5.Dostlar Meclisi Buluşması

Şebinkarahisar Ekecek Köyü Güzelleştirme Derneği'nin 5.sini düzenlediği "Dostlar Meclisi" Sahur programı yoğun bir katılımla Ümraniye'de bulunan dernek lokalinde yapıldı.

5.Dostlar Meclisi Buluşması
5.Dostlar Meclisi Buluşması Hüseyin Şenel Odacı
Şebinkarahisar Ekecek Köyü Güzelleştirme Derneği'nin geleneksel hale getirdiği ve 5.si düzenlenen "Dostlar Meclisi" Sahur Programı Dernek Başkanı Necdet Bilican ve Yönetim Kurulu'nun öz verili çalışmaları ve organizasyonu ile her yıl düzenleniyor. Teravih namazının ardından başlayan program sahur vaktinin bitimine kadar devam ediyor.
 
Giresun il ve ilçe STK temsilcilerinin, siyasetçi, eğitimci ve işadamlarının ilgi gösterdiği Şebinkarahisar Ekecek Köyü Güzelleştirme Derneği'nin Ümraniye Namık Kemal Mahallesinde bulunan dernek lokalinde 5.si düzenlenen "Dostlar Meclisi" Sahur programının moderatörlüğünü Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği eski Başkanı Yücel Kısa yaptı. Toplantının ana konusunu Ekecek Köyü Güzelleştirme Derneğinin sosyal sorumluluk projesi kapsamında "Karaşenşe Anne Baba Çocuk Unidersitesi" çatısı altında yapılan çalışmalar oluştururken, Eğitimci Murat Kaçar'ın Eğitim, iletişim, Turizm, Tarım ve Şebinkarahisar Cevizi hakkında verdiği önemli bilgiler doğrultusunda dostlar meclisinin gündemi oluştu.  Konular üzerinde tüm katılımcılar söz alarak görüş ve düşüncelerini ifade ettiler. İletişim konusunda aile ve toplum içerisinde yaşanan sorunlar hakkında düşüncelerini açıkladılar.
 
Toplantı sonrasında, Şebinkarahisar Ekecek Köyü Güzelleştirme Dernek Başkanı Necdet Bilican davetlerine icabet ederek, "Dostlar Meclisi" Sahur sofrasında bulundukları için tüm katılımcılara teşekkür etti. Yeni bir dostlar meclisinde buluşma dileği ile tüm hemşehrilerinin Ramazan ayını, yaklaşan kadir gecesini ve Ramazan Bayramlarını tebrik etti. Ekecek Köyü Derneğinde ve "Karaşenşe Anne Baba Çocuk Unidersitesi" çatısı altında yapılan çalışmaların Şebinkarahisar'ın gençliğine yönelik olacağını söyledi.
 
5.si düzenlenen dostlar meclisine, Giresun Federasyonu Başkanı Mehmet Kuğu, Giresun Vakfı Genel Sekreteri Hasan Ekmen, Eğitimci Murat Kaçar, Çamlıca Kültür ve Yardımlaşma Vakfı Başkan Vekili Halil Kütük, Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği eski Başkanı Yücel Kısa, Esenyurt Belediye Başkan Yardımcısı Abdurrahman Ada, Şebinkarahisarlı Sanayici ve İşadamları Dernek Başkanı Altan Güneş, Ataşehir Giresunlular Dernek Başkanı Fatih Yelekoğlu, Üsküdar Giresunlular Dernek Başkanı Coşkun Çalık, Ümraniye Giresunlular Dernek Başkanı Fikret Kart, Üsküdar Belediyesi Meclis Üyesi Yılmaz Çalık, İşadamları ve basın mensupları katıldılar.
 
Hüseyin Şenel Odacı
www.sebingundem.com
 

Giresun Şebinkarahisar sahur dostlar meclisi Ekecek Karaşenşe
Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şebinkarahisar Kaymakamlığına Atanan Taner Tengir'in Pozantı'ya Duygusal Vedası
Şebinkarahisar Kaymakamlığına Atanan Taner Tengir'in Pozantı'ya Duygusal Vedası
Sizce neden tarihi ve kültürel miraslarımıza sahip çıkamıyoruz
Sizce neden tarihi ve kültürel miraslarımıza sahip çıkamıyoruz