Şebinkarahisar'a yapılacak yatırımlar için başkandan açıklama

Ak Parti Şebinkarahisar İlçe Başkanı Nejat Okuyar, Şebinkarahisar'da yapılacak olan yatırımlar hakkında bir basın açıklaması yaptı.

Şebinkarahisar'a yapılacak yatırımlar için başkandan açıklama
Şebinkarahisar'a yapılacak yatırımlar için başkandan açıklama Hüseyin Şenel Odacı

Cezaevi ve diğer yatırımlar hakkında kamuoyunu aydınlatacak açıklamalarda bulunan Ak Parti Şebinkarahisar İlçe Başkanı Nejat Okuyar'ın yaptığı basın açıklaması.

"İlçemiz için son derece önemsediğimiz, uzun süredir yakından takip ettiğimiz Cezaevi projesi, 30 Km İstanbul bağlantı yolu ve Sağlık tesisinin yapım ihaleleri geçtiğimiz hafta itibariyle gerçekleşti. Sadece geçtiğimiz hafta ihaleleri gerçekleştirilen bu üç yatırımın bedeli yaklaşık 100 Milyon TL dir. İlçemize hayırlı olmasını temenni ediyorum.

Eğribel Tünelinden sonra ilçemize bugüne kadar tek kalemde yapılan en büyük yatırım olan, 700 kişilik cezaevi projemizin yapım ihalesi 26.09.2017 tarihinde gerçekleştirildi ve 54.500.000 TL ihale edildi. Genel müdürlük yetkilerinden aldığımız bilgiye göre önümüzdeki günlerde sözleşme imzalanacak ve bir ay içerisinde çalışmalara başlanacak. 20 ay gibi bir süre içerisinde bakanlığa teslim edilecek projede 48 adet lojman yer alacak. İlçemizde yaklaşık 100 kişilik yeni istihdam alanı oluşturacak ve mahkum yakınlarının ilçeye geliş gidişleri, konaklama ve diğer lokomotif sektörlerle ilçede ekonomik bir hareketlilik oluşturacak projemiz inşallah 2019 yılı sonuna kadar tamamlanmış olacak.

Yine ilçemiz için son derece öneme sahip olan İstanbul bağlantı yolumuzun ihalesi de bu yılın üçüncü ayında yapılmıştı, ihaleye yapılan itirazın değerlendirilmesi nedeniyle geciken onay verilerek 11.08.2017 tarihinde ilgili firmalarla sözleşme imzalandı.yaklaşık 40.000.000 (Kırk Milyon)TL bedel ile ihale edilen yol inşaatı önümüzdeki günlerde başlayacak ve 700 günde teslim edilecek.

Meydan projemiz kapsamında yıkılan Aile Sağlığı binası, Toplum Sağlığı Binası ve 112 İstasyonlarını tek çatıda toplayacak Sağlık tesisimizin ihaleside yine geçtiğimiz hafta Sağlık Bakanlığı tarafından gerçekleştirildi. Bu yatırımda yaklaşık 2.500.000 (ikimilyonbeşyüzbin) TL ye mal olacak ve 500 günde ilgili bakanlığa teslim edilecek.

Son bir yılda ilçemizde yapımı devam eden Eğribel Tüneli, Gölet Projeleri, Eğitim Tesisleri, Toki ve Köydes Yatırımları, bugün açıkladığımız projeler ve yılsonuna kadar ihale edilecek 24 derslikli eğitim tesisi, Sgk hizmet binası, kapalı spor salonu ve Taşhanlar restorasyonu ile birlikte yaklaşık 400 Milyon TL lik bir yatırımı ilçemize kazandırmış olacağız.

Cumhurbaşkanımız Genel Başkanımız, Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çizdiği yolda, ülkemizdeki kalkınma ve gelişmeye paralel olarak bizlerde partimiz, ilçemiz ve ülkemiz için emin adımlarla çalışmalarımıza süratli bir biçimde devam ediyoruz. Ak Parti bayrağını gururla taşıyoruz. Göreve geldiğimiz günden beri her seçimde güç kazanarak yolumuza devam ediyoruz. Şüphesiz bu yatırımların ilçemize gelmesindeki en büyük pay cefakar, vefakar, kadirşinas Şebinkarahisar halkı ve onun partimize duyduğu güven ve verdiği destektir. Bu güven ve destek için ilçe halkımıza bir kez daha teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Bu yatırım ve hizmetlere sevinemeyen, bunlardan rahatsız olan bir cenah, iftira ve dedikodu siyaseti üretirken, bizler yaptıklarımız ile konuşmanın gurur ve mutluluğu içerisindeyiz. İnşallah önümüzdeki süreçte de ilçemizin özlemle beklediği bütün hizmet ve yatırımları Şebinkarahisar’a sunmak için, teşkilatlarımız, Belediye Başkanımız, Belediye ve İl Genel meclis Üyelerimizle aynı gayret, heyecan ve aşkla yolumuza devam edeceğiz.

Bu hizmetlerin ilçemize kazandırılmasında bizlere sonsuz destek sunan Başta Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’a Milli Savunma Bakanımız Sayın Nurettin Canikli’ye, Giresun Milletvekillerimiz Sayın Cemal Öztürk ve Sayın Sabri Öztürk’e, Sağlık Bakan Yardımcımız Sayın Ahmet Baha Öğütken’e, Belediye Başkanımız Sayın Şahin Yılancıya bir kez daha şükranlarımı arz ediyorum.

İhalesi yapılan yatırımların ilçemize tekrar hayırlı olmasını temenni ediyor, tüm hemşehrilerimizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum."

Şebinkarahisar

Ak Parti İlçe Başkanı

Nejat Okuyar

Şebinkarahisar cezaevi ihalesi eğrbel hizmet okuyar yılancı öztürk
Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şebinkarahisar Kaymakamlığına Atanan Taner Tengir'in Pozantı'ya Duygusal Vedası
Şebinkarahisar Kaymakamlığına Atanan Taner Tengir'in Pozantı'ya Duygusal Vedası
Sizce neden tarihi ve kültürel miraslarımıza sahip çıkamıyoruz
Sizce neden tarihi ve kültürel miraslarımıza sahip çıkamıyoruz