Haber
Giriş Tarihi : 12-04-2018 22:41   Güncelleme : 12-04-2018 23:18

Birlik ve beraberlik gibi bir sıkıntımız yok

Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneğinin son yaptığı divan toplantısında Başkan Şimşek önemli konular hakkında açıklamalarda bulundu.

Birlik ve beraberlik gibi bir sıkıntımız yok

Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği Başkanı Mehmet Şimşek, Sarıyer Yaşar Kemal Kültür Merkezinde yapılan son divan toplantısında Şebinkarahisar gündemiyle ilgili önemli konulara değindi.

"Bizim birlik ve beraberlik gibi bir sıkıntımız yok"

Başkan Mehmet Şimşek, dernek faaliyetleri ve etkinlikler hakkında açıklayıcı bilgiler vererek başladığı konuşmasında önemli açıklamalarda bulunarak şunları ifade etti." Değerli hemşehrilerim Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği kuruluş tarihiyle, yaptığı faaliyetler ve hizmetler bakımından örnek gösterilen dernekler arasındadır. Bizler yönetim kurulunda bulunan arkadaşlarımla birlikte derneğimiz için gecemizi gündüzümüze katarak Şebinkarahisarlı hemşehirilerimize ve ilçemize layık hizmetler yapmak için gayret ediyoruz. Yaptığımız tüm organizasyonlar hemşehrilerimizi bir araya getirmek için yapılıyor. Duyuru ve davetlerimizi sosyal medya sayfamızdan ve mesaj yolu ile tüm üyelerimize tüm dernek başkanlarımıza bildiriyoruz. Birilerinin söylediği gibi bizim birlik ve beraberlik gibi bir sıkıntımız yok. Birlik ve beraberliğimizde sıkıntı var diyenler dışarıdan konuşmak yerine bu toplantılarımıza katılır söz alır görüşlerini burada ifade eder bizlerde biliriz. Nereden çıkıyor bu konuşulanlar. Birisi bir şeyi söylüyor muhatabından gelip cevabını almıyor.

Şebinkarahisar'ın 63 Köy ve mahalle derneğinden faal olarak çalışan yaklaşık 45 derneğimiz her yaptığımız faaliyetimize katılıyor. Bu derneklerimizle, Şebinkarahisar’da ve İstanbul’da birçok etkinlik ve faaliyeti birlikte yapıyoruz. Faaliyetlerimize vakti müsait olan hemşehrilerimiz de mutlaka katılıyor. Birlik ve beraberlik yok diyenler bu faaliyetlerin nasıl yapıldığını bilmiyor mu?

Değerli hemşehrilerim, derneğimiz bu sene 250 Öğrencimize aylık toplamda kırk bin lira civarında burs vermeye devam ediyor. Bunu nasıl yapıyoruz? İş adamlarımızla. Derneğimizin gelirlerine dokunmadan verdiğimiz öğrenci burslarına destek veren tüm işadamlarımıza buradan teşekkür ediyorum.  

Şebinkarahisar’ımıza üç yıl içerisinde yapılanların ayrıntılarına girmeyeceğim ama bu üç yıl içerisinde, Şebinkarahisar Devlet Hastahanemize, Belediyemize ve İlçe özel idaremize olmak üzere 3 araç aldık. Bunlar nasıl oldu. Yok dedikleri birlik ve beraberliğimizle oldu. Kadınlar pazarının tadilatı için maddi destek verdik. Devlet Hastahanemizin çatısındaki güneş enerji sisteminin tamiratı için ödenek gönderdik. Meslek Yüksek Okulumuza dikiş makinası desteği verdik. Tüm bunları yaparken yine dernek gelirlerimize dokunmadan yaptık. Bunlar nasıl oldu? Yine birlik ve beraberliğimizle oldu.

Derneğimizin merkez binası nasıl alındı? Bu gün derneğimizin bir milyon iki yüz bin TL. Civarında nakit parası var. Tüm bunlar nasıl oldu sanılıyor. Birlik ve beraberliğimiz olduğu için. Her nedense tüm bunlara rağmen birileri çıkıyor birlik ve beraberliğimizi eleştiriyor. Değerli hemşehrilerim sağda solda bunları yazıp dedikodusunu yapıp eleştireceğinize, gelin toplantılarımıza, etkinliklerimize katılın, fikirlerinizi önerilerinizi buralarda dile getirin konuşun. Şebinkarahisar’ın sorunlarını en çok bilenlerden biriside benim. Bende çıkar elli tane sorun sayar, şunu yapalım bunu yapalım diye sağda solda sallayabilirim. Mesele bu değilki. Mesele bir araya gelip çözüm yollarını aramaktır. Ben demiştim, ben söylemiştimle olmaz. Böyle yapmakla biryere gelinmez. Gel burada birlikte nasıl yapacağımızı konuşalım. Projen varsa tut elimizden beraber yapalım. Sağda solda konuşuluyor şöyle yaparız böyle yaparız. Hadi abi gel birlikte yapalım. Ben gelemem işim var. Biraz edep ya, biraz insaf arkadaşlar. Sosyal medyadan gerçekten bıkmış durumdayım. O kadar boş konuşmalar sataşmalar var ki, cevap versen olmuyor, vermesen ayrı problem. Arkadaşlarıma sosyal medyada yazılanlara cevap vermeyin, yazmayın demekten usandım. Klavye başında yazmak güzelde hadi gelin programlara katılın buralarda çözüm arayalım dediğimizde maalesef yoklar.

"Derneğimize hangi pencereden kim nasıl bakıyor bu çok önemli"

Biriside çıkmış Federasyon kuralım. Memleketimize faydası varsa hemen kuralım. Oturalım tartışalım faydası olacaksa hiç vakit kaybetmeyelim. Yazan arkadaşımızı aradım sordum Şebinkarahisar’a Federasyon olunca ne getirecek. Belediyeler, bakanlıklar Federasyona ödenek veriyor mu? yok. Cevap birlik ve beraberliğimiz olacak. Bizim böyle bir problemimiz yok ki değerli arkadaşlarım. Olsaydı bu gün bu topluluk burada olmazdı. Üç beş tane arkadaşımızın gönlü olacak diye kusura bakmayın birlik ve beraberliğimizden ödün verecekte değiliz. Derneğimize hangi pencereden kim nasıl bakıyor bu çok önemli. Değerli hemşehrilerim, son üç yıl içerisinde birlik ve beraberliğimiz zirve yapmış durumda. Bunu yaptığımız faaliyetlerin yanı sıra, rakamsal olarak ta görmekteyiz. Son üç yılda beş milyona yakın bütçe oluşturmuşuz. Bunu da burslar hariç kimseyi rahatsız etmeden sağlamışız.

Değerli hemşehrilerim, ben ve yönetim kurulunda bulunan birbirinden değerli arkadaşlarım her zaman eleştirilere açığız. Ancak, bu eleştireler uluorta klavye başında yazarak, sağda solda konuşarak değil. Bir araya gelelim, konuşalım, tartışalım, varsa sorunumuz çözüm yollarını hep birlikte araştıralım, birlikte yapalım. Bizler Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneğimizle, Şebinkarahisar Vakfımızla, ŞEBDER Derneğimizle, Şebinkarahisar Sanayici ve İşadamları Derneğimizle, Sarıyer ve Eyüp Şebinkarahisar Derneklerimizle, Kocaeli Şebinkarahisarlılar Derneğimizle büyük bir aileyiz. Bizim ortak sevdamız Şebinkarahisar ve bu sevda etrafında kenetlendik yolumuza devam ediyoruz" diyerek sözlerini tamamladı.

www.sebingundem.com

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
 •   Takım P O
 • 1 Alanyaspor 0 0
 • 2 Antalyaspor 0 0
 • 3 Beşiktaş 0 0
 • 4 Çaykur Rizespor 0 0
 • 5 Fenerbahçe 0 0
 • 6 Galatasaray 0 0
 • 7 Gazişehir Gaziantep FK 0 0
 • 8 Gençlerbirliği 0 0
 • 9 Göztepe 0 0
 • 10 İstanbul Başakşehir 0 0
 • 11 Kasımpaşa 0 0
 • 12 Kayserispor 0 0
 • 13 Konyaspor 0 0
 • 14 MKE Ankaragücü 0 0
 • 15 Sivasspor 0 0
 • 16 Trabzonspor 0 0
 • 17 Yeni Malatyaspor 0 0
 • 18 Yukatel Denizlispor 0 0
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA