Börke'lerini Takan Gençler Şehitlerine Gittiler

Alucra Karabörk Köyü Derneği 210 Karabörklü gencin katılımıyla gerçekleştirilen 7. Sılayı Rahim Gezi Programı için Börke'lerini takarak Alucraya gittiler.

Börke'lerini Takan Gençler Şehitlerine Gittiler
Börke'lerini Takan Gençler Şehitlerine Gittiler Hüseyin Şenel Odacı

İstanbul'da yaşayan Karabörklü gençler Dernek Başkanı Adnan Saatçi öncülüğünde yedincisi gerçekleştirilen sılayı rahim programı için 5 Otobüs ve özel araçlarla yola çıktı.

İstanbul'dan hareket eden araçlar ilk gün Şebinkarahisar girişinde buluşarak Şebinkarahisarlı şehitlerini ziyaret etmek için Avutmuş mahallesine gitti. Zeytindalı Harekatında Afrin'de şehit olan Tankçı Uzman Çavuş Ufuk Akdağ'ın mezarını ziyaret ederek, şehit ailesine taziye ziyaretinde bulundular. Buradan Alucra'ya gitmek üzere hareket ettiler.

Alucra ilçesine gelen gençler, Alucra Şehitliğinde Kuran-ı Kerim tilaveti aşrı şerifler okutarak tüm şehirler için dua edildi. Alucra'ya İlçe Emniyet Müdürlüğünün eskortuyla oluşturulan konvoy eşliğinde giren araçlar, ilçede tur atarak Bulancak Belediyesi Mehteran takımı eşliğinde Alucra meydanına gitti. Burada Mehteran Bölüğünün gösterileri izlendi.

Karabörk Köyü Köy Konağında akşam yemeğinde yapılan Programda, Karabörk Köyü Dernek Başkanı Adnan Saatçi 7. Sılayı Rahim Gezi Programı hakkında kısa bir bilgi vererek gençlere ve Alucra mülki amirlerine programlarına verdikleri desteklerden dolayı teşekkür etti. Alucra Kaymakam Vekili Hulusi Teke, Alucra Belediye Başkanı Asım Kaymakçı, Alucra Jandarma Bölük Komutanı ve ilçe emniyet müdürünün katıldığı programda, Kaymakam ve Belediye Başkanı birer konuşma yaparak gençleri tebrik ettiler. Dernek Başkanı Adnan Saatçi misafirlerine, Karabörk Köyünün simgesi olan Börke'lerden hediye ederek plaketlerini takdim etti.

Karabörklü Gençler Pazar günü Çamoluk ilçesine giderek Zeytindalı Harekatında şehit düşen Jandarma Onbaşı Hamza Karacaoğlu'nun mezarını ziyaret edip şehit ailesine taziye ziyaretinde bulunacaklar. Pazar akşamı sılayı rahim gezilerini tamamlayacak olan gençler İstanbul 'a dönecekler.

www.sebingundem.com

 

Karabörk Börke Başlık Ziyaret Alucra Dernek
Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şebinkarahisar Kaymakamlığına Atanan Taner Tengir'in Pozantı'ya Duygusal Vedası
Şebinkarahisar Kaymakamlığına Atanan Taner Tengir'in Pozantı'ya Duygusal Vedası
Sizce neden tarihi ve kültürel miraslarımıza sahip çıkamıyoruz
Sizce neden tarihi ve kültürel miraslarımıza sahip çıkamıyoruz