Giresun'un hangi bölgesinde maden araması için izin çıktı

Giresun’da maden araması yapacak olan Demir Export A.Ş’nin projesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığının ilgili birimi tarafından web sitesinde ilan edildi.

Giresun'un hangi bölgesinde maden araması için izin çıktı
Giresun'un hangi bölgesinde maden araması için izin çıktı Hüseyin Şenel Odacı
Advert

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevresel etki değerlendirilmesi, izin ve denetim genel müdürlüğünün Demir Export A.Ş’nin maden arama ve projesi ile ilgili web sitesinde Giresun'un Aydındere beldesinde yapılacak projeyle ilgili bilgi verdi.

İlgili web sitesinde, Giresun’un Bulancak ilçesi Tandır Köyü Aydındere beldesi mevkiinde yapılacak maden arama faaliyeti için izin çıktığı belirtilerek, Koç Topluluğu’nun madencilik faaliyetlerini yürüten Demir Export A.Ş tarafından yapılması planlanan  IV. Grup maden araması için Giresun Valiliğine sunulan P.T.D. Dosyası Çevresel etki değerlendirmesi yönetmeliğinin 17. Maddesi doğrultusunda incelenerek uygun bulunduğu, Projeyle ilgili ÇED Sürecinin ise başladığı belirtildi.

Demir Export A.Ş. Koç Topluluğu’nun madencilik faaliyetlerini yürüten şirketidir. Kurulduğu 1957 yılından beri demir cevheri üretimini sürdüren Demir Export A.Ş., sonraki yıllarda baz metallerden çinko, kurşun, gümüş, bakır cevheri ve altın konsantreleri üretimine de başlamıştır. Yaygınlaşan bu üretim faaliyetlerinin yanı sıra, cevher zenginleştirme, maden üretimi, dekapaj taahhüt işleri, maden arama, etüt ve proje çalışmaları gibi madencilik sektörü kapsamına giren diğer alanlarda da önemli bir konuma sahiptir.

Giresun maden araması Aydındere faaliyet arama Bulancak
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sizce neden tarihi ve kültürel miraslarımıza sahip çıkamıyoruz
Sizce neden tarihi ve kültürel miraslarımıza sahip çıkamıyoruz
Alucra'da Kara Elmas Bulundu
Alucra'da Kara Elmas Bulundu