Saraycık Köyü Derneğinin kampanyası Ağaç oldu

Saraycık Köyü Dernek Başkanı Zafer Yeşil göreve geldikten sonraki bir yıllık çalışmalarını Şebingündem Habere anlattı.

Saraycık Köyü Derneğinin kampanyası Ağaç oldu
Saraycık Köyü Derneğinin kampanyası Ağaç oldu Hüseyin Şenel Odacı
Advert
Saraycık Köyü Derneğinin bir yıl içerisinde yaptığı hizmetlerin en büyük nedenini yönetim kurulunun genç olmasından kaynaklandığını söyleyen Başkan Zafer Yeşil "En büyük şansım, yönetim kurulunda bulunan arkadaşlarımın genç olmasıdır."diyerek, bir yıllık faaliyetlerini Şebingündem Habere anlattı.
 
01 Mayıs 2016 Yılında göreve geldikten sonra ilk önce köy mezarlığını ağaçlandırmak, su ve yol sorununu halletmek için "Saraycıkta sizinde dikili bir ağacınız olsun" kampanyasını başlattıklarını söyleyen başkan Yeşil sözlerine şöyle devam etti. " Önce kampanyamıza ağaç başına bir bedel koyarak başladık. Oluşan bütçemizle birlikte işe başladık. Köy mezarlığına Mavi ladin, Karaçam ve Selvi ağaçlarından oluşan 350 adet fidan dikildi. Bu fidanların damlama sistemi ile sulanacak şekilde sulama sistemini kurduk. Fidanlarımızın tamamına yakını tuttu. Kısmet olursa yeni sezonda 250 fidanı daha buraya dikeceğiz. Mezarlığa giden yolumuzu 5600 M2 parke taşı döşeyerek kullanışlı hale getirdik. Yine mezarlığa su getirerek buraya iki adet çeşme yapıldı. Tüm yapılan masrafları derneğimizin bütçesinden karşıladık."diyerek konuşmasına devam eden başkan Yeşil şöyle dedi.
 
"Dernek olarak karışıklığı önlemek adına İstanbul'da üyelerimizin cenaze işlerini tamamen biz organize ediyoruz. Memleketimize giden cenazelerin masrafını derneğimiz karşılıyor. Ayrıca köyde ev sahibi olarak derneğimiz yine cenaze sahibi adına köy camisi altında bulunan salonumuzda yemek veriyor. Bunun yanında tüm duyuru ve davetlerimizi SMS yolu ile üyelerimize yapıyoruz." diyen Saraycık Köyü Dernek Başkanı Zafer Yeşil, Saraycık Köyümüzün Camisi, Mezarlığı, Çeşmeleri, çocuk oyun parkı gibi ihtiyaçları tamamlandı. Köy içerisindeki yollarımızı parke yaptırdığımızda önemli ölçüde işlerimizi tamamlamış olacağız. Sıra artık derneğimizin lokali için daha büyük bir yer almak olacaktır." dedi.
 
Hüseyin Şenel Odacı
www.sebingundem.com
 
Saraycık fidan kampanya zafer yeşil dernek başkan saraycık köyü derneği
Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şebinkarahisar Kaymakamlığına Atanan Taner Tengir'in Pozantı'ya Duygusal Vedası
Şebinkarahisar Kaymakamlığına Atanan Taner Tengir'in Pozantı'ya Duygusal Vedası
Sizce neden tarihi ve kültürel miraslarımıza sahip çıkamıyoruz
Sizce neden tarihi ve kültürel miraslarımıza sahip çıkamıyoruz