Şebinkarahisar Sempozyumu 2017 başlıyor

Şebinkarahisar Sempozyumu 2017 Hazırlık Komitesi Başkanı ve üyeleri, Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği Genel merkezinde basın mensupları ile bir araya gelerek, Sempozyumla ilgili basın açıklaması yaptılar.

Şebinkarahisar Sempozyumu 2017 başlıyor
Şebinkarahisar Sempozyumu 2017 başlıyor Hüseyin Şenel Odacı
Advert

İstanbul'da 2-3 Kasım 2017 Tarihlerinde Şebinkarahisar'ın geleceği hakkında düzenlenecek olan Sempozyumla ilgili Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği Genel merkezinde basın mensupları ile bir araya gelen Sempozyum Hazırlık Komitesi ŞEBDER Başkanı Prof. Dr. Tayfun Yücel, Şebinkarahisar Vakfı Başkanı Avni İşçan, Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Dernek Başkanı Mehmet Şimşek, Şebinkarahisarlı Sanayici ve iş adamları Dernek Başkanı Altan Güneş ve organizasyon hazırlık komitesi basın mensuplarına bilgi vererek sorularını yanıtladılar.

Sarıyer Yaşar Kemal Kültür merkezinde yapılacak olan Sempozyumla ilgili bir basın açıklaması yapan Sempozyum hazırlık komite başkanı Prof. Dr. Tayfun Yücel, kentin geleceğini ilgilendiren konuların gündeme geleceğini söyledi. Başkan Yücel, Ekonomi, Kültür, Eğitim, Turizm, alt yapı ve Çevre konularında uzman akademisyen konuşmacıların olacağını, kaymakam,belediye başkanları, muhtarlar, kanaat önderleri ve sivil toplum kuruluşlarının katılımı ile sorunlarımıza çözüm yolunu hep beraber arayacağız diyerek, Şebinkarahisar için katkı sağlayabilecek tüm hemşehrilerimizi Sarıyer Yaşar Kemal Kültür merkezinde yapılacak olan Sempozyuma bekliyoruz dedi.

Açılış konuşmasını Prof Dr. Tayfun Yücel'in yapacağı Sempozyumda, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Şebinkarahisar Belediye Başkanı Şahin Yılancı, Galatasaray Kulüp Başkanı Dursun Özbek, Prof. Dr. Yener Aytekin, Prof. Dr. Zahir Bakıcı ve Doç. Dr. Fatma Şahin moderatörlük yapacaklar. Ulaşım, Enerji, Çevre, Eğitim, Kültürel Yaşam, Turizm, Tarih, Şebinkarahisar'ın il hakkı, Tarım ve Hayvancılık, Arıcılık ve Madencilik konu başlıklarında bir birinden değerli önemli konuşmacılar çözüm önerilerini katılımcılara sunacaklar.

Şebinkarahisar halk oyunları ve Şebinkarahisar konulu Resim, Fotoğraf ve Ebru& Kat'ı sergisinin de olacağı Sempozyum için tüm hazırlıkların yapıldığını ifade eden Sempozyum komite üyeleri, tüm Şebinkarahisarlıları 2-3 Kasım 2017 Tarihlerinde Sarıyer Yaşar Kemal Kültür merkezine davet ediyor.

SEMPOZYUM PROGRAMI

Şebinkarahisar Sempozyum 2017 Şebinkarahisar
Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şebinkarahisar Kaymakamlığına Atanan Taner Tengir'in Pozantı'ya Duygusal Vedası
Şebinkarahisar Kaymakamlığına Atanan Taner Tengir'in Pozantı'ya Duygusal Vedası
Sizce neden tarihi ve kültürel miraslarımıza sahip çıkamıyoruz
Sizce neden tarihi ve kültürel miraslarımıza sahip çıkamıyoruz