Şebinkarahisar'a Katlı Otopark Yapılıyor

Şebinkarahisar Belediyesi, tartışmalara konu olan otopark sorununu çözmek için katlı otopark yapım ihalesi açtı.

Şebinkarahisar'a Katlı Otopark Yapılıyor
Şebinkarahisar'a Katlı Otopark Yapılıyor Hüseyin Şenel Odacı

Şebinkarahisar Belediyesi, Şebinkarahisar merkezine gelen araçların park sorununu çözmek için kolları sıvadı. Belediyeye ait araziye katlı otopark yapmak için ihale açtı.

Şebinkarahisar Meydan projesiyle birlikte gündeme gelen ve tartışma konusu olan otopark sorununu çözmek için Şebinkarahisar Belediyesi çalışmalara başladı. Şehir merkezine gelen araçların park ihtiyacını karşılamak için katlı otopark yapım kararı alan Şebinkarahisar Belediyesi,  4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık usul yolu ile ihale yapacak. İhale 09 Nisan 2018 Pazartesi günü Belediye Başkanlığı binasında yapılacak. Fen işleri Müdürlüğü ihaleyi kazanan firmayla sözleşmeyi imzaladıktan sonra üç gün içerisinde ihaleyi kazanan firmaya yer teslimini yaparak çalışmaların bir an önce başlamasını sağlayacak.

Şebinkarahisar Meydanının alt tarafında bulunan ve halen açık otopark olarak kullanılan araziye toplamda 3675 M2 olacak şekilde katlı otopark yapılacak. Şebinkarahisar merkezine gelen araçların bu otoparka yönlendirilmesiyle rahat park edebilmelerine imkan sağlanarak, şehir meydanındaki araç yoğunluğu ortadan kalkacak. Yer tesliminin yapılmasından sonra 180 gün içerisinde tamamlanması gereken inşaatın bitmesiyle birlikte otopark hizmete açılacak.

www.sebingundem.com

Şebinkarahisar Otopark Şebinkarahisar katlı otoparkı ihale
Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şebinkarahisar Kaymakamlığına Atanan Taner Tengir'in Pozantı'ya Duygusal Vedası
Şebinkarahisar Kaymakamlığına Atanan Taner Tengir'in Pozantı'ya Duygusal Vedası
Sizce neden tarihi ve kültürel miraslarımıza sahip çıkamıyoruz
Sizce neden tarihi ve kültürel miraslarımıza sahip çıkamıyoruz