Şebinkarahisar Kent Meydanı İnşaat Çalışmaları Başladı

Kent Meydanı yapılacak alanı boşaltma çalışmaları hızla devam ediyor. Alan içerisinde bulunan 2.Atatürk çarşısının yıkım ve enkaz kaldırma işlemi tamamlandı.

Şebinkarahisar Kent Meydanı İnşaat Çalışmaları Başladı
Şebinkarahisar Kent Meydanı İnşaat Çalışmaları Başladı Hüseyin Şenel Odacı
Advert
Şebinkarahisar Belediye Başkanı Şahin Yılancı,  yıkım işlemleri başlatılan meydan projesiyle ilgili merak edilenleri açıklama yaparak duyurdu.
 
Şebinkarahisar Kent Meydanının üç aşamalı bir çalışma olduğunu söyleyerek, 3 yıldır üzerinde titizlikle çalıştığımız kent meydanı projemizin 3. ve son aşamasına başlıyoruz diyen Şebinkarahisar Belediye Başkanı Şahin Yılancı, açıklamasında şöyle dedi. "Meydan projemizin birinci ayağı, eski turistik binası yıkılarak belediyemize ait Kültür ve İş merkezi yapılması ve Konuk Caddesi çevre düzenlemesiydi. İkinci ayağı Atatürk Evi ve Müzesi Çevre düzenlemesiydi. Bunları geçtiğimiz yıllarda tamamladık. Kent Meydanı projemizin üçüncü ve son ayağı olan meydan düzenlemesi için 2. Atatürk çarşısının yıkım işlemlerinin tamamlanmasıyla, kent meydanı projemizin uygulanmasına başlanacak.
 
Meydanlar her ülkenin her kentin doğal, kültürel, ekonomik ve sosyal özelliklerine göre farklı içerik ve fonksiyonlara sahip olarak şekillendirilir. Bizler de yapımını gerçekleştireceğimiz bu meydanın planlarken hem geçmişle gelecek arasında bir köprü, hem de kent yaşamına katkı sağlaması ilkeleriyle hareket ettik. Otopark yapımının da sıkça gündeme geldiği şu günlerde bu sorunun farklı alternatiflerle çözüme kavuşturacağımızı buradan bir kez daha belirtmek istiyorum.
 
Kent Meydanı yapılacak alanda yaklaşık 30 adet iş yerinin ve içerisinde kafe-restorant, yeşil alan ve gezinti alanları, süs havuzları, tören alanı ve birçok etkinliklerin de yapılacağı açık alan yer almaktadır.
 
Yapım ihale çalışmalarının devam ettiği projemizi 2018 yılı içerisinde bitirerek halkımızın hizmetine sunmayı hedefliyoruz. Tamamlanıp bittiğinde inşallah bölgenin en büyük ve en modern meydanına kavuşan ilçemiz bu güzellikleriyle anılacak. Şimdiden Kent Meydanı’nın ilçemize hayırlı olmasını diliyorum." dedi.
 
 
Fotoğraflar : Ali Osman Demirci - Şebinkarahisar
kent meydanı Şebinkarahisar haber çarşı
Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şebinkarahisar Kaymakamlığına Atanan Taner Tengir'in Pozantı'ya Duygusal Vedası
Şebinkarahisar Kaymakamlığına Atanan Taner Tengir'in Pozantı'ya Duygusal Vedası
Sizce neden tarihi ve kültürel miraslarımıza sahip çıkamıyoruz
Sizce neden tarihi ve kültürel miraslarımıza sahip çıkamıyoruz