Geleneksel Şebinkarahisar Kültür Gezisi Başlıyor

Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneğinin geleneksel olarak her yıl düzenlediği 19 Mayıs Şebinkarahisar Kültür ve gezi programı için gün sayılıyor.

Geleneksel Şebinkarahisar Kültür Gezisi Başlıyor
Geleneksel Şebinkarahisar Kültür Gezisi Başlıyor Hüseyin Şenel Odacı
Advert

Geleneksel olarak her yıl 19 Mayısta yapılan Şebinkarahisar kültür ve gezi etkinliklerinin Ramazan ayına denk gelmesi dolayısı ile 09-13 Mayıs 2018 Tarihleri arasında yapılacak.

İstanbul ve Kocaeli’nde bulunan Şebinkarahisar Sivil Toplum Kuruluşları ve Şebinkarahisar Belediyesinin desteklediği etkinlikler için geri sayım başladı.  19 Mayıs Şebinkarahisar Kültür gezisi etkinlikleri adı altında gerçekleştirilen ve Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği, Şebinkarahisar Vakfı, Şebinkarahisarlı Sanayici İşadamları Derneği, Kocaeli Şebinkarahisarlılar Derneği ve tüm mahalle ve köy derneklerinin katkılarıyla gerçekleştirilen organizasyona bu sene katılımın yoğun olması bekleniyor.

Şebinkarahisar’daki etkinlere İstanbul ve Kocaeli’nden katılacak olan Şebinkarahisar'ın Sivil Toplum Kuruluşları 09 Mayıs Çarşamba günü yola çıkarak 10 Mayıs 2018 Perşembe günü Şebinkarahisar'da olacaklar. 10-11-12-13 Mayıs 2018 Tarihlerinde etkinliklere katılacak olan dernek üyeleri ve başkanları 13 Mayıs Pazar günü akşam Şebinkarahisar’dan İstanbul’a hareket edecekler. Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği Yönetim kurulunca hazırlanan program kapsamında köy ziyaretlerine, açılışlara, resmi kurum ve kuruluşların ziyaretlerine, ilçe ve köy sorunlarının gündeme getirileceği toplantılara katılacaklar.

Dört gün sürecek olan etkinlikler dolayısı ile Şebinkarahisar’da farklı bir hareketlilik olurken, esnafa ekonomik kaykı sağlayacak. Ücretsiz olarak yapılacak gezi programına katılabilmeniz için, sadece ilçe veya köy derneklerinizin yönetim kurulu ile irtibata geçerek yerinizi ayırtmanız gerekiyor.

www.sebingundem.com

19 Mayıs etkinlikleri Şebinkarahisar Kültür gezisi Dernek Vakıf
Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şebinkarahisar Kaymakamlığına Atanan Taner Tengir'in Pozantı'ya Duygusal Vedası
Şebinkarahisar Kaymakamlığına Atanan Taner Tengir'in Pozantı'ya Duygusal Vedası
Sizce neden tarihi ve kültürel miraslarımıza sahip çıkamıyoruz
Sizce neden tarihi ve kültürel miraslarımıza sahip çıkamıyoruz