Sarıyer'de Ramazan Bir Başka

Sarıyer Belediyesinin her yıl düzenlediği geleneksel Ramazan etkinlikleri İstinye Park Tersane alanında tüm hızıyla devam ediyor.

Sarıyer'de Ramazan Bir Başka
Sarıyer'de Ramazan Bir Başka Hüseyin Şenel Odacı
Sarıyer Belediyesinin Ramazan Ayında İstinye Park Tersane alanında düzenlediği Ramazan etkinlikleri coşkulu bir şekilde devam ediyor.
 
İstinye Park alanında düzenlenen etkinlik çerçevesinde alana gelen yüz binlerce Sarıyerli düzenlenen etkinlikleri takip ederek Ramazan gecelerini coşkulu bir şekilde geçiriyor. Ancak şehit haberlerinin gelmesiyle alanda yapılması gereken bazı programlar iptal edilmiş.
 
Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, her akşam farklı mahallelerde kurulan sokak iftarlarına katıldıktan sonra İstinye Park Tersane alanına gelerek buradaki halk ile birlikte etkinliklere katılıyor. Alanda bulunan masaları tek tek dolaşıp vatandaş ile sohbet ederek sorunlarını dinliyor. Etkinlik alanından ayrıldıktan sonra farklı mahallelerde düzenlenen sahur programlarına katılıyor.
 
Sarıyer Belediyesi Başkanı Şükrü Genç İstinye Park Etkinlik alanında iptal edilen programlar hakkında şunları ifade etti. "Bir toplum olmak, kenetlenmiş bir aile olmak neşeyi de, kutlamayı da, acıyı da paylaşmayı beraberinde getirir. Bizi biz yapan değerlerin başında da bu gelir. İnsancıl değerlerimizi yaşatmak, sanatı da eğlenceyi de gönüllü olarak ertelemek bizler için bir boyun borcu. Şehitlerimize ve onların acılı ailelerine bizim bir görevimizdir. Bütünleşmiş bir toplum olmakta budur. Bu nedenle, 2-3 Haziran tarihleri için Tersane Alanı'nda planladığımız sanatçılarımızın konserlerini erteledik. Yaptığımız her duamızda bu vatanı bize emanet edenleri hiçbir zaman unutmayacağız. Ailesinden uzakta bu vatanı bekleyenleri unutmayacağız. Ramazan ayı bereket ayımız olsun. En fazla ihtiyacımız olan barışı bize getirsin. Bu ülkede ne yaparsak yapalım sevgi temelinde yapalım" dedi.
 
Hüseyin Şenel Odacı
www.sebingundem.com
 
 
Sarıyer Şebinkarahisarlılar istinye ramazan
Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şebinkarahisar Kaymakamlığına Atanan Taner Tengir'in Pozantı'ya Duygusal Vedası
Şebinkarahisar Kaymakamlığına Atanan Taner Tengir'in Pozantı'ya Duygusal Vedası
Sizce neden tarihi ve kültürel miraslarımıza sahip çıkamıyoruz
Sizce neden tarihi ve kültürel miraslarımıza sahip çıkamıyoruz