Haber
Giriş Tarihi : 28-01-2018 21:38   Güncelleme : 29-01-2018 13:47

Başkan Şükrü Genç Hemşehrileriyle Buluştu

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Şebinkarahisar Vakfına ev sahipliği yaptığı Yaşar Kemal Kültür Merkezinde Şebinkarahisarlı hemşehrileriyle bir araya geldi.

Başkan Şükrü Genç Hemşehrileriyle Buluştu

Şebinkarahisar Vakfının Sarıyer Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezinde yaptığı Olağan Genel Kuruluna katılan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç hemşehrileriyle bir araya geldi. Şebinkarahisar vakfının kongresini de takip eden başkan Genç, burada yaptığı konuşmasında tüm Şebinkarahisarlı hemşehrilerinden öncelikle eğitime destek vermelerini, bu yönde yapılacak çalışmalara ağırlık verilmesini istedi.

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, burada yaptığı konuşmasında, "hep söylediğim bir şey var, bağırmadan çağırmadan olmazsa olmazımız birlik beraberliği sağlayarak eğitime mutlaka eğilmemiz lazım. Bunun ilk harç suyunun da iyi karılması lazım." diyerek sözlerine şöyle devam etti. "Ülkemizin içinde bulunduğu bu zor günleri aşabilmemizin tek şartı el ele verip birlik ve beraberliğimizi sağlamalıyız. Hepimizin bu süreci atlatabilmemizin tek bir yolu var. Herkesin gözü bizim memleketimizde. Tabiki dünyanın en güzel memleketi Türkiye. Onun için birilerinin gözü burada olacak, ötekisi bir şeyler yapmaya çalışarak bulunduğumuz coğrafyadaki konumumuzu yok etmeye çalışacak.

Değerli arkadaşlarım bizim ülke kalkınmasına temel teşkil edecek, ülkemizde gözü olanlarla başa çıkabilmemizin tek yolu eğitimimizi geliştirmek ve eğitim alanındaki seferberliğimizi başlatmaktır. Bu noktada herkesin yapabildiği kadar sorumluluğu üstüne alıp eğitimi yükseltmek çabasında olmalıyız.

Şebinkarahisar özelinde ise, İnşallah İstanbul'dan Şebinkarahisar'a giderek nüfusun on üç binin üzerine çıkmasını sağlayanlar orada eğitime de katkı verirler. Eleştiri için söylemiyorum ama bir ilçede öğrencilerin yarına yönelik kendilerine bir hedef belirleyerek seçtikleri mesleklerine ulaşabilmek için bir bölüm seçiyorlar ve bu bölümler zaman içerisinde kapanıyorsa bu acı veren bir durumdur.

Şebinkarahisar Yardımlaşma Derneğimiz her yıl öğrencilerimize burs veriyor. Vermiş olduğu bursun yeterli olmadığını biliyoruz. Vakfımız, İşadamları derneğimiz, ŞEBDER Derneğimiz veya eğitime gönül veren insanlarımızla bu eğitim işine mutlaka el atmamız lazım. Şebinkarahisar Lisesinin geçmişine bir bakalım. Başarıları çok net ortadadır. Oradan mezun olanlar var aramızda. Şebinkarahisar'ın o entelektüel eğitim yapısı, dünya kadar Profesörümüzün hocalarımızın olmasının temelinde Şebinkarahisar'da eğitim yapısının kaliteli olduğu zamanların sonucudur. Eğer biz bunları es geçmeye devam edersek, temel özelliğimiz olan eğitimle beraber üretkenliğimizi de zaman içerisinde kaybetmiş olacağız. Biz bizeyiz mesele tabi ki birtakım insanlarımızı bir yere getirmeye lobi oluşturarak destek olacağız. Bu lobileşme yapılamadığından Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek'e bir tezgahla bir oyunla seçim kaybettirildi. Hiçbirimizden ses çıkıyor mu? Çıkamaz zaten. Niye? Bu metropolde öyle bir rolümüz yokta ondan. Arkadaşlar, lobiyi, lobiciliği eğitimli insanlar oluşturuyor. Aynı süreci geçmişte bende yaşadım. Ne dediler, İstanbul un en güzel ilçesinde bir Şebinkarahisarlı nasıl belediye başkanı olur dendiğini ben çok işittim. Bunu devletimizin en tepesindeki bir paşasının söylediğini ben biliyorum.

Değerli dostlarım bizler metropollerdeki varlığımıza Giresun'un ufacık bir ilçesi olarak baktırmamamız lazım. Dünyanın en küçük ülkelerinden birisi olan Fillandiya. Fillandiyanın yetiştirdiği bilim adamları, eğitim durumu bakımından dünyadaki yerine bakıldığında birinci sırada. Şimdi biz aynı durumda niye olmayalım. Çok bir şey istemiyorum. Kültür Merkezi yapalım. Ama bize binaların büyüklüğü, şekli ve içeriğinden çok, yarın daha çok üretecek arkadaşlarımızın yetişeceği alanları oluşturmamız lazım. Şebinkarahisar'ın kalkınmasını, oradaki öğrencilerimizin ve yetişen neslimizin eğitimli insanlar olmasına yarın onlara altyapısını temellerini oluşturacak konuma getirmenin önlemlerini almak zorundayız. Bunu yapmadığımız taktirde yaptığımız binaların içi boş kalacaktır. Okadar çok bina varki görevimiz nedeniyle bir sürü derneklerin, kurumların kuruluşların yerlerine gidiyorum. Çok büyük binaları var. Ama dediğim gibi içini dolduracak yapıyı da mutlaka oluşturmamız lazım. Mutlaka birlik beraberliğimizin sağlanarak eğitimde Şebinkarahisar'ın olmazsa olmazı o eğitim yuvalarının tekrar güçlendirilerek geçmişte çok başarılı günler yaşayan eğitimine hep birlikte destek olmamız lazım. Bunun için  gündem maddelerinin aciliyetini belirlerken biraz daha dikkatli olmamız lazım.

Dikkat etmemiz gereken bir diğer konu ise siyaseti derneklerimizden uzak tutmalıyız. Bunun sıkıntısı maalesef büyük. İnsanımızı siyasi görüşünden dolayı ayrıştırmak yerine, onları bir araya getirmenin şartlarını oluşturmalıyız. Eğer önce vatan diyorsa, temel değerlerimiz diyorsa düşüncesi ne olursa olsun bu insanların bir birinden ayrıştırılmaması lazım. Ortadoğu'da müdahil olunması gereken bir yapı var ve bu yapıya müdahale ediliyor. Orada bulunan askerimizden, sağlıkçısından istihkamcısına kadar, destek veren herkese önce sağlıklar diliyorum. Hepsinin sağ salim görevlerini tamamlayarak dönmelerini temenni ediyorum." diyerek sözlerini tamamladı.

Hüseyin Şenel Odacı

www.sebingundem.com

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
 •   Takım P O
 • 1 Alanyaspor 0 0
 • 2 Antalyaspor 0 0
 • 3 Beşiktaş 0 0
 • 4 Çaykur Rizespor 0 0
 • 5 Fenerbahçe 0 0
 • 6 Galatasaray 0 0
 • 7 Gazişehir Gaziantep FK 0 0
 • 8 Gençlerbirliği 0 0
 • 9 Göztepe 0 0
 • 10 İstanbul Başakşehir 0 0
 • 11 Kasımpaşa 0 0
 • 12 Kayserispor 0 0
 • 13 Konyaspor 0 0
 • 14 MKE Ankaragücü 0 0
 • 15 Sivasspor 0 0
 • 16 Trabzonspor 0 0
 • 17 Yeni Malatyaspor 0 0
 • 18 Yukatel Denizlispor 0 0
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA