Şükrü Genç; Gönülleri Fethetti

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, 17 Mayıs 2017 Çarşamba günü geldiği Şebinkarahisar'da üç gün boyunca çeşitli ziyaretlerde bulunarak 20 Mayıs 2017 Cumartesi günü Şebinkarahisar'dan ayrıldı.

Şükrü Genç; Gönülleri Fethetti
Şükrü Genç; Gönülleri Fethetti Hüseyin Şenel Odacı
Advert
Şebinkarahisar Sivil Toplum Kuruluşları tarafından Şebinkarahisar'da geleneksel olarak düzenlenen Şebinkarahisar 19 Mayıs etkinliklerine katılmak ve çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere Şebinkarahisar'a gelen Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, resmi kurumları ve köyleri ziyaret etti. Açılışlara ve toplantılara katılarak üç gün boyunca baba ocağı Şebinkarahisar'da kaldı.
 
Sarıyer Belediyesi Meclis Üyesi Veysel Yeşil ve Sarıyer Şebinkarahisarlılar Dernek Başkanı Ruşen Aydeniz ile birlikte baba ocağı Şebinkarahisar’a gelen Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, 17 Mayıs Çarşamba günü köy ziyaretlerine Kule Köyü Muhtarı Veysel Akbaş'ın evinde verdiği kahvaltıya katılarak başladı. Suboyu köyünde rahmetli babasının mezarını da ziyaret ederek kuran okutan başkan Şükrü Genç, akrabaları ile hasret giderdi. Bayhasan köyünde Şehit Birkan Gündüz'ün ailesini ve mezarını ziyaret ederek buradan Ovacık köyüne gitti. Ovacık köyünde yapılmakta olan köy konağı inşaatını gezerek yetkililerden bilgi aldı. Öğlen yemeğini burada yedikten sonra Uğurca köyünde Uğurca Köyü İlkokulunu gezdi. Öğretmenlerden bilgi alan Şükrü Genç, köy halkı ve öğrencilerle bir süre sohbet etti.  Buradan Saraycık köyüne giden başkan Genç, Saraycık mezarlığında bulunan Şehitlerin mezarlarını ziyaret etti. Köy halkı tarafından verilen akşam yemeğinde Şehit aileleriyle bir araya geldi.
 
İkinci gün Şebinkarahisar Kaymakamı Erdoğan Kanyürek'i Şebinkarahisar Vakıf Başkanı Avni İşcan, Giresun Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi Tahir Şener Güneş, Sarıyer Belediyesi Meclis Üyesi Veysel Yeşil, CHP İlçe Başkanı Oktay Alp, Sarıyer Şebinkarahisarlılar Dernek Başkanı Ruşen Aydeniz ve Uğurca Köyü Muhtarı Ünsal Akgün ile birlikte makamında ziyaret eden Şükrü Genç, Şebinkarahisar gezilerine Tamzara mahallesini ziyaret ederek devam etti. Hükümet binasının önünde bulunan Tamzara dokuması atölyesindeki yetkililerden çalışmalar hakkında bilgi aldı. Burada yanındakilere Tamzara dokuması atkı satın alarak yanındakilere hediye etti. Eski Sarıyer Şebinkarahisarlılar Dernek Başkanı rahmetli Zeki Cincioğlu'nun Ekecek Köyü Buseyit mahallesinde bulunan mezarını da ziyaret eden başkan Genç, Şebinkarahisarlı işadamı Tahir Şener Güneş'in davetiyle Buzkeçi Karlı Mahallesine gitti. İşadamı Tahir Şener Güneş tarafından yaptırılan köy Konağı, Cami ve diğer yapılarda incelemelerde bulundu. Akşam Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneğinin düzenlediği Divan Toplantısı'na katılan Şükrü Genç burada Şebinkarahisar'ın geleceğine yönelik düşüncelerini ifade ettiği bir konuşma yaptı.
 
Şebinkarahisar ziyaretlerinin son günü gazeteci Ahmet Yeles'in açtığı fotoğraf sergisinin açılışına da katılan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, buradan işadamı Osman Kılıç'ın sahip olduğu Papatya Et Entegre tesislerinin temel atma törenine katıldı. Alişar Köyü Kapaklı Mahallesi Köy konağının açılışına da katılan başkan Şükrü Genç, 20 Mayıs 2017 Cumartesi günü Şebinkarahisar'dan ayrıldı.
 
Hüseyin Şenel Odacı
www.sebingundem.com
 

 

 

 

 

 

sarıyer belediye başkanı şebinkarahisar ziyaret
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sizce neden tarihi ve kültürel miraslarımıza sahip çıkamıyoruz
Sizce neden tarihi ve kültürel miraslarımıza sahip çıkamıyoruz
Alucra'da Kara Elmas Bulundu
Alucra'da Kara Elmas Bulundu