Yaralı askerimiz Mehmet Avcı'dan sevindirici haber

2017 Yılının son gününde, Şebinkarahisarlı askerimiz Mehmet Avcı'dan sevindirici haber geldi.

Yaralı askerimiz Mehmet Avcı'dan sevindirici haber
Yaralı askerimiz Mehmet Avcı'dan sevindirici haber Hüseyin Şenel Odacı

Siirt'te vatani görevini yaparken kaza kurşunu ile yaralanan Şebinkarahisar Gökçetaş Köyünden Mehmet Avcı, Siirt Devlet Hastanesinden tedavisine devam edilmek üzere, İstanbul Anadolu Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği Sağlık Bilimleri Üniversitesi Sultan Abdulhamid Han Eğitim ve Araştırma Hastahanesine sevk edildi.

Şebingündem Haber Genel Yayın Yönetmeni Hüseyin Şenel Odacı, Şebinkarahisarlı yaralı askerimiz Mehmet Avcı'nın durumu hakkında bilgi almak üzere, Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği Yönetim Kurulu üyesi Dursun Avcı, Şebinkarahisar Gazetesi Yazarı Alim Avcı ve Rüstem Karca ile birlikte sevk edildiği İstanbul Anadolu Kuzey Kamu Hastahaneleri Birliği Sağlık Bilimleri Üniversitesi Sultan Abdulhamid Han Eğitim ve Araştırma Hastahanesine giderek yakınlarından bilgi aldı.

Sultan Abdulhamid Han Eğitim ve Araştırma Hastahanesinde askerimiz Mehmet Avcı'nın babası Salih Avcı ve dayısı Süleyman Ortatepe'yle görüşerek olayla ilgili ayrıntılı bilgi aldı. Olayın ulusal basında tamamen yanlış anlatıldığını söyleyen dayısı Süleyman Ortatepe şöyle dedi. "Yeğenim Mehmet Avcı'nın kazayla komutanı tarafından vurulması ulusal basında yanlış anlatılmış. Bu bizi derinden üzdü ve gerekli girişimleri yaptık. Yeğenim silahını temizlerken kendisini vurmadı. Olayın olduğu yere bizzat ben gittim. Olay anında orada bulunan asker arkadaşları, komutanları ve yeğenimin anlatmasıyla olayın nasıl olduğunu öğrendim. Arazide bulunan çadır içinde oturdukları sırada komutanı Uzman çavuş'un çadır içinde  beylik tabancasına bakım yaparken tabancasının ateş almasıyla yeğenim Mehmet Avcıya kurşun isabet etmiş. Olayda bir kasıt, husumet veya başka bir neden yok. Tek nedeni komutanının tedbirsiz davranması. Silah bakımının çadır içinde yapılmaması gerekirken orada yapılması ve olayın meydana gelmesidir. Olay olduktan sonra gerekli yerlere haber verilmiş. Yoğun sis dolayısı ile bölgeye helikopter gönderilememiş. Ambulansın olay yerine gelmesi ve hastamız hastahaneye gelene kadar geçen üç saatlik zaman içerisinde aşırı kan kaybetmiş. Müdahale eden doktorların söylediğine göre, kan kabından dolayı güçsüz kalan yeğenime, yine olay yerinde bulunan bir askerin tamamen kendi düşüncesiyle ikinci bir serumu takması askerimizin hayatta kalmasını sağlamış.  Siirt devlet hastahanesinde yapılan müdahale ise hastamızın hayatta kalmasını sağlamak için yapılan tedaviydi. Şükür hastamız hayatta ve kendine geldi. Bundan sonra yapılması gereken önemli ameliyatlar var. Bunun için Ankara GATA'ya sevki yapılacaktı. Bizim isteğimiz ve talebimizle hastamızın İstanbul'a sevki yapıldı. Siirt'ten Ambulans uçakla Sabiha Gökçen Havalimanına, oradan ambulansla Sultan Abdulhamid Han Eğitim ve Araştırma Hastanesine getirilen hastamızı bundan sonra uzun bir tedavi süreci bekliyor" dedi.

Süleyman Ortatepe, yaralı askerimiz Mehmet Avcı'nın bulunduğu hastahaneye ilk geldiğinde doktorlar acil bir durum olursa ameliyata alabileceklerini ancak, böyle bir durumun olmadığını, yılbaşından sonraki salı günü gerekli tedavi için yol haritasını belirleyeceklerini söyledi. Babası, annesi, amcası, dayıları ve yakınlarını görmek için hastahaneye akın akın ziyaretçi geliyor. Yaralı askerimiz Mehmet Avcı'nın yanına ziyeretçi alınmıyor. Yaralı askerimizin yakınlarına geçmiş olsun diyor, askerimiz Mehmet Avcı'nın sağlığına kavuşması için acil şifalar diliyoruz.

www.sebingundem.com

sebinkarahisar yaralı asker siirt hastahane sevk İstanbul
Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şebinkarahisar Kar Festivaline katılamayanlar çok şey kaçırdı
Şebinkarahisar Kar Festivaline katılamayanlar çok şey kaçırdı
Şebinkarahisar Kaymakamlığına Atanan Taner Tengir'in Pozantı'ya Duygusal Vedası
Şebinkarahisar Kaymakamlığına Atanan Taner Tengir'in Pozantı'ya Duygusal Vedası