Şebinkarahisar'a Yeni Kaymakam Ataması Yapıldı

Cumhurbaşkanı kararıyla 471 mülki idare amirinin görev yeri değiştirildi. Konuyla ilgili Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi Resmi Gazete'de yayımlandı.

Şebinkarahisar'a Yeni Kaymakam Ataması Yapıldı
Şebinkarahisar'a Yeni Kaymakam Ataması Yapıldı Hüseyin Şenel Odacı

Cumhurbaşkanı kararıyla 471 mülki idare amirinin görev yeri değiştirildi. Cumhurbaşkanlığı Atama Kararı, Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre, aralarında vali yardımcısı ve kaymakamların da bulunduğu 471 mülki idare amirinin görev yeri değiştirildi. Atamalar, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2. ve 3. maddeleri gereğince yapıldı. Konuyla ilgili Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi de Resmi Gazete'de yayımlandı.

Şebinkarahisar Kaymakamlığına Pozantı Kaymakamı Taner Tengir atandı. Şebinkarahisar Kaymakamı Erdoğan Kanyılmaz ise Suluova Kaymakamlığına atandı.

Taner Tengir kimdir

1975 yılında Konya’nın Ereğli ilçesinde dünyaya geldi. İlk ve orta eğitimini Ereğli’de tamamladı. Selçuk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümünden 2001 yılında mezun oldu. 2005 yılında İçişleri Bakanlığı’nın açmış olduğu Kaymakam Adaylığı sınavını kazanarak Niğde Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine intisap etti. Kaymakam adaylığı süresince çeşitli staj dönemlerinden geçerek, Sheffield Üniversitesi Management School’da İngilizce eğitimi aldı ve İngiliz İdari Sistemini inceledi.

TODAİE'de 40.Dönem Kamu Diplomasisi kursunun ardından 93.Dönem Kaymakamlık Kursunu başarı ile bitirerek,03.03.2009 tarihinde Yozgat Aydıncık Kaymakamı olarak göreve başladı. Sırasıyla Erzurum Pazaryolu İlçe Kaymakamlığı, Ağrı ve Ardahan Vali Yardımcılığı görevlerini üstlendi. Vali Yardımcılığı görevleri sırasında Ağrı İl Özel İdare Genel Sekreterliği ve Ağrı Havalimanı Mülki İdare Amirliği ile Ardahan Aktaş Kara Hudut Kapısı Mülki idare Amirliği görevlerinde bulundu. Selçuk Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Tarım Ekonomisi Ana Bilim Dalında Yüksek Lisansını tamamlayan kaymakamımız halen; Atatürk Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Tarım Ekonomisi Ana Bilim Dalında Doktora eğitimi almaktadır. İngilizce bilmekte olup; evli ve iki çocuk babasıdır.

 

Kaymakam atama Şaebinkarahisar Kaymakamların yeri değişti
Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şebinkarahisar Kaymakamlığına Atanan Taner Tengir'in Pozantı'ya Duygusal Vedası
Şebinkarahisar Kaymakamlığına Atanan Taner Tengir'in Pozantı'ya Duygusal Vedası
Sizce neden tarihi ve kültürel miraslarımıza sahip çıkamıyoruz
Sizce neden tarihi ve kültürel miraslarımıza sahip çıkamıyoruz