Haber
Giriş Tarihi : 07-04-2018 12:53   Güncelleme : 07-04-2018 13:17

Hiç bir zaman yeniden seçilmek amacıyla çalışmadık

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç Mali bütçe ve 9 Yıllık faaliyet raporunu halka ve basına açık olarak meclise sundu. Başkan Genç'i toplantıyı izleyen Sarıyerliler ayakta alkışladı.

Hiç bir zaman yeniden seçilmek amacıyla çalışmadık

Sarıyer Belediyesi 2017 Faaliyet Raporu’nun ve mali bütçenin görüşüldüğü meclis toplantısında başkan Genç, 9 yıllık faaliyet raporunu ve yapılan hizmetleri sinevizyon gösterisiyle Sarıyer halkı ve muhalefet partisi meclis üyelerinin önünde sundu. Başkan olmadığı dönemi ve kendi döneminde Sarıyer'e yapılan hizmetleri ve bu gün geldiği noktayı rakamlar vererek anlattı.

“Yaşamın içerisinde var olmak”

Belediyenin sürekli borçlu olduğu söylentilerine ve yeni yapılan belediye hizmet binası hakkında yapılan eleştirilere de konuşmasında yer veren Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç “Yaşamın içerisinde var olmak” felsefesiyle farklı bir yerel yönetim anlayışı benimsediklerini,  9 yıldır vatandaşa hizmet noktasında hız kesmeden çalışmaların sürdürüldüğünü söyledi. BKSM (Boğaziçi Kültür ve Sanat Merkezi) de yapılan toplantıya meclis üyelerinin yanı sıra mahalle muhtarları, STK temsilcileri, vatandaşlar ve basın mensupları katıldı. Sunumda, 9 yıllık hizmetlerini anlatan Başkan Genç'in Sarıyer'e değer katan projeleri ve sosyal belediyecilik anlayışının temelini oluşturan hizmetleri Sarıyerlilerden tam not aldı. 2017 faaliyet raporu toplantı sonrası yapılan oylamayla meclisten geçti.

"Hiç bir zaman yeniden seçilmek amacıyla çalışmadık"

Dünya kenti bir Sarıyer inşa etmek adına kalıcı projeler üretiyoruz diyen Başkan Şükrü Genç, "Daha iyisini nasıl yaparız ilkesiyle 2009 yılından bugüne kadar sosyal belediyecilik anlayışını ortaya koyduk" dedi.  Çok çalışıp, alın teri dökerek büyük bir özveriyle yapılan çalışmaları anlatmanın gururunu yaşadığını söyleyen başkan Genç sözlerine şöyle devam etti. “Tek hedefimiz Sarıyer'de huzurlu bir yaşam temin etmek. Hiç bir zaman yeniden seçilmek amacıyla çalışmadık. Telaşımız, her zaman işimizi en iyi en kaliteli nasıl yapabiliriz oldu. Bu devlet, vatandaşına her zaman babalık yapacak. Biz bu kurumda babalık şefkatini ön planda tuttuk. Sarıyer gibi ayrıcalıklı bir ilçeyi yönetirken farklı bir yönetim anlayışı belirledik. Hızlı kararlar aldık, etkin ve verimli belediyecilik anlayışı oluşturduk. Belirlediğimiz ilkeleri bir bir yaşama geçirdik. Bunları yaparken planlamayı ve bu doğrultuda çalışmayı ilke edindik ve "40 marka ile halkımıza hizmet veriyoruz"

" Artık tüm birimlerin tek çatı altında toplandığı belediye binamız var"

Sarıyer Belediyesinin tüm birimlerini tek çatı altında toplamanın gururunu yaşadığını söyleyen Başkan Genç; “33 yıl boyunca 20’den fazla noktada hizmetlerini sürdüren belediyemiz, hem Sarıyerliler için, hem belediye personeli ve belediye kaynakları için dezavantaj doğuran bu süreç, 1 Nisan 2017’de inşaatının tamamlanmasıyla kapılarını halkımıza açtığımız hizmet binamız ile sona erdi. Artık tüm birimlerin ve hizmetlerin tek çatı altında toplandığı bir belediye binamız var. Bu binamız özellikleri ile Sarıyer’e ve ülkemize değer katan bir proje oldu. Sahip olduğu özellikleriyle kendi eşdeğerleri içerisinde bir marka oldu. Bina gerek projelendirme, gerekse yapım ve kullanım süreçlerinin tamamı ilgili kurumlar tarafından denetlenen ve puanlanaması tüm dünyada geçerli “Yeşil Bina” sertifikasına (BREEAM) sahip” dedi.

“Eğitim yardımında çıtayı daha da yukarı çıkardık"

6 bin 422 ihtiyaç sahibi aileye eğitim yardımı desteği sunduk. Gündüz bakımevleri Ayazağa ve Ferahevler şubeleri yeni binalarına taşındı. Hedefimiz her mahalleye bir gündüz bakımevi kazandırmak. SAGEM (Sarıyer Gençlik Eğitim Merkezi) 11 şube ile öğrenci ve yetişkin olmak üzere toplam 6 bin kişiye hizmet verdi. Müfredata uygun olarak temel eğitim dersleri desteği alan öğrenciler aynı zamanda sanat ve spor gibi alanlarda aktiviteler ile buluşmayı sürdürdü.

Sarıyer Akademi’de TEOG sınıfında eğitim alan 120 öğrencisini de Anadolu liselerine yerleştirmeyi başararak %100’lük bir başarı yakaladık. YGS ve LYS sınıflarında ise 188 öğrencisinden 174 üniversitelere yerleşti. Bu alanda da %93’lük başarı yakalayan Sarıyer Akademi eğitim yelpazesini matematik olimpiyatları, yapay zekâ eğitimi, öğretmen eğitimleri, veli eğitimleri gibi çeşitli alanlarda genişletti.”

Şükrü Genç, tapu tahsis belgeleri elinde olan vatandaşlara haklarının verilmesi konusunda paydaşlarla tüm çalışmaları yaptığının altını çizerek "Tüm çabamız, vatandaşlarımızın yıllarca üzerinde yaşadıkları evlerinde yasal açıdan da hak sahibi olabilmelerini sağlamak. Başlattığımız çalışmalar ile ilgili her ayrıntıyı takip etmeye devam edeceğiz. Ayazağa’da tapu tahsis belgesi olan ve tüm işlemlerini tamamlayan hak sahibi vatandaşlarımıza tapularını dağıttık. Ayrıca hazırladığımız yeni Ayazağa planlarını anlattık. Geniş yollar, yeşil donatı alanları ile her şeyi düşünüldü” dedi.

 

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
 • Süper LigOP
 • 1Alanyaspor616
 • 2Fenerbahçe614
 • 3Galatasaray610
 • 4Fatih Karagümrük68
 • 5Kasımpaşa68
 • 6Antalyaspor68
 • 7Yeni Malatyaspor68
 • 8Göztepe67
 • 9BB Erzurumspor57
 • 10Sivasspor47
 • 11Başakşehir FK67
 • 12Gaziantep FK67
 • 13Hatayspor47
 • 14Konyaspor56
 • 15Kayserispor56
 • 16Çaykur Rizespor55
 • 17Trabzonspor65
 • 18Denizlispor55
 • 19Beşiktaş44
 • 20Gençlerbirliği54
 • 21MKE Ankaragücü41
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
8. Feshane Giresun Günleri 3-4. Gün
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA