuşmasında önemli açıklamalar yaptı.
 
Başkan İlhan Avutman yaptığı konuşmasına, "Kocaeli Şebinkarahisarlılar Derneği olarak diğer derneklerimizin yaptığı gibi bizlerde Şebinkarahisar için mücadele ediyoruz. Elimizden gelen çalışmaları yapacağız ve yapmaya devam ediyoruz." diyerek sözlerine şöyle devam etti. "Önümüzdeki günlerde, İçişleri bakanımızla görüşmek üzere randevu talebinde bulunduk.  Kalabalık bir heyetle yapacağımız ziyaretimizin ana başlığı Şebinkarahisar'ın illik hakkının iadesi olacaktır. Bu anlamda Cumhurbaşkanımızla görüşmek içinde randevu talebimiz oldu. Bu randevu gerçekleştiğinde sizlerle paylaşacağız." dedi.
 
"Değerli hemşehrilerim bu toplantılardan mutlaka bir sonuç çıkarılması lazım."
 
Şebinkarahisar'ın sorunları saymakla bitmez diyen Başkan Avutman sözlerine şöyle devam etti. "Sorunlarımızın çözüm yolu siyasetçilerden geçiyor. Siyasetçilerimize ulaşamadığımız müddetçe, bu tür kahvaltılı toplantılarda toplanır konuşur ve gideriz. Sonuç ne diye sorulduğunda, sadece sorunlarımızı konuştuk olur. Değerli hemşehrilerim bu toplantılardan mutlaka bir sonuç çıkarılması lazım. Yoksa birbirimizi eleştirir gücümüzü zayıflatırız. Yolumuz yapılmıyor gücümüz zayıflıyor. İlliğimiz hakkında çarşaf çarşaf haberler var sonuç yok, gücümüz zayıflıyor. İki gün önce yerel idarecimiz İstanbul'daydı bugün aramızda yok, gücümüz zayıflıyor. Bugün burada olmalarını isterdik. Şebinkarahisar menfaatleri konusunda hiç kimseden çekinmemize gerek yok.  Bunları konuşmadıkça gücümüz zayıflıyor.
 
"En kötü eylem, eylemsizlikten daha iyidir."
 
Biz dernek yöneticileri, İçişleri bakanıyla veya Cumhurbaşkanı ile neden görüşmek ister? Sebep ne? Derneklerimize veya şahsımıza bir katkısı mı var? Hayır. Burada amaç sadece memleket davasıdır.  Memleket için bir araya gelmeyecekler bu toplantılara da gelmesinler. Memlekete bir faydası olacaksa bu toplantıların binlere ulaşmasını sağlayalım. Bir türlü yapılmayan kırk iki kilometre yol için gelin eylem yapalım. En kötü eylem, eylemsizlikten daha iyidir. Yolumuzu mutlaka yapmak zorundayız. Gelin hep birlikte on tane yirmi tane bir eylem planı yapalım ona göre hareket edelim.
 
"Bu senede Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler'i Şebinkarahisar'da ağırlayacağız."
 
Her yıl devam eden 19 Mayıs programına başladığından itibaren Kocaeli'nde yaşayan hemşehrilerimizle birlikte katılıyoruz. Geçen yıl Gebze Belediye başkanımız Şebinkarahisar'a gelmişti. Bu senede Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler'i Şebinkarahisar'da ağırlayacağız. Başkanımızdan, Şebinkarahisar'da ki yerel yöneticilerimiz ve işadamlarımızla koordine olabilirsek orada yatırım yapma imkanını sağlayabiliriz. Bu anlamda Gebze Ticaret Odası Başkanımızın işadamlarımızdan Sefer Sucu ile Şebinkarahisar'da karşılaşmalarını isterim.  İşte biz Sivil Toplum Örgütleri bu ortamları sağlamak için varız. İstihdam sağlanmasında bu ortamları oluşturmakta rol almamız gerekir." dedi.
 
Hüseyin Şenel Odacı
www.sebingundem.com
 
kocaeli şebinkarahisarlılar dernek gebze toplantı divan
Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şebinkarahisar Kaymakamlığına Atanan Taner Tengir'in Pozantı'ya Duygusal Vedası
Şebinkarahisar Kaymakamlığına Atanan Taner Tengir'in Pozantı'ya Duygusal Vedası
Sizce neden tarihi ve kültürel miraslarımıza sahip çıkamıyoruz
Sizce neden tarihi ve kültürel miraslarımıza sahip çıkamıyoruz