Prof. Dr. Ersan Odacı’nın ardından…
Murat Kaçar

Prof. Dr. Ersan Odacı’nın ardından…

Kıymetli Şebinkarahisarlı Hemşehrilerim,

Mart 2017 de uzunca yıllardır, üzerinde durduğumuz eğitim çalışmalarına başlama kararı aldık. Kısa süre içinde ise, Karaşenşe Anne Baba Çocuk Ünidersitesi Projesini oluşturduk. Tabii bu çalışma sürecinde yerel basından H.Şenel Odacı konu ile yakından ilgilendi ve heyecanını ortaya koydu. Bu süreçte kıymetli hemşehrimiz merhum Ersan Odacı'nın projeyi duyduğunda ne kadar heyecanlandığını Şebinkarahisar için önemli olduğunu vurgulayarak benimle de tanışma arzusunu Şenel Bey vasıtasıyla dile getirmişti. Ben kendisi ile tanışmayı çok arzu etmeme rağmen ne yazık ki bu onuru yaşayamadım. Şebinkarahisar’ımızdan yetişip, önemli noktalarda olduğunu duyduğumuz her isim, her ne kadar tanımasak ta büyük bir heyecan uyandırıyor. Bu nedenle de kendisi ile, ne kadar iftihar etse azdır Odacı Ailesi..

Ersan Odacı Hoca, proje ile ilgili heyecanı ile beraber, kendisinin üniversite kapsamında yaptığı çalışmayı dile getirip, benzer nitelikte nasıl kamu kurumlarından destek sağlanabilir konusunda da bizlere yardım edebileceği bilgisini iletme zerafetinde bulunmuştu. Şenel Bey ile Ersan Hoca İstanbul’a geldiğinde tanışmak üzere mutabık kalmıştık. Ancak Ersan Hoca ile tanışamadık, erken kaybı bir kardeşi yitirmenin ağırlığında içime oturdu. Adını koyamadım bu ağırlığın… Bunun nedeni, her ikimizin de Şebinkarahisarlı oluşu mu? Bunun nedeni her ikimizin de hocalığı mı? Bunun nedeni Karaşenşe Ünidersitesi Projemizdeki ortak heyecan mı? Bilemedim.

Bu şehrin griliğinde, yaşamın kıyısında  mola verip, yaşama bakarken, bildiğim ve içimde hissettiğim bana ait olan ise, henüz tanışamadığım bir kardeşi, canı, dostu, hemşehriyi, bilim insanını kaybetmenin derin üzüntüsü…

Ersan Odacı Hocam, mekanın Cennet Bahçesi olsun.

 

Murat Kaçar

muratkacar@karasenseunidersitesi.com

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şebinkarahisar Kar Festivaline katılamayanlar çok şey kaçırdı
Şebinkarahisar Kar Festivaline katılamayanlar çok şey kaçırdı
Şebinkarahisar Kaymakamlığına Atanan Taner Tengir'in Pozantı'ya Duygusal Vedası
Şebinkarahisar Kaymakamlığına Atanan Taner Tengir'in Pozantı'ya Duygusal Vedası