Fındık para etmeyince, çözüm gurbetçilerden geldi

Güce'de vatandaşların tek geçim kaynağı olan Fındıktan umduğu geliri elde edemeyen üreticiler kara kara düşünürken, çözüm gurbetçi hemşehrilerinden geldi.

Fındık para etmeyince, çözüm gurbetçilerden geldi
Fındık para etmeyince, çözüm gurbetçilerden geldi Hüseyin Şenel Odacı
Advert

Eğitim gören çocuklarının okul ihtiyaçlarını karşılamada zorluk çeken vatandaşların imdadına Bursa'da bulunan Güce Tekkeköy Derneği yöneticileri yetişti. Öğrencilerin Okul Forması ve kışlık bot eksikliklerini tamamladılar.

Bursa Giresun Güce Tekkeköy Derneği Başkanı İzzet Özdemir, Öğrencilerin yeni eğitim öğretim yılını kutlamak ve onları okula teşvik etmek amacıyla bazı çalışmalar yaptıklarını belirtirken “Dernek olarak köyümüzdeki her meseleyle ilgilenmeye çalışıyoruz. Kültürel etkinliklerimiz başta olmak üzere köyümüzün eğitim alanında gelişmesi için çalışıyoruz. Bu sene Fındık üretiminden beklediği geliri elde edemeyen öğrenci velilerine destek olmaya karar verdik. Köyümüz İlkokulunda 30 öğrencimiz var. Onlara ve ailelerine küçük bir hediye sunmak istedik. Köyümüzün geleceğine sahip çıkacak yarınlarımız olan öğrencilerimize başarılar dileriz” dedi.

Malzemelerin temin edilmesinde kendilerinden hiçbir desteği esirgemeyen üyelerine ve iş adamlarına teşekkür eden başkan Özdemir; Okul Öğretmenleri Cenap Öztürk ile Ecem Çamur’a göstermiş oldukları hassasiyetten dolayı şükranlarını sundu.

 

Eğitim Güce Fındık Gelir Giresun
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sizce neden tarihi ve kültürel miraslarımıza sahip çıkamıyoruz
Sizce neden tarihi ve kültürel miraslarımıza sahip çıkamıyoruz
Alucra'da Kara Elmas Bulundu
Alucra'da Kara Elmas Bulundu