Şebinkarahisar Alişar Köyü Kapaklı mahallesinden örnek proje

1960 yılında köy ilkokulu olarak yapılan binaya yıllar sonra gençler sahip çıktı

Şebinkarahisar Alişar Köyü Kapaklı mahallesinden örnek proje
Şebinkarahisar Alişar Köyü Kapaklı mahallesinden örnek proje Hüseyin Şenel Odacı
Alişar Köyü Kapaklı mahallesinde 1960 yılında yapılan ilkokul binası öğrenci azlığından dolayı kapandığından,  yıllar sonra o okuldan mezun olanlar okul binasına sahip çıktı.
 
1960 yılında yapılan Kapaklı ilkokul binasının öğrenci olmadığından dolayı kapatılmasıyla atıl durumda duruyordu. Yıllar sonra ilkokul binasının yerine Muhtarlık ve Dernek yönetiminin işbirliği ile yeniden proje yapıldı. Eski bina yıkılarak yerine yeni binanın yapılması için Milli Eğitimden özel izin alınıp çalışmaları başlatan Kapaklı köylüleri, ihtiyaç olduğunda ise okul olarak kullanılması için Mili Eğitim Müdürlüğüne devredilecek olan köy konağı projesini yaptılar.
 
Projeyi, köy halkının her türlü sosyal ve kültürel faaliyetlerinde ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde yapılan binanın, yöreye özgü mimari tasarım olmasına dikkat edilmiş. Örnek bir köy konağı projesi olarak inşaatı tamamlanan binanın açılışı ise Şebinkarahisar 19 Mayıs etkinliklerine denk getirilerek yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.
 
Açılışa Giresun Milletvekili Cemal Öztürk, Şebinkarahisar Kaymakamı Erdoğan Kanyılmaz, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Şebinkarahisar Belediye Başkanı Sahin Yılancı, İl genel meclis üyeleri Uğur Eraslan ve Davut Özacar, Sarıyer Belediye meclis üyesi Veysel Yeşil, Giresun AK Parti il Başkan vekili Kenan Tatlı, Şebinkarahisar Ak Parti ilçe Başkanı Nejat Okuyar, Şebinkarahisar CHP İlce Başkanı Oktay Alp, Şebinkarahisar Vakıf Başkanı Avni İşcan, Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Dernek Başkanı Mehmet Şimşek, Şebinkarahisarlı Sanayici ve İşadamları Dernek Başkanı Altan Güneş, Kocaeli Şebinkarahisarlılar Dernek Başkanı İlhan Avutman, Sarıyer Şebinkarahisarlılar Dernek Başkanı Ruşen Aydeniz, Köy dernek başkanları, Muhtarlar, işadamları, köy halkı ve basın mensupları katıldı.
 
Hüseyin Şenel Odacı
www.sebingundem.com
 
 
Şebinkarahisar kapaklı konak açılış
Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şebinkarahisar Kaymakamlığına Atanan Taner Tengir'in Pozantı'ya Duygusal Vedası
Şebinkarahisar Kaymakamlığına Atanan Taner Tengir'in Pozantı'ya Duygusal Vedası
Sizce neden tarihi ve kültürel miraslarımıza sahip çıkamıyoruz
Sizce neden tarihi ve kültürel miraslarımıza sahip çıkamıyoruz