Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneğinden 250 Öğrenciye Burs

Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği, 2017 - 2018 Eğitim Öğretim yılında burs almaya hak kazanan öğrencileri açıkladı, İstanbul'da okuyan Üniversite öğrencileriyle kahvaltıda buluştu.

Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneğinden 250 Öğrenciye Burs
Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneğinden 250 Öğrenciye Burs Hüseyin Şenel Odacı
Advert

Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği yönetim kurulu, 2017 - 2018 Eğitim Öğretim yılında burs almaya hak kazanan ve İstanbul'da eğitim gören Üniversite Öğrencileri ile dernek merkezinde verilen kahvaltıda bir araya geldi.

Kahvaltıya Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği Başkanı Mehmet Şimşek'in Şebinkarahisar'da olması nedeniyle, başkan yardımcıları Nuri Bayraktar, Selim Çiftçi, Barış Tekışık, Ali Sütçü ve Dursun Avcı, Gençlik kolları Başkanı Ahmet Kaplan ve yönetim Kurulu üyeleri ile Öğrenciler katıldı.

2017 - 2018 Eğitim Öğretim yılında 250 Üniversite Öğrencisine burs vererek rekor kıran Şebinkarahisarlılar Dernek Yönetimi, her yıl olduğu gibi yeni dönemde de İstanbul'da eğitim gören Üniversite öğrencileri ile kahvaltıda buluştular. Öğrencilerle tanışıp dernek yapısını ve faaliyetleri hakkında öğrencilere bilgi veren yönetim kurulu üyeleri, öğrencilerle buluşma toplantılarının sık sık yapılacağını söyleyerek, gençlerin dernek yönetiminden istek ve taleplerini dinleyerek not aldılar.

Yeni dönemde burs alan öğrencileri rekor sayılacak müracaatlar içerisinden titizlikle seçerek belirlendiğini ifade eden Dernek Başkanı Mehmet Şimşek ise konu ile ilgili yaptığı açıklamada şöyle dedi.

"Saygıdeğer Şebinkarahisarlılar,

Kıymetli Dostlarımız;

Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği olarak, tüzüğümüz gereğince üniversite öğrencisi olan Şebinkarahisarlı öğrencilere yıllardır burs vermekteyiz.

Üniversiteyi kazanmak kadar okumanın da zor olduğunun bilincinde olarak eldeki imkanlar doğrultusunda derneğimize burs müracaatında bulunan öğrencilerimize burs verilmektedir. Dernek olarak en büyük amacımız Türkiye’nin çeşitli üniversitelerinde okuyan ve burs alan ihtiyaç sahibi öğrencilerimizin başarılı olmalarını sağlamak, onları Şebinkarahisarlı bireyler olarak devletimize, milletimize ve memleketimize kazandırmaktır.

İlçemiz nüfusuna kayıtlı üniversite okumakta olan öğrencilerin sayısının artmasının yanı sıra, bu öğrencilerimiz için oluşturduğumuz burs havuzuna destek veren duyarlı hemşerilerimizin sayısı da oldukça fazladır. Öğrencilerimizden desteklerini esirgemeyen ve burs veren çok değerli hayırsever hemşerilerimizin vermiş oldukları hizmetten ötürü kendilerine teşekkürü bir borç biliriz.

2017-2018 Eğitim Öğretim yılında derneğimize burs başvurusunda bulunan öğrenci sayısında ciddi artış olmuştur. Maddi durumları göz önünde bulundurularak yapılan incelemelerde derneğimizin de imkanları dahilinde 250 öğrenci belirlenmiştir."

Yeni eğitim öğretim yılında tüm öğrencilerimize başarılar diliyoruz.

Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği Yönetim Kurulu Adına

Dernek Başkanı

Mehmet Şimşek

www.sebingundem.com

 

Şebinkarahisar öğrenci burs üniversite
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sizce neden tarihi ve kültürel miraslarımıza sahip çıkamıyoruz
Sizce neden tarihi ve kültürel miraslarımıza sahip çıkamıyoruz
Alucra'da Kara Elmas Bulundu
Alucra'da Kara Elmas Bulundu