Şebinkarahisar Veterinerlik Fakültesi YÖK'te

Giresun Üniversitesi “Basın Bilgilendirme ve Değerlendirme Toplantısı” Piraziz Ramada Otelde yapıldı.

Şebinkarahisar Veterinerlik Fakültesi YÖK'te
Şebinkarahisar Veterinerlik Fakültesi YÖK'te Hüseyin Şenel Odacı
Advert

Giresun merkez ve ilçelerindeki basın mensuplarının katıldığı toplantıda, Rektör Prof. Dr. Cevdet Coşkun, son bir yıl içerisinde üniversite olarak gerçekleştirdikleri faaliyetler ve hayata geçirilmesi planlanan projeler hakkında basın mensuplarına bilgi verdi.

Üniversite ile ilgili genel bilgileri aktardıktan sonra gazetecilerin sorularını yanıtlayan Rektör Coşkun, Şebinkarahisar Anadolu Ajansı ve Şebinmedya haber Muhabiri Gülsen Akyol Mutlu 'nun Şebinkarahisar MYO, Öğrenci kayıtlarındaki azalmayı ve diğer sorunlarını sordu, Rektör Prof. Dr. Cevdet Coşkun cevapladı.

Şebinkarahisar Meslek Yüksek Okulunun bölümlerinin kapatılmasıyla birlikte önemli miktarda öğrenci kaybının olduğunu, bu durumun Şebinkarahisarlıları derinden üzdüğünü, Giresun Üniversitesinin başında siz olduğunuza göre buna çözüm bulmanızı, sizden bölümlerin kapatılmamasını talep ediyoruz diyen Gülsen Akyol Mutluya, Rektör Prof. Dr. Cevdet Coşkun önemli açıklamalarda bulundu.

Prof. Dr. Cevdet Coşkun açılamasında şöyle dedi. "Bulunduğu yer ve konum bakımından Şebinkarahisar Meslek Yüksek Okulu, Giresun Üniversitemizin Kampusu'ndan çok daha büyük ve güzel bir yerde. Şebinkarahisar geçmişinde vilayet olan bir ilçemiz. Hala vilayet olma talebi olduğunu biliyoruz. Çok güçlü bir lobisi var. Okul binalarının yapılmasında olduğu gibi, ihtiyaçlarını da tek bir ağızdan hareket ederek gideriyorlar. Bunu takdir etmemek mümkün değil. Meslek Yüksek Okulundaki kan kaybına gelince, bu sorun Türkiye genelinde bazı bölümlerin doluluk oranlarının düşmesinden kaynaklanmaktadır. Bu sadece Şebinkarahisar'la ilgili bir konu değil. Ancak bunu telafi etmek, Şebinkarahisar'a yeni bir fakülte kurulması için üniversite senatomuzdan bir karar alarak bunu senatodan geçirdik. Sadece YÖK'te onay bekliyor. Onay çıktığında Şebinkarahisar Veterinerlik Fakültesi'ni açarak öğrenci açığını telafi edeceğiz. Biz Şebinkarahisar'ı Eğitim merkezi haline getirmek için gayret ediyoruz. Bu konuyu Şebinkarahisar'ın tüm kurumları ile paylaştık. Siyasi kanaldan ve diğer yollardan bu işin takibindeyiz." diyerek sözlerini tamamladı.

Toplantı sonunda, Şebinkarahisar'dan getirdiği Ceviz ve Tamzara dokumasını Giresun Üniversitesi Rektörüne hediye eden Gülsen Akyol Mutlu, toplantıya katılan eğitimcilere seslenerek," hepimiz öğrenci yetiştiriyoruz, ileriye yönelikte hepimiz birer Şebinkarahisar Cevizi fidanı dikerek yetiştirelim" dedi.

Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Coşkun, Tamzara dokumasını çok beğendiğini, el emeğinin çok önemli olduğunu belirterek Feyzi Kıraç Uygulamalı Bilimler MYO, Moda Tasarım bölümünde dokuma tezgahları kurdurarak dokuma yaptıracağını taahhüt etti.

Basın mensuplarının yoğun ilgi gösterdiği toplantıda Rektör Yardımcıları Prof. Dr. M. Serkan Soylu, Prof. Dr. Mustafa Cin, Rektör Danışmanları Doç. Dr. Nazım Elmas, Yrd. Doç. Dr. Oktay Karaman, Yrd. Doç. Dr. Abdullah Çelik, Yrd. Doç. Abbas Karaağaçlı, Yrd. Doç. Mustafa Çakmak  ile Genel Sekreter Ahmet Tevfik Korkmaz da hazır bulundu.

Gülsen Akyol Mutlu

Şebinkarahisar Veteriner Fakülte Rektör Giresun Üniversite
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sizce neden tarihi ve kültürel miraslarımıza sahip çıkamıyoruz
Sizce neden tarihi ve kültürel miraslarımıza sahip çıkamıyoruz
Alucra'da Kara Elmas Bulundu
Alucra'da Kara Elmas Bulundu