Kalpler Şebinkarahisar İçin Attı

Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneğinin 15 yıldır Şebinkarahisar'da düzenlediği 19 Mayıs Şebinkarahisar etkinlikleri üç gün boyunca dolu dolu geçti.

Kalpler Şebinkarahisar İçin Attı
Kalpler Şebinkarahisar İçin Attı Hüseyin Şenel Odacı
Şebinkarahisar'da düzenlenen 19 Mayıs Şebinkarahisar etkinlikleri için Şebinkarahisar'a giden Şebinkarahisar Sivil Toplum Kuruluşları üç günlük programlarını tamamlayarak Şebinkarahisar'dan ayrıldılar.
 
19 Mayıs Şebinkarahisar etkinlikleri için dört otobüs ve özel araçları ile Şebinkarahisar'a giden Sivil Toplum Kuruluşları başkanları, yönetim kurulu üyeleri, gençlik kolları ve üyeleri etkinlik programları kapsamında çeşitli köy ziyaretleri, açılışlar ve resmi kurum ve kuruluş ziyaretleri yaptılar.
 
Etkinliğin ilk gününde sabah kahvaltısı için Taşçılı köyüne gidildi. Öğlenden sonra Şebinkarahisar Kaymakamı Erdoğan Kanyılmaz ve Şebinkarahisar Belediye Başkanı Şahin Yılancı'yı makamında ziyaret edildi.
 
Şebinkarahisar Kültür ve İş Merkezinde Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneğinin düzenlediği Divan toplantısında, Şebinkarahisar'ın sorunları tartışılarak çözüm arandı. Divan Toplantısına Kocaeli'nden gelerek katılan Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler'in Şebinkarahisar'ın ekonomisi ve çözüm önerileri dikkatle dinlenerek, yapılması gereken yatırımlar tartışıldı.
 
Şebinkarahisar Belediyesi Kültür ve İş Merkezi Konferans salonunda düzenlenen Divan toplantısına Şebinkarahisar Kaymakamı Erdoğan Kanyılmaz, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Şebinkarahisar Belediye Başkanı Şahin Yılancı, Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler, İl genel meclis üyeleri uğur Erarslan ve Davut Özacar, Sarıyer Belediyesi meclis üyesi Veysel Yeşil,  Şebinkarahisar Ak Parti ilçe Başkanı Nejat Okuyar, Şebinkarahisar CHP İlçe Başkanı Oktay Alp, Gebze Ticaret odası meclis üyeleri Hüsamettin Demir ve İbrahim Ehlil,  Şebinkarahisar Vakıf Başkanı Avni İşcan, Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Dernek Başkanı Mehmet Şimşek, Kocaeli Şebinkarahisarlılar Dernek Başkanı İlhan Avutman,  Şebinkarahisarlı Sanayici ve İş adamları Dernek Başkanı Altan Güneş, Sarıyer Şebinkarahisarlılar Dernek Başkanı Ruşen Aydeniz, Köy dernek başkanları, muhtarlar, iş adamları, ilçe Ziraat ve Esnaf Odaları başkanları ve basın mensupları katıldı.
 
Etkinliklerin ikinci günü, Sezai Şenol'un sahibi olduğu Karşı Bahçe Hotel Restoran'da Atilla Tiryakioğlu'nun verdiği sabah kahvaltısı ile başladı. Yeni Şebinkarahisar Gazetesinin 60. Yılı dolayısı ile Ahmet Yeles'in Şebinkarahisar Belediyesi Kültür ve İş Merkezinde açtığı ve Giresun Milletvekili Cemal Öztürk'ün de katıldığı Fotoğraf sergisinin açılışı yapıldı. Öğlenden sonra, Şebinkarahisar ekonomisi için çok önemli olan Papatya Et Entegre Et Tesislerinin temel atma törenine iştirak eden katılımcılar buradan, Alişar Köyü Kapaklı Mahallesinde inşaatı tamamlanan köy konağı açılışına iştirak ettiler.
 
Etkimnliklerin üçüncü ve son gününe Çağlayan Köyünde sabah kahvaltısı ile başlayan heyet, Şebinkarahisar Çağlayan Şelalesini gezdiler. Öğlenden sonra Şebinkarahisarlı işadamı Tahir Şener Güneş'in Buzkeçi Köyü Karlı mahallesinde yaptırılan Cami, Köy Konağı açılışına katıldılar.
 
Üç gün dolu dolu geçen etkinlik boyunca Şebinkarahisar'ın değişik köylerini görme fırsatını yakalayan dernek üyeleri, yöresel ürünleri, yemekleri ve ilkbaharda Şebinkarahisar'ın tüm güzelliklerini görme fırsatını yakaladılar. 
 
Hüseyin Şenel Odacı
www.sebingundem.com
 

 

 
 

 

 

 

 

Şebinkarahisar 19 Mayıs etkinlik dernek
Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şebinkarahisar Kaymakamlığına Atanan Taner Tengir'in Pozantı'ya Duygusal Vedası
Şebinkarahisar Kaymakamlığına Atanan Taner Tengir'in Pozantı'ya Duygusal Vedası
Sizce neden tarihi ve kültürel miraslarımıza sahip çıkamıyoruz
Sizce neden tarihi ve kültürel miraslarımıza sahip çıkamıyoruz