Haber
Giriş Tarihi : 18-01-2018 22:10   Güncelleme : 18-01-2018 22:33

TİRDEF Başkanlığına İbrahim Balcıoğlu adaylığını açıkladı

TİRDEF Başkanlığına adaylığını açıklayan Mali Müşavir İbrahim Balcıoğlu adaylığı ile ilgili değerlendirmelerde bulunarak sorularımıza samimi ve içten cevaplar verdi.

TİRDEF Başkanlığına İbrahim Balcıoğlu adaylığını açıkladı

TİRDEF 21 Ocak 2018 Pazar günü Olağan Genel Kurul Toplantısı yaparak yeni başkanını ve yönetim kurulunu seçecek. Başkanlık adaylığını açıklayan Mali Müşavir İbrahim Balcıoğlu neden aday olduğunu, gerekçelerini, seçilmesi halinde Tirebolu için neler yapacağını sorduğumuz sorulara içtenlikle cevap vererek açıkladı.

İbrahim Bey kısaca sizi tanıyabilir miyiz?

İbrahim Balcıoğlu: 1960 Tirebolu Kuzgun Köyü doğumluyum. İlkokulu köyümde bitirdikten sonra okumak için İstanbul’a geldim. Orta ve lise tahsilimi Gaziosmanpaşa’da bulunan Vefa Poyraz Lisesinde yaptım. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesini bitirdim. Okulda iken başladığım muhasebe mesleğini 36 yıldır sürdürüyorum.

Sivil Toplum Kuruluşlarıyla ilişkiniz hangi aşamada. TİRDEF Nasıl kuruldu?

İbrahim Balcıoğlu: Sivil toplum kuruluşlarıyla hiçbir zaman bağımı koparamadım ki. Bu bizim genlerimize işlemiş. Birlik ve beraberliklerin en güzel oluştuğu ortamlar buralar. Üniversite yıllarında başladığımız dernek ve vakıf faaliyetleri, bizi 1993 yılında köyümüzün derneğini kurmaya kadar götürdü. Bu çabalarımız Giresun Dernekler Birliği ve Giresun Medya Platformu ile devam ederek sürdü. Bununla da kalmayarak İlçemizin derneklerini bir araya getirerek dernekler birliği çalışmalarını sürdürüp 2004 yılında Dernekler Kanunun değişmesi ile ilçemiz federasyonunu kurma imkânı doğdu. Bu çalışmalarımızı olgunlaştırarak birçok derneğin katılımı ile TİRDEF’i kurmaya karar verdik.

TİRDEF Nasıl kuruldu?

İbrahim Balcıoğlu: Tirebolu Dernekler Federasyonunu 6 dernekle birlikte 2008 yılında kurduk. O günlerde tüzük imkan verseydi federasyonu daha fazla dernekle de kurabilirdik. Kısa sürede üye sayımızı önce 10’a daha sonra 18’e çıkarmayı başardık. Şu anda İstanbul’da bizim tespit ettiğimiz kadarıyla 5 derneğimiz federasyona üye değil. İstanbul dışında da üçü Tirebolu’da biri de Bursa’da olmak üzere 4 derneğimiz federasyonumuza üye.

Neden TİRDEF, Neden aday oldunuz?

İbrahim Balcıoğlu: Sivil Toplum Kuruluşlarına ilk girdiğimde neden buradayım diye kendi içimde bu soruları hep sorardım. Ancak, başta da ifade ettiğim gibi, bizim genlerimizde var. Mesele memleket meselesi olduğunda ben geri planda olamıyor duyarsız kalamıyorum. Bu nedenle, her insanın ayrı meziyeti, her yiğidin yoğurt yiyişi farklıdır. Ben aday olurken bu konuyu çok düşündüm. TİRDEF çatısı altında kamuoyu oluşturarak üyelerimizle birlikte sorunlarımızın çözümüne daha kolay ulaşacağımıza inanarak aday olmayı uygun gördüm.

Genel Kurulda üyeleriniz sizi tercih edip başkan olursanız TİRDEF Neler yapacak?

İbrahim Balcıoğlu: Bizim amacımız Tirebolu’muza hizmet, bu yolda ne imkân bulursak onu kullanmaya, imkânları seferber etmeye çalışacağız. Bu anlamda,  Tirebolu’nun birçok sorunu olduğunu çok iyi biliyoruz. Bu sorunları TİRDEF Başkanlığımızda Tirebolu'yu yöneten Kurum ve Kuruluşlarla ve İlçe halkıyla birlikte kamuoyu oluşturup hep birlikte çözeceğimize gönülden inanıyorum. TİRDEF çalışmalarımızın lokomotifi olacak.

Tirebolu'nun sorunları sizce hangileridir? Çözüm için neler yapacaksınız?

İbrahim Balcıoğlu: Tirebolu bizim için bir değer ve korunması gereken önemli bir cennet köşesi ilçemiz. Ancak, her ilçenin olduğu gibi Tirebolu'nun da sorunları var. En önemli sorun Doğankent yolu üzerinde kentsel atıkların vahşi bir şekilde imha edilmesidir. Kuşkaya’ya DSİ tarafından yapılacak göletli baraj projesi etrafına Tirebolu halkının ve Erzurum’dan başlayıp Giresun ve Trabzon’a ulaşan hinterlantta oturan halkın istifadesine sunulacak rekreasyon alanlarının ve halkın piknik yapabilecekleri tesislerin kurulması. Harşit Vadisinin dere yatakları vahşi bir şekilde talan ediliyor. Bu güzelim tabiat harikasının yok olmasına, dere yataklarında hayat bulan canlıların kaybolmasına göz yummayacağız. 150 yıllık rüyamız Harşit Vadisi Tren Yolu konusunda vadide bulunan ilçeler ve belediyelerle gerekli irtibatlar sıkılaştırılacak. Demiryolu vazgeçemeyeceğimiz bir zorunluluktur. Demiryolu projesinin Tirebolu’dan geçirilmesi için önemli çalışmalarımız olacak. Bu konuda çalışan platform ve STK'larla işbirliği içinde çalışarak imkanlar ve kaynaklar bu amaç için seferber edilecektir.

Son olarak TİRDEF Üyelerine neler söylemek istersiniz?

İbrahim Balcıoğlu: Bizim amacımız Tirebolu’muza hizmet etmek. TİRDEF'İ biz Tirebolu'ya ve Tirebolulara hizmet eden kurum haline getireceğiz. Amacımız başkan olmak değil. Hizmet etmektir. Bu yolda ne imkân bulursak onu kullanmaya, imkânlarımızı seferber etmeye çalışacağız. Federasyonumuz tarafından daha önce yapılan kültürel faaliyetler artarak devam ettirilecek.  Hemşerilerimiz tarafından merakla beklenen bu tür faaliyetler için derneklerimizle istişare halinde onların yaptıkları faaliyetlerin federasyon tarafından desteklenmesi sağlanacak. Tirebolu ile irtibat halinde onların üretimlerinin değerlendirilmesine imkan ve destek sağlanacaktır. Geçmişimizde, 2001 Yılına kadar başkanlığını yaptığım köyümüzün derneğini kurduk. Sonra ilçemizin federasyonunu kurduk. Kurduğumuz federasyonda kısa süreli çalışma imkânımız oldu.  Daha fazla hizmet yapmayı istiyorduk fakat o dönemde buna imkân bulamadık. Ama biz memleketimiz ve halkımızla ve STK’larımızla ilgimizi hiçbir zaman koparmadık. Bugün böyle bir imkân doğdu. TİRDEF'te yeni bir dönem başlıyor. 21 Ocakta yapılacak kongre ile saydığımız bu projeleri ve sayamadığımız başka projelerimizi yönetimimiz ve derneklerimizle istişare halinde uygulamaya koyacağız. Bu konuda deneyimimiz ve tecrübemiz var. Gerekli ve yeterli desteği bulacağımıza inanıyoruz. Derneklerimiz ve delegelerimiz de buna inanırsa başaracağımızdan kimsenin kuşkusu olmasın. Yapılacak genel kurulun başta derneklerimize, güzel ilçemiz Tirebolu'ya, Giresun'a ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ederim.

www.sebingundem.com

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
 • Süper LigOP
 • 1Alanyaspor820
 • 2Galatasaray1020
 • 3Fenerbahçe920
 • 4Gaziantep FK1015
 • 5Başakşehir FK1014
 • 6Fatih Karagümrük913
 • 7Beşiktaş813
 • 8Konyaspor812
 • 9Kasımpaşa912
 • 10Çaykur Rizespor912
 • 11Yeni Malatyaspor912
 • 12Hatayspor712
 • 13Trabzonspor1012
 • 14Göztepe811
 • 15Sivasspor89
 • 16Antalyaspor99
 • 17BB Erzurumspor88
 • 18Kayserispor87
 • 19Denizlispor96
 • 20Gençlerbirliği85
 • 21MKE Ankaragücü82
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
8. Feshane Giresun Günleri 3-4. Gün
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA