Nail Çiler; Şebinkarahisar'a mutlaka yatırım yapılması lazım

Gebze Ticaret Odası ( GTO )Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler'in Meclis üyeleri, Hüsamettin Demir ve İbrahim Ehlil ile birlikte geldiği bir günlük Şebinkarahisar ziyaretinden sonra, "Uzun süreli ve kalabalık bir heyetle tekrar Şebinkarahisar'a gelmek istiyorum." dedi.

Nail Çiler; Şebinkarahisar'a mutlaka yatırım yapılması lazım
Nail Çiler; Şebinkarahisar'a mutlaka yatırım yapılması lazım Hüseyin Şenel Odacı
Kocaeli Şebinkarahisarlılar Dernek Başkanı İlhan Avutman'ın girişimleri ile Gebze Ticaret Odası (GTO)Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler, Şebinkarahisar'da geleneksel olarak 15 Yıldır düzenlenen 19 Mayıs etkinliklerine katılmak için bir günlüğüne Meclis üyeleri Hüsamettin Demir ve İbrahim Ehlil ile birlikte Şebinkarahisar'a geldi.

Şebinkarahisar'da düzenlenen etkinliklere katılmak için Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler'in Şebinkarahisar'a gelmesi heyecanla karşılandı. Etkinlikler çerçevesinde, şehri gezen başkan Çiler, Şebinkarahisar'da düzenlenen divan toplantısına da katılarak burada bir konuşma yaptı. Gebze sanayisi ve Gebze Ticaret Odası'nın faaliyetleri hakkında önemli bilgiler verdiği konuşmasında, Şebinkarahisar'da yapılabilecek yatırımlar konusunda önerilerde bulunarak işadamlarından Şebinkarahisar'a yatırım yapılmasını istedi. Başkan Nail Çiler, işadamlarının yatırımlarının öncelikle tarım, hayvancılık, süt ve süt ürünlerine yönelik olmasının altını çizerek,  Şebinkarahisar insanının sıcakkanlı ve konukseverliğine hayran kaldığını belirttiği konuşmasına şöyle devam etti. "Şehre baktığımda Osmanlının ticaret merkezi olduğunu görüyorum. Fatih Sultan Mehmet Han burada otağ kurduğuna göre, önemli kararları da burada aldığını düşünüyorum. Burada özellikle dikkatimi çeken bir şey daha var. Oda Şebinkarahisar'ın tarihi dokusu tam anlamıyla öne çıkartılamamış. Kadim bir şehir ve medeniyetlere beşiklik yapmış tarih kokan bir şehir. Bence öncelikle Şebinkarahisar'ın turizm açısından öne çıkartılması gerekiyor. İnsanlarımızı buraya çekmek için bir hafta on gün konaklayabilecekleri yerlerin yapılması lazım. Anadolu'nun her karış toprağı bizim için kutsal ama bu topraklarımızın tanıtımına pek katkı sağlayamamışız. Avrupa'ya gittiğimizde bizi iki taştan yapılmış gelişi güzel yerlere götürüp tarihi antik kent diye gezdiriyorlar. Aslında tarih bizim ülkemizde. Şebinkarahisar'ın kalkınmasında tarım politikaları, hayvancılık, süt ve süt ürünleri politikalarının önemli olduğu kadar, öncelikli olarak turizm politikalarını da mutlaka geliştirmek ve bu konuda yatırımlar yapmak lazım."dedi.

Anadolu'nun her bir köşesinin kalkınmaya ihtiyacı olduğunu söyleyerek sözlerini sürdüren Nail Çiler, Şebinkarahisarlı işadamlarıyla bir platformda bir araya gelip bu bölgeye yapılabilecek yatırımları hep birlikte tartışarak karar verilmesinin daha doğru olacağını söyledi. Gebze ilçesinde bulunan TÜBİTAK, MAM, TÜSİDE, TSE, gibi kurumlardan yapılacak projeler için destek alınabileceğini, Gebze Ticaret Odası olarak bu konuda ise destek olma sözünü vererek sözlerini şöyle tamamladı. "Anadolu insanımızın sıcaklığını, samimiyetini, Şebinkarahisar'a geldiğimizde gördük. Buradan şunu söyleyebilirim, insanımızın bazı değerleri hala kaybolmamış, bu değerler Şebinkarahisarlılarda var. Bundan dolayı özellikle Şebinkarahisar Kaymakamına, Belediye Başkanına, Sivil Toplum Kuruluşlarına, Siyasi parti temsilcilerine ve tüm Şebinkarahisarlılara teşekkür ediyorum. Şebinkarahisar'a gelmeyi Allah bize tekrar nasip etsin." dedi.

Hüseyin Şenel Odacı
 

 

 

Gebze Ticaret oda başkan Şebinkarahisar etkinlik
Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şebinkarahisar Kaymakamlığına Atanan Taner Tengir'in Pozantı'ya Duygusal Vedası
Şebinkarahisar Kaymakamlığına Atanan Taner Tengir'in Pozantı'ya Duygusal Vedası
Sizce neden tarihi ve kültürel miraslarımıza sahip çıkamıyoruz
Sizce neden tarihi ve kültürel miraslarımıza sahip çıkamıyoruz