Yerli araç üretimi için doğru adres Şebinkarahisar

Yerli araç üretimi için yapılacak yatırımın kalkınmış bölgelere, tarım arazilerine, sanayileşmiş illere ya da batıya değil, yatırıma muhtaç Kelkit vadisinde bulunan Şebinkarahisar'a yapılmasını talep ediyoruz.

Yerli araç üretimi için doğru adres Şebinkarahisar
Yerli araç üretimi için doğru adres Şebinkarahisar Hüseyin Şenel Odacı
Advert

Yerli otomobilin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Anadolu Grubu, BMC, Kıraça Holding, Turkcell, Zorlu Holding'in ortak girişimiyle üretileceğinin açıklanmasından sonra, çeşitli illerin Sanayi ve Ticaret Odaları ve yerel idareciler tarafından yer temini açıklamaları yapılarak üretimin kendi il ya da ilçelerinde yapılmasını talep ederek çeşitli vaatlerde bulunuyorlar.

Şebingündem Haber olarak bizde bu çağrılara bir yenisini ekleyerek vaatte bulunmuyoruz ama Anadolu Grubu, BMC, Kıraça Holding, Turkcell, Zorlu Holding'in yöneticilerine bir çağrıda bulunuyoruz. Gelin bir babayiğitlik daha yaparak, Türkiye’nin Yerli Otomobilini gerçekten yatırıma ihtiyacı olan Anadolu'nun kalbi Kelkit vadisinde bulunan Şebinkarahisar’da yapın.

Yıllardır yerli ve yabancı yatırımcıların, gerek devlet gerekse öz kaynakları ile her türlü yatırımlarını batı illerine yapmaları sonucunda, doğu ve Karadeniz illerinde yaşayanlar iş bulmak için adeta batıya göç etmişlerdir. Bu göçlerden büyük oranda etkilenen Şebinkarahisar'da Kelkit vadisinde konum itibarı ile önemli bir merkez. Bölgesinde sanayi adına hiçbir yatırımın olmadığı, Şebinkarahisar’a yapılacak bu yatırım vadide bulunan onlarca ilçe ile birlikte adeta yeniden doğacak ve bölge kalkınmaya başlayacaktır.

Yerli otomobili üretecek olan babayiğitlerin yatırımlarını tarım alanlarına, kalkınmış orta ve batı bölgelere değil, Anadolu’nun bağrında bulunan tarih kenti Şebinkarahisar'da yapılmalıdırlar. Burada yapılacak yatırımla ikinci kez babayiğitlik yapacaklarına inanıyor, sanayisi olmayan, hizmet alamayan, işsizlik nedeniyle sürekli göç vermek zorunda kalan yüzlerce kilometrekarelik bir vadinin içinde bulunan onlarca ilçenin ayağa kalkmasına da katkıları olacaktır.

Bizde Türkiye'nin yerli otomobilini üretecek olan Anadolu Grubu, BMC, Kıraça Holding, Turkcell, Zorlu Holding'in yöneticilerine bir çağrıda bulunarak,  Türkiye'nin Yerli otomobil yatırımını gelin Osmanlı İmparatorluğuna Sancak Beyliği yapmış, Türkiye Cumhuriyetine 1933 yılına kadar il olarak hizmet etmiş,  tarih kenti Şebinkarahisar ilçemize yapın. Bölgenin kalkınmasına ilk harcı siz koyun.  Kelkit vadisindeki onlarca ilçeden yapılan göçe dur diyerek genç umutların geleceği olun.

Hüseyin Şenel Odacı

Yerli otomobil Şebinkarahisar haber üretim
Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şebinkarahisar Kaymakamlığına Atanan Taner Tengir'in Pozantı'ya Duygusal Vedası
Şebinkarahisar Kaymakamlığına Atanan Taner Tengir'in Pozantı'ya Duygusal Vedası
Sizce neden tarihi ve kültürel miraslarımıza sahip çıkamıyoruz
Sizce neden tarihi ve kültürel miraslarımıza sahip çıkamıyoruz