Şebinkarahisarlı Öğrenciler İçin Çalışmalar Hızla Devam Ediyor

Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği Burs Komisyonu çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Şebinkarahisarlı Öğrenciler İçin Çalışmalar Hızla Devam Ediyor
Şebinkarahisarlı Öğrenciler İçin Çalışmalar Hızla Devam Ediyor Hüseyin Şenel Odacı

Burs çalışmaları kapsamında Şebinkarahisarlı hayırseverleri ziyaret eden Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği burs komisyonu adına bir açıklama yapan dernek başkanı Mehmet Şimşek, burs müracaatlarının başladığını, 15 Ekim 2017 Tarihinde sona ereceğini, taleplerin komisyon tarafından değerlendirildikten sonra belirlenen öğrencilerimize burs verilecek diyerek, burslarla ilgili yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği olarak, derneğimiz Şebinkarahisarlı üniversite öğrencilerimize yıllardır burs vermeye devam ediyor diyen başkan Şimşek, gazetemize açıklamalarda bulunarak şöyle dedi.

“Günümüzde, Üniversiteyi kazanmak kadar okumanın da zor olduğunun bilincindeyiz. Derneğimize müracaatta bulunan öğrencilerimize derneğimizin imkanları ölçüsünde burs verilmektedir. Hayırseverlerimizin destekleri ile yapmaya gayret ediyoruz. Dernek olarak en büyük amacımız Türkiye’nin çeşitli üniversitelerinde okuyan öğrencilerimize azda olsa katkıda bulunmak ve bu öğrencilerimizin başarılarına katkı sağlamak. Onları devletimize, milletimize ve memleketimize kazandırmaktır.

Her yıl ilçemiz nüfusuna kayıtlı ülkemizin çeşitli üniversitelerinde okuyan öğrencilerimizin sayısının artmasının yanı sıra, bu öğrencilerimiz için oluşturduğumuz burs havuzuna destek veren duyarlı hemşehrilerimizin de sayısı oldukça fazla ve destekleri sürekli artmaktadır. Burs komisyonu olarak imkanlarımız ölçüsünde burs sayımızı artırma gayreti içindeyiz.

Burs başvurularının Şebinkarahisar’daki ofisimizde ve İstanbul’daki dernek merkezimizde alınmaya başlamasıyla birlikte, burs toplama ziyaretlerimizde başladı. Bu anlamda gittiğimiz her yerde bizleri büyük bir samimiyet içerisinde karşılayan hayırsever hemşerilerimiz sayesinde daha büyük şevk ile ziyaretlerimizi sürdürmeye devam ediyoruz. Amacımız, derneğimize katkı sağlayan tüm üyelerimiz ve hayırseverlerimizle birlikte bu önemli seferberliğe katkı sağlayarak daha fazla öğrenciye ulaşmaktır.

Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneğimiz ve öğrencilerimiz adına burs fonumuza katkı sağlayan tüm hayırseverlerimize teşekkürü borç biliyoruz." dedi.

Şebinkarahisar dernek şebinkarahisarlılar haber burs ögrenci
Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şebinkarahisar Kaymakamlığına Atanan Taner Tengir'in Pozantı'ya Duygusal Vedası
Şebinkarahisar Kaymakamlığına Atanan Taner Tengir'in Pozantı'ya Duygusal Vedası
Sizce neden tarihi ve kültürel miraslarımıza sahip çıkamıyoruz
Sizce neden tarihi ve kültürel miraslarımıza sahip çıkamıyoruz