Kendini Şebinkarahisar'a Adayan İnsan

Şebinkarahisar'ın tarihini ve kültürünü geleceğe taşımak için gece gündüz çalışan Emekli Öğretmen Araştırmacı Yazar Ünsal Çalık 4. Kitabını baskıya hazırlıyor.

Kendini Şebinkarahisar'a Adayan İnsan
Kendini Şebinkarahisar'a Adayan İnsan Hüseyin Şenel Odacı
Advert

Öğretmenlikten emekli olduğunda birçok emeklinin yaptığı gibi köşesine çekilmeyip, gecesini, gündüze katarak Şebinkarahisar Kültürünü ve Tarihini belgeleriyle birlikte yazdığı kitaplarla gelecek nesillere aktarmaya gayret eden, Emekli Öğretmen Araştırmacı Yazar Ünsal Çalık, yaptığı çalışmalarının karşılığı olarak, "Büyüdüğüm, ekmeğini yediğim, suyunu içtiğim bu topraklara borcumu ödemeye çalışıyorum" diyerek aldığını söylüyor.

Yazdığı üç kitabını yıllarca uğraşarak Şebinkarahisar'a kazandıran Emekli Öğretmen Araştırmacı Yazar Ünsal Çalık, dördüncü kitabını baskıya hazırlıyor. Kısıtlı imkanlarla "Belgelerin Diliyle Tarih İçinde Şebinkarahisar" adlı üçüncü kitabını karma resim kültür ve kitap sergisinde okuyucularıyla buluşturmasında kendisine destek veren Şebinkarahisar Belediye Başkanı Şahin Yılancıya teşekkür ederek şöyle diyor. " Bu üç kitabın Şebinkarahisar Kültürüne hizmet edeceğine inanıyorum. Şebinkarahisar'ın tarihini ve kültürünü anlatan bu eserlerin yazılıp gelecek nesillere ulaştırılması gerekiyordu. Gençlerimize tarihimizi ve kültürümüzü bu yolla aktarma imkanımız olacak. Bu sebeple yerel yönetimlerin ve idarecilerimizin emek verilerek hazırlanan bu gibi eserleri sahiplenmesi ve desteklemesi önem kazanmaktadır." diyerek, desteklerinden dolayı Şebinkarahisarlı hemşehrilerine ve belediye başkanı Şahin Yılancıya teşekkür etti.

Haber Kaynağı: Gülsen Akyol Mutlu - Şebinkarahisar

Haberi Hazırlayan: Hüseyin Şenel Odacı

www.sebingundem.com

Şebinkarahisar tarih kitap eser kültür
Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şebinkarahisar Kaymakamlığına Atanan Taner Tengir'in Pozantı'ya Duygusal Vedası
Şebinkarahisar Kaymakamlığına Atanan Taner Tengir'in Pozantı'ya Duygusal Vedası
Sizce neden tarihi ve kültürel miraslarımıza sahip çıkamıyoruz
Sizce neden tarihi ve kültürel miraslarımıza sahip çıkamıyoruz