Şebinkarahisar'da Nejat Okuyar Güven tazeledi

Şebinkarahisar Ak Parti 6. Olağan İlçe kongresi Turkuaz düğün ve konferans salonunda yoğun katılımla yapıldı.

Şebinkarahisar'da Nejat Okuyar Güven tazeledi
Şebinkarahisar'da Nejat Okuyar Güven tazeledi Hüseyin Şenel Odacı
Advert

Şebinkarahisar Ak Parti İlçe Başkanlığı 6. Olağan Kongresi, Turkuaz düğün ve konferans salonunda Ak Parti İl Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, Ak Parti Giresun Milletvekili Sabri Öztürk ve Cemal Öztürk, Şebinkarahisar Belediye Başkanı Şahin Yılancı, delegeler, üyeler ve halkın yoğun katılımıyla yapıldı.

Kongreye yoklama ve açılışın yapılmasıyla divan kurulunun seçimi ile birlikte başlandı. Divan Başkanı Nail İpek'in gündem maddelerini okuması ve oylanması ile birlikte gündemin 5. Maddesi protokol konuşmalarında Şebinkarahisar Ak Parti İlçe Başkanı Nejat Okuyar'a söz verdi. Nejat Okuyar, Divan Kuruluna ve davetlilere görev süresince yaptığı çalışmaları anlattığı bir konuşma yaptı. Protokol konuşmalarının ardından yapılan oylama sonunda, Nejat Okuyar yeniden yönetim kurulu ile birlikte güven tazeleyerek Şebinkarahisar Ak Parti İlçe Başkanlığı görevine seçildi.

Ak Parti İlçe Başkanı Nejat Okuyar'ın Kongre Konuşması

3 yıl önce yine böyle bir kasım ayında, siyasi büyüklerimizin teveccühleri ve siz değerli delegelerimizin destekleriyle ilçe başkanı seçildim.

3 yıl boyunca liderimizin çizdiği 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine ulaşabilmemiz için bütün teşkilatlarımızla, Belediye ve İl genel Meclis yönetimimizle, var gücümüzle çalıştık. Her biri kendi döneminin şartlarında birbirinden önemli, 2 genel seçim, birde anayasa değişikliği halk oylaması geçirdik

Başta Cumhurbaşkanımız Genel başkanımız olmak üzere, bizlere güvenerek bu kutlu hareketin bayrağını, bizlere teslim eden büyüklerimize mahcup olmamak adına, gece gündüz çalıştık. Her 3 seçimde de ilçe teşkilatımız, kadın ve gençlik kollarımızla, Belediye Başkanımızla, Meclis Üyelerimizle birlikte, köy köy, mahalle mahalle dolaştık, bu seçimlerde herkesin kapısını çaldık.

Hamd olsun, girdiğimiz 3 seçimdede oylarımızı 6-7 puan artırarak, yönetime geldiğimizde %62 ile aldığımız oy oranımızı, son anayasa değişikliğinde %78 lere kadar çıkardık. Giresun ilinde, anayasa değişikliği halk oylamasında oyunu bir önceki seçime göre en fazla artıran teşkilat olduk.

Aktif olmayan mahalle ve köy başkanlarımızı atayarak, hepsiyle iletişim halinde olduk. Tüm teşkilatlarımızın gayretli çalışmaları ile üye sayımızı göreve geldiğimiz günden bugüne % 250 artırarak 1050 den 2900 e çıkardık.

Belediye Başkanımızla birlikte, ilçemizin ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda gelişen, yatırım ve hizmetler için bir ayağımız sürekli Ankara'da oldu.Tüm partililerimizin ve ilçe halkımızın taleplerini adım adım takip ettik, ilgili yerlere ilettik.

İlçemize Ak Parti Yıllarında yapılan hükümet yatırımlarını az sonra hep birlikte izleyeceğiz. Hangi başlığa bakarsanız bakın, Ulaşımda, sağlıkta, eğitimde, restorasyonlarda, çevre ormanda, köydeste ilçemizin Cumhuriyet tarihi boyunca alamadığı hizmetler, hamd olsun Ak Parti hükümetlerine nasip olmuş. Sadece şuanda yatırımı devam eden ve ihale edilmiş yatırımlarım tutarı yaklaşık 400 Milyon TL, yani eski parayla 400 trilyon civarında.

Bu yatırımların ilçemize kazandırılmasında, şüphesiz en büyük desteği sağlayan başta Milli Savunma Bakanımız Sayın Nurettin Canikli’ye, Milletvekillerimiz Sayın Cemal Öztürk ve Sayın Sabri Öztürk’e, Önceki dönem İlçe Başkanlarımıza ve yönetimlerine, Belediye Başkanımız  Şahin Yılancı’ya, ve teşkilatlarımıza teşekkürü bir borç biliyorum.

En büyük Teşekkürde, partimize her seçimde güvenini desteğini artıran Şebinkarahisar halkınadır.

15 Temmuzda başta sayın cumhurbaşkanımızı, hükümetimizi ve partimizi hedef alan bir darbe girişimi ile karşı karşıya kaldık. Hamd olsun yine cumhurbaşkanımızın feraseti ve öngörüsü, başbakanımız ve devlet büyüklerimizin kararlı duruşları ve Türk milletinin kahramanlığı ile bu hain girişim püskürtüldü. İlçemizdede darbe girişiminin ilk dakikalarından itibaren teşkilatımızda, ardından da meydanlarda biriken ilçe halkımız, 29 gün o meydanları hiç terk etmedi. Ben, partililerimize ve tüm ilçe halkımıza bir kez daha şükranlarımı sunuyorum.

Sayın İl Başkanım, Milletvekillerim,  değerli yol arkadaşlarım

Bu bayrağı büyük bir onurla, gururla 3 yıl boyunca taşımaya gayret ettim. Partimizi, davamızı her şeyin üzerinde gördüm. Partimin bir neferi, bir hizmetkarı olarak, tek bir amacım oldu, oda bu emaneti bir adım daha ileri taşıyabilmek.

Bu 3 yılın sonunda, yine siyasi büyüklerimizin teveccühleri, genel merkezimizin talimatları doğrultusunda, sizlerin karşısına yeni dönem için tekrar ilçe başkan adayı olarak çıkmış bulunuyorum. Bugün inşallah siz değerli delegelerimizin vereceği destekle, bu kutlu görevi bir kez daha ekibimle birlikte omuzlayacağım.

Malumunuz, partimiz, Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde, yeni bir dönüşüm ve yenilenme süreci yaşıyor. Bizde bu istikamette 20 den 15 e düşen yönetim kurulumuzda, yaklaşık %50 oranında bir değişiklik yapma, yenilenme gereği duyduk. Yönetimde görev almayan, bundan sonrada hep birlikte yol yürüyeceğimiz her bir arkadaşıma, ayrı ayrı teşekkür ediyor şükranlarımı sunuyorum.

2019 yılında gerçekleşecek, sırasıyla mahalli idareler, parlamento ve başkanlık seçimlerinin; ülkemiz, milletimiz ve tüm mazlum coğrafyalar için bir dönüm noktası olduğunu çok iyi biliyoruz. O yüzden 2019 seçimlerini yürütecek mevcut tüm teşkilatlarımızı, Belediye Başkanımızı, belediye ve il genel meclis üyelerimizi, kadın ve gençlik kollarımızı, bütün üyelerimizi çok zor süreçler beklemekte, çok büyük sorumluluklar düşmektedir.

Bu bilinçle ; Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayip Erdoğan’ın her fırsatta dile getirdiği gibi, 2019 yılında seçimlerinde zafer kazanmak istiyorsak, şimdiden büyük gayret sarf etmek zorundayız. Bugünden tezi yok, bir çalışıyorsak bin çalışmamız lazım.

AK Parti, davasına ve liderine sonuna kadar bağlı, bir partidir. Birilerinin, ellerini ovuşturarak beklediği küskünlük, kırgınlık, kamplaşma ve ayrılıklar asla yaşanmaz, varsa da gider gönlü alınır, barışılır.

Gece gündüz demeden ülkesi ve milleti için çalışan Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a yakışır bir şekilde bizimde gece gündüz demeden çalışmamız gerekmektedir. Bu davaya inanan insanlar olarak var gücümüzle, milletimiz ve partimiz için çalışmalıyız. Çünkü bu dava, milletin davasıdır. Çünkü Ak Parti ile Türkiye’nin kaderi aynıdır.

Ben bu duygu ve düşüncelerle, bugün gerçekleştireceğimiz kongremizin, ilçemiz ve teşkilatımız için bir kez daha hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Katılımları ile kongremizi onurlandıran İl Başkanım Sayın Aytekin Şenlikoğlu'na, Milletvekillerimiz Sayın Sabri Öztürk ve Sayın Cemal Öztürk’e, İstanbul'dan, Giresun'dan ve ilçelerimizden gelerek bizleri onurlandıran kıymetli misafirlerimize, bu salonu dolduran tüm partililerimize bir kez daha teşekkürlerimi sunuyor, hepinizi sevgi ve saygılarımla selamlıyorum."  dedi.

Şebinkarahisar Ak Parti İlçe Yönetim Kurulu

 

Şebinkarahisar Ak Parti 6.Olağan Kongre
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sizce neden tarihi ve kültürel miraslarımıza sahip çıkamıyoruz
Sizce neden tarihi ve kültürel miraslarımıza sahip çıkamıyoruz
Alucra'da Kara Elmas Bulundu
Alucra'da Kara Elmas Bulundu