Yaşam
Giriş Tarihi : 17-10-2017 19:20   Güncelleme : 21-10-2017 19:46

Fındık para etmeyince, çözüm gurbetçilerden geldi

Güce'de vatandaşların tek geçim kaynağı olan Fındıktan umduğu geliri elde edemeyen üreticiler kara kara düşünürken, çözüm gurbetçi hemşehrilerinden geldi.

Fındık para etmeyince, çözüm gurbetçilerden geldi

Eğitim gören çocuklarının okul ihtiyaçlarını karşılamada zorluk çeken vatandaşların imdadına Bursa'da bulunan Güce Tekkeköy Derneği yöneticileri yetişti. Öğrencilerin Okul Forması ve kışlık bot eksikliklerini tamamladılar.

Bursa Giresun Güce Tekkeköy Derneği Başkanı İzzet Özdemir, Öğrencilerin yeni eğitim öğretim yılını kutlamak ve onları okula teşvik etmek amacıyla bazı çalışmalar yaptıklarını belirtirken “Dernek olarak köyümüzdeki her meseleyle ilgilenmeye çalışıyoruz. Kültürel etkinliklerimiz başta olmak üzere köyümüzün eğitim alanında gelişmesi için çalışıyoruz. Bu sene Fındık üretiminden beklediği geliri elde edemeyen öğrenci velilerine destek olmaya karar verdik. Köyümüz İlkokulunda 30 öğrencimiz var. Onlara ve ailelerine küçük bir hediye sunmak istedik. Köyümüzün geleceğine sahip çıkacak yarınlarımız olan öğrencilerimize başarılar dileriz” dedi.

Malzemelerin temin edilmesinde kendilerinden hiçbir desteği esirgemeyen üyelerine ve iş adamlarına teşekkür eden başkan Özdemir; Okul Öğretmenleri Cenap Öztürk ile Ecem Çamur’a göstermiş oldukları hassasiyetten dolayı şükranlarını sundu.

 

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
8. Feshane Giresun Günleri 3-4. Gün
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA