Mehmet Kuğu; 2018 yılı projeler ve hedefler yılı olacak

Giresun Sivil Toplum Kuruluşları Federasyonu 2018 yılına iddialı projeler ve hedeflerle giriyor.

Mehmet Kuğu; 2018 yılı projeler ve hedefler yılı olacak
Mehmet Kuğu; 2018 yılı projeler ve hedefler yılı olacak Hüseyin Şenel Odacı

Giresun Sivil Toplum Kuruluşları Federasyonu yönetim kurulunun sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile Bağcılar genel merkez binasında bir araya geldiği toplantıda,  Genel Başkan Mehmet Kuğu "2018 yılı projeler ve hedefler yılı olacak" dedi

STK ve Dış ilişkiler sorumlusu Fatih Aydın'ın toplantı açılışı ve gündem hakkında bilgi verdiği bir konuşma yaparak, toplantı gündem maddeleri hakkında konuşma yapması için sözü Genel Başkan Mehmet Kuğu'ya verdi. Başkan Kuğu, 2017 yılı faaliyetleri, yürütme kurulunda yapılan değişiklikleri, görev alanlarını, çalışma programlarını ve kurulacak komisyonların bilgilendirmesi ile birlikte, genel kurullar ve etkinlikler hakkında bilgilendirme yaptı.

STK’LAR YOL ARKADAŞIMIZ                                      

Hepsi ayrı bir kalite olan Sivil toplum kuruluşları ile çok iyi bir yol arkadaşlığı yaptıklarının altını çizen ve 2018 yılına yeni projeler ve hedeflerle gireceklerini belirten Başkan Mehmet Kuğu, Ocak ayının ilk haftası Sarıkamış Şehitliğinin yıl dönümünde Allah-ü Ekber Dağında şehitlere saygı yürüyüşüne Gençlik kolu ile katılacağız. Otobüslerimiz Federasyon genel merkezi önünden kalkacaktır. Yol arkadaşımız olan tüm STK'larımızla birlik ve dayanışma içerisinde, ülkemizin bütünlüğü için özverili çalışmalar gerçekleştirmeye devam edeceğiz dedi.

BEYKOZ GİRESUN PARK PİKNİK ALANI YAZ SEZONUNDA HAZIR

Sizler olmasanız bizler bir şey yapamayız, STK yol arkadaşlığı ile güç kazanıyoruz diyen Başkan Kuğu, Orman Bakanlığı’nca tarafımıza tahsis edilen orman arazisinde yapılacak olan park ile ilgili yasal düzenleme çalışmaları başladı. Beykoz Giresun Park projemizle ilgili tesislerin ihale aşamasına başlıyoruz. İhale ile su, doğalgaz ve diğer birimleri hayata geçirerek önümüzdeki yaz sezonunda hemşerilerimize piknik, mesire alanı olarak hizmete açacağız'',dedi

GİRESUN VALİSİ ZİYARETİ VE PROJELER

Giresun'un tanıtımına katkı sağlayacak her türlü projenin içinde olacaklarını belirten Başkan Kuğu, Gençlik kolu ile birlikte yürütülecek AB hibe projesinin başlatıldığını, Gençlik Kollarının hazırlamış olduğu bu projeyi Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları'na yapılan  ziyarette sunularak fikir alışverişinde bulunduklarını söyledi.

BAŞKAN DURSUN ÖZBEK’E SAHİP ÇIKMA VE KINAMA

Başkan Mehmet Kuğu konuşmasında, Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek'e hakaret eden Sabah gazetesi yazarı Hınçal Uluç'u şiddetle kınayarak gerekli girişimler yapılacak dedi. Kendisini çok beğendiğim ve saygı duyduğum beyefendi bir insan. Galatasaray spor kulübü Başkanı Dursun Özbek, bizim bir değerimizdir ve her zaman sahip çıkılacaktır. Giresun Üniversitesi onur ödülleri töreninde beraber olduğumuz Dursun Özbek Başkanı, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Erdoğan birkaç defa arayarak, yoluna devam et, doğru yoldasın dediğini söyledi.

 

ANKARA HAYMANA’DA GİRESUNLU ŞEHİTLER İÇİN ANIT

Başkan Kuğu konuşmasında, "Giresun’un milli mücadele kahramanlarından Şehit Binbaşı Hüseyin Avni Alpaslan mezarı ve Alpaslan birlikte kurtuluş savaşında şehit düşen 50 gönüllü Giresunlu şehit için Haymana’da şehitlik anıtı kurulacak. Bununla ilgili çalışmalara destek olacağız" dedi.

KUDÜS MESCİD-İ AKSA SEFERLERİ PROJESİ

"İstanbul milletvekili ve Filistin dostluk grubu Başkanı Hasan Turan ile istişare yaparak STK’larımızla Kudüs Mescid-i Aksa’yı ziyaret etme projesini hayata geçirmek istiyoruz. 160 kişilik Özel Uçak ile düşündüğümüz Projenin amacı, Mescid-i Aksa’ya sahip çıkmak, bu mübarek mescidin hiçbir zaman yalnızlığa terk edilmeyeceğini ilan etmektir. Mescid-i Aksa üzerine planlar yapan tüm güçlere karşı Giresun uşaklarının da orada olduğunu göstermektir’’,dedi.

YÜRÜTME KURULU GÖREV BÖLÜMÜ

Başkan Mehmet Kuğu, STK Başkanları ile gündem konuları üzerinde istişare yaparak, Federasyon yürütme kurulunun yeni yapılandırması,  Federasyon sözcülüğü, Strateji ve kaynak geliştirme, medya tanıtım ve organizasyon, Sosyal işler, Hukuki işler ve sekretarya, ekonomik ve mali işler, STK ve dış işler, Proje geliştirme, Tesisler ve idari işler birimlerini ve görev bölümünü anlatarak programı STK başkanlarına katılımlarından dolayı teşekkür ederek sonlandırdı.

Giresun Medya Platformu

Giresun Federasyonu toplantı proje etkinlik
Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şebinkarahisar Kar Festivaline katılamayanlar çok şey kaçırdı
Şebinkarahisar Kar Festivaline katılamayanlar çok şey kaçırdı
Şebinkarahisar Kaymakamlığına Atanan Taner Tengir'in Pozantı'ya Duygusal Vedası
Şebinkarahisar Kaymakamlığına Atanan Taner Tengir'in Pozantı'ya Duygusal Vedası