Mayıs Ayına Kadar Söz Verdiğimiz Projenin Yerini Alacağız

Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği Başkanı Mehmet Şimşek, Şebinkarahisar Vakfı Genel Kurul toplantısında Şebinkarahisarlılara Kültür Merkezinin müjdesini verdi.

Mayıs Ayına Kadar Söz Verdiğimiz Projenin Yerini Alacağız
Mayıs Ayına Kadar Söz Verdiğimiz Projenin Yerini Alacağız Hüseyin Şenel Odacı

Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği Başkanı Mehmet Şimşek, Şebinkarahisar Vakfı Genel Kurul toplantısında yaptığı konuşmasında, Toplumumuzun beklentisi ve isteği doğrultusunda ben ve yönetim Kurulumda bulunan arkadaşlarımda birlikte çalışmalar yapıyoruz. Şebinkarahisarlılara yakışacak Kültür Merkezini derneğimize kazandıracağız dedi.

Başkan Mehmet Şimşek konuşmasında, "Şebinkarahisarlı hemşehrilerimizin isteği toplumumuzun beklentisi olan Kültür Merkezini yapacağımızı göreve geldiğimiz ilk günkü kongrede yönetim kurulunda bulunan arkadaşlarımla birlikte söz vermiştik. Bunu gerçekleştirmek için yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Bu sözümüzü önümüzdeki Mayıs ayına kadar mutlaka arsasını alarak yerine getireceğiz." dedi.

İstanbul'da Şebinkarahisar'ımıza hak ettiği anlamda bir kültür merkezini hep beraber kazandıracağız diyerek sözlerine devam eden Başkan Şimşek, "1964 Yılında büyüklerimiz elbirliği inde önemli işler başarmışlar ve derneğimiz bu günlere kadar gelmiş. Bizlerde bu sürece bir tuğla koyarak katkıda bulunmayı, derneğimizin gelecek nesillere ulaşması adına gayret ediyoruz. 2012 Yılında Yücel Kısa başkanımızın başkanlığında derneğimize kazandırdığımız dernek binamızı satmadan,  2019 Ocak Ayında yapılacak kongremizde Kültür Merkezimizin arsası alınmış, projesi yapılmış olarak üyelerimizin karşısına çıkmak istiyoruz. Projemiz büyük olacağından, arsa içinde büyük bir yer bakmak zorundayız.  Böyle bir arazi İstanbul dışında olabilir. İstanbul büyük şehir her yıl yeni bir şehir merkezi oluşuyor.  Ancak bugün dışında olan yer yarın şehir merkezi olabiliyor. Bizler büyük yer aradığımızdan Çekmeköy ve Ataşehir civarında yoğunlaştık. Bu bölgelerde uygun bir arazi alarak Kültür Merkezimizi Şebinkarahisarlıların hizmetine sunmayı planlıyoruz. İnşallah Mayıs ayına kadar sizlerinde desteği ile arazimizi alarak bu hedefimizi hep birlikte gerçekleştireceğiz" dedi.

Hüseyin Şenel Odacı

www.sebingundem.com

Vakıf arazi Kültür merkezi sarıyer Şebinkarahisar dernek başkan yönetim üye
Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şebinkarahisar Kaymakamlığına Atanan Taner Tengir'in Pozantı'ya Duygusal Vedası
Şebinkarahisar Kaymakamlığına Atanan Taner Tengir'in Pozantı'ya Duygusal Vedası
Sizce neden tarihi ve kültürel miraslarımıza sahip çıkamıyoruz
Sizce neden tarihi ve kültürel miraslarımıza sahip çıkamıyoruz