Haber
Giriş Tarihi : 13-10-2018 12:44   Güncelleme : 13-10-2018 12:56

Ankara Şebinkarahisar Vakfı, Vilayetlik Hakkımız Elimizden Alındı

Ankara Şebinkarahisar Vakfı, Atatürk’ün Şebinkarahisar'a gelişinin 94. Yıl dönümü ve Şebinkarahisar Vakfının 25. Kuruluş yıl dönümünü, Anıtkabir'e yapılan ziyaretle başlayan bir dizi etkinliklerle kutladı.

Ankara Şebinkarahisar Vakfı, Vilayetlik Hakkımız Elimizden Alındı

Ankara Şebinkarahisar Vakfı, Atatürk’ün Şebinkarahisar'a gelişinin 94. yıl dönümü ve Şebinkarahisar vakfının kuruluşunun 25. yıl dönümünü Ankara'da düzenledikleri bir dizi etkinliklerle coşku içinde kutladı.

Ankara Şebinkarahisar Vakfı Başkanı Av. Ali Yaşar Yücel, beraberindeki heyetle birlikte Anıtkabir'e yapılan ziyaretin ardından, anı özel defterine duygularını ifade ederek şöyle yazdı.

"Atam,

94 Yıl önce bugün, vilayetimiz olan Şark-i Karahisar'ı ziyaret ederek onurlandırdınız. Savaştan çıkmış halkımıza güç ve moral verdiniz.

Bizler, sizin ziyaretinizi babalarımızdan, dedelerimizden, ninelerimizden dinledik ve onların torunları, çocukları olarak iade-i ziyarette bulunmak üzere huzurundayız.

O günden bugüne değişen çok şeyler oldu. Vilayetlik hakkımız elimizden alındı. Ancak vatansever Şebinkarahisar halkı, ilçemizin daha iyi duruma gelmesi için, gurbetçisiyle, Sivil Toplum Kuruluşlarıyla ve tüm yöneticilerimizle birlikte var gücümüzle gayret gösteriyoruz. Sizi, minnet ve şükranla anıyor saygılar sunuyoruz." diyerek yapılan ziyaret dolayısı ile duygularını anı defterinde yazıya dökerek belgelendirdi.

Başkan Yücel, yapılan program ile ilgili yaptığı açıklamada ise şöyle dedi. ''Atatürk 'ün Şebinkarahisar 'a gelişinin 94. ve Vakfımızın kuruluşunun 25. yıldönümü münasebetiyle düzenlediğimiz etkinlikte, önce Anıtkabir'de yaptığımız ziyaret ve düzenlenen tören ile atamıza iade-i ziyarette bulunduk. Özel anı defterine duygu ve düşüncelerimizi aktardık.

Etkinliğimizin ikinci bölümünü kapalı salonda yaparak slayt eşliğinde Ünsal Çalık hocamızın desteğiyle hazırladığımız sunum, günün anlamına binaen yapılan konuşmalar ve plaket töreniyle devam etti. Kokteyli takiben buradan vakıf merkezimize geçilerek şehir dışından gelen misafirlerimiz ve gençlerimizle birlikte yenen yemekle birlikte burs değerlendirme komisyonu toplantısını yaparak bu dönemde ekonomik destek verilecek öğrencilerimizi belirledik.

Geleneksel hale gelmesini arzu ettiğimiz bu etkinliğimize katılan, ÖSYM Başkanımız Prof.Dr. Halis Aygün, Atatürk'ü Şebinkarahisar'a davet eden Milletvekilimiz Ali Sururi bey'in torunu Yargıtay Onursal Üyesi Özden Tönük, efsane şampiyon Ahmet Ayık, ŞEBDER Başkanı Prof. Dr.Tayfun Yücel ve yönetim kurulu üyelerine, İzmir'den katılan dernek başkanımız Kemal Aktuna, Bursa'dan katılan dernek başkanımız Cenan Çece'ye ve yönetim kurulu üyelerine, Ankara'dan katılan hemşehrilerimize ve emekleri ve çalışmalarından dolayı Ünsal Çalık hocamıza çok teşekkür ediyoruz'',dedi.

www.sebingundem.com