Şebinkarahisar'a örnek yatırım

İnşaat sektöründe faaliyet gösteren Kılıçoğulları Endüstriyel Tesisat Sistemleri İklimlendirme İnşaat ve Turizm Limitet Şirketi, Şebinkarahisar'da yapılacak et kombine tesisleri için ilk kazmayı vurdu.

Şebinkarahisar'a örnek yatırım
Şebinkarahisar'a örnek yatırım Hüseyin Şenel Odacı
Kocaeli'nin Gebze ilçesinde faaliyet gösteren Şebinkarahisarlı iş adamı üç kardeşin Şebinkarahisar'a yatırım yapma kararıyla hazırladıkları proje Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK)  tarafından onaylanmasıyla tesislerinin temeli Giresun Milletvekili Cemal Öztürk'ün katıldığı törenle birlikte atıldı.
 
Şebinkarahisarlı Sanayici ve İşadamları Derneği yönetim Kurulu üyesi, Kocaeli Şube Başkanı işadamı Osman Kılıç, Papatya Et Entegre tesislerinin temel atma töreninde yönetim kurulu adına bir konuşma yaptı. Tesisler hakkında bilgi veren Kılıç konuşmasında şöyle dedi." Tamamlandığında Şebinkarahisar’da hayvancılığın gelişmesi, üretimin artması yönünde bir dönüm noktası olabilecek Papatya Et Entegre Tesisimiz Avrupa standartlarında olacak. Bölgemize gerek yapısal olarak, gerekse üretim mantığı ile örnek olacak bir proje. Yaklaşık 6 milyon TL yi bulmasını beklediğimiz tesisimizi yapmayı kardeşlerimle birlikte tartışarak memleketimize yapmaya karar verdik. Papatya Et Entegre Tesisimiz babamız Zeki Kılıç, kardeşlerim Esman Kılıç ve Erdoğan Kılıç, Necdet Bölük ve Musa Çiftci'den oluşan bir aile şirketi şirketi.  25 dönüm arazi içinde 5 bin m2 alanda yapılacak tesisimiz %65 TKDK desteği ile tamamlanacak. 250 büyükbaş hayvanın üretimi yapılacak tesisimizde bir çok insanımıza istihdam sağlama imkanımız olacak. Bu tesisimizin tamamlanmasıyla birlikte, ekonomik olarak bölgemize ve memleketimize katkı sağlayacağını düşünüyoruz." dedi.
 
Temel atma törenine, Giresun Milletvekili Cemal Öztürk, Şebinkarahisar Kaymakamı Erdoğan Kanyılmaz, , Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Şebinkarahisar Belediye Başkanı Sahin Yılancı, Giresun AK Parti il Başkan vekili Kenan Tatlı, il genel meclis üyeleri Uğur Eraslan, Davut Özacar, Sarıyer Belediye meclis üyesi Veysel Yeşil, Ümraniye Belediyesi Meclis Üyesi Erkan Gürsoy, Giresun Ticaret Odası Başkan vekili Halit Aydın, Şebinkarahisar Ak Parti ilçe Başkanı Nejat Okuyar, Şebinkarahisar CHP İlce Başkanı Oktay Alp, MHP Şebinkarahisar ilçe Başkanı Sait Yeğen, Şebinkarahisar Vakıf Başkanı Avni İşcan, Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Dernek Başkanı Mehmet Şimşek, Şebinkarahisarlı Sanayici ve İşadamları Dernek Başkanı Altan Güneş, Kocaeli Şebinkarahisarlılar Dernek Başkanı İlhan Avutman, Sarıyer Şebinkarahisarlılar Dernek Başkanı Ruşen Aydeniz, Köy dernek başkanları, muhtarlar, işadamları, basın mensupları ve vatandaşlar katıldı.
 
Protokol konuşmalarının ardından, törene katılan Giresun Milletvekili Cemal Öztürk temele ilk harcı koyarak çalışmaları başlattı.
 
Hüseyin Şenel Odacı
www.sebingundem.com
 

 

 

 

 

 

osman temel atma şebinkarahisar tören
Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şebinkarahisar Kaymakamlığına Atanan Taner Tengir'in Pozantı'ya Duygusal Vedası
Şebinkarahisar Kaymakamlığına Atanan Taner Tengir'in Pozantı'ya Duygusal Vedası
Sizce neden tarihi ve kültürel miraslarımıza sahip çıkamıyoruz
Sizce neden tarihi ve kültürel miraslarımıza sahip çıkamıyoruz