Giresun Tanıtım Günleri Öncesinde Neden Adaylık Açıklamaları Yapılıyor
Hüseyin Şenel Odacı

Giresun Tanıtım Günleri Öncesinde Neden Adaylık Açıklamaları Yapılıyor

İstanbul'da Tanıtım günlerinin öncülüğünü yaparak ülke genelinde örnek gösterilen Giresun Sivil Toplum Kuruluşları Federasyonu, hiçbir zaman bugün olduğu kadar yıpratılmadı.

Giresun tanıtım günlerinin dördüncü yılından itibaren tanıdığım ve bizzat içinde olduğum Giresunlu dostlarımın bugün aynı birlikteliği gösteremediklerini görmenin maalesef üzüntüsünü yaşıyorum. Giresun Tanıtım Günleri öncesinde yapılan adaylık açıklamalarıyla ne yapılmak istendiğini ise anlamış değilim.

Birçoğunuz bu adam ne demek istiyor diye sorabilir, hatta nerden çıktı bu diyebilirsiniz. Değerli hemşehrilerim, 12. Giresun Tanıtım Günlerinin hazırlıklarının yapıldığı bu günlerde birlik ve beraberlik içerisinde çalışıp bir yıl önceki Giresun tanıtım günlerinden daha güzel olması için çaba göstermemiz gerekirken, bunu görmezlikten gelerek Aralık ayında yapılacak federasyon seçimleri için peş peşe başkan adaylarının açıklamalar yaptığını görüyoruz. Hiç kimse çıkıp da Giresun Tanıtım Günleri öncesi bunu yapmayın, hele bu tanıtım günleri bir bitsin ayrılık olmasın ne yapıyorsunuz diyene ise rastlamadım. Bu günlerde tek gündem maddemiz Giresun Federasyonu başkanı kim olacak.

Giresun Sivil Toplum Kuruluşları Federasyon başkanlığı için birden çok adayın olması güzel bir gelişme. Zaten, Giresunlulara hizmet etme yarışının olması kadarda güzel bir şey olamaz. Aslında olması gerekende budur. Bundan önceki seçimlerde de bu olmalıydı, bunu ayrıca sorgulamak gerekir. Ancak, Giresun Tanıtım Günlerinin arifesinde adaylık açıklayarak insanları ayrıştırmanın hiç kimseye faydası olmayacağını da bilmenizi, bilakis Giresun Günlerini sabote ederek gelecekte büyük bir olasılıkla Giresunluların bölünmesine sebep olacağını da bilmenizi isterim. Bence, başkan adaylarının Giresun tanıtım günleri öncesinde aday olacaklarını açıklamak yerine, bu haklarını saklı tutarak mevcut yönetimle işbirliği içerisinde Giresun Günlerinin daha coşkulu bir şekilde geçmesi için birlikte çalışma yapmaları doğru bir davranış olacaktı. Giresunlulara da yakışan ve doğru olan davranışta bence bu olmalıydı.

Şebinkarahisarlı bir hemşehriniz olarak, İstanbul'da sahil ilçelerimizin derneklerini yöneten hemşehrilerimi ben anlamakta inanın zorlanıyorum. Küsen kafası bozulan bir dernek kurmuş. Adeta İstanbul'da dernek enflasyonu var. Anlayan varsa beri gelsin. Bu nedir ya herkes başkan. Ne sorarsan sor maşallah herkes her şeyi biliyor. Ama iş icraata geldiğinde yapılanlara destek olmak yerine köstek olmaktan eleştirmekten başka bir şey yapmıyoruz. Bir tek bilmediğimiz anlayamadığımız, birlik ve beraberlik olduğunda daha güçlü olabileceğimiz. Bunu bir anlayabilsek her şey kendiliğinden düzelecek. Peşinden koştuklarınız sizin peşinizden koşacak.  

Değerli hemşehrilerim, Giresunluyum diyorsan, bir derneğin ya da bir federasyonun yönetim kurulundaysan veya delegesi isen köstek olmayacaksın zamanı gelene kadar bulunduğun kuruma destek olacaksın. Daha iyisini yapacağına inandığında tabi ki o kurumu yönetmeye aday olunur. Ama bu süreç içerisinde mensubu olduğun kurumun çalışmalarını, faaliyetlerini engellemek için çalışmalar yaparsan hem kendine hem de Giresunlulara zarar verir parçalandıkça parçalanırız. Benden söylemesi…

Hüseyin Şenel Odacı

13 Ekim 2018

DİĞER YAZILAR
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şebinkarahisar Kar Festivaline katılamayanlar çok şey kaçırdı
Şebinkarahisar Kar Festivaline katılamayanlar çok şey kaçırdı
Şebinkarahisar Kaymakamlığına Atanan Taner Tengir'in Pozantı'ya Duygusal Vedası
Şebinkarahisar Kaymakamlığına Atanan Taner Tengir'in Pozantı'ya Duygusal Vedası