Şebinkarahisar Tamzara Mahallesi Muhtarından Yeni Proje

Tamzaraya katma değer katarak Turizme ivme kazandıracak yeni bir proje daha hayata geçiriliyor.

Şebinkarahisar Tamzara Mahallesi Muhtarından Yeni Proje
Şebinkarahisar Tamzara Mahallesi Muhtarından Yeni Proje Hüseyin Şenel Odacı

Giresun Turizm Altyapı Hizmet Birliği Öncülüğünde, Şebinkarahisar Belediyesi Ortaklığında, Şebinkarahisar Halk Eğitim Merkezinin Proje Paydaşı Olduğu DOKA’dan Hibe Almaya Hak Kazanan “Turizm İle Yaşayan Tamzara” Projesi ile her geçen gün atılımlarına devam eden Tamzara halkı, yeni bir hamleye daha imza atıyorlar.

Tamzara muhtarı Fazlı Dokudan’ın özverili çalışmaları sonucunda, “Turizm ile Yaşayan Tamzara” Projesi kapsamında “Tamzara Kadınlar Pazarı” Tamzara ’da kuruluyor. Evlerde üretilen ve yetiştirilen ürünler belediye, muhtarlık ve kadın kooperatifinin denetiminde turistler ve yöre halkı ile buluşacak.

Tamzarada önemli bir hareketin oluşmasını sağlayacak “Tamzara Kadınlar Pazarı” projesi ile Tamzara mahallesinde yaşayanlar yetiştirdikleri ürünlerini burada satarak önemli bir gelir elde edecekler. Süt ürünlerinden yumurta ve sebzeye, el işçiliğiyle üretilen ürünlerden hediyelik eşyaya kadar Tamzaraya özgü mamulleri burada bulmak mümkün olacak.

“Turizmle yaşayan Tamzara” sosyal medyasından yapılan duyuruda, Pazar günleri Tamzara meydanında kurulacak olan Pazarda, yerel ürünleri bulma imkanı olacak. Meyve ve Sebze Kuruları, Ev Yapımı Pastalar ve Börekler, Meyveler ve Ceviz, Süt Ürünleri (Tereyağı, Çökelek, Peynir vs...) Şerbet ve Hoşaflar, Reçel ve Pekmezler, Yerli Buğday ve Mısırdan Ev Ekmeği, Şifalı Bitkiler, el örgüleri Tamzaraya gelenlerin beğenisine sunulacak.

ÖNERİ

Tamzara, son yıllarda Giresun’da isminden en çok bahsedilen Şebinkarahisar’ın Turizmde önemli ivme yakalamış mahallesi.  “Tamzara Kadınlar Pazarı” projesini desteklemekle birlikte, sadece Pazar günleri kurulması yeterli değil. Haftanın diğer günleri Tamzaraya gelenlerin bu imkandan yararlanması söz konusu olmayacak. Hiç yoktan iyidir mantığı yürütülebilir. Ancak, Yaz aylarında haftanın her günü yerel ürünlerin olduğu Pazar’ın kurulması gerekir.

www.sebingundem.com

Şebinkarahisar Tamzara Mahalle Tamzara Kadınlar Pazarı
Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şebinkarahisar Kar Festivaline katılamayanlar çok şey kaçırdı
Şebinkarahisar Kar Festivaline katılamayanlar çok şey kaçırdı
Şebinkarahisar Kaymakamlığına Atanan Taner Tengir'in Pozantı'ya Duygusal Vedası
Şebinkarahisar Kaymakamlığına Atanan Taner Tengir'in Pozantı'ya Duygusal Vedası