Teknoloji
Giriş Tarihi : 27-10-2021 07:00   Güncelleme : 27-10-2021 07:00

Artık Nvidia'nın GeForce Now ile Xbox'ta Steam PC oyunlarını oynayabilirsiniz

Nvidia'nın GeForce Now akış hizmeti artık bir Xbox'ta çalışıyor. Steam oyunlarını bir Xbox'ta Microsoft Edge üzerinden oynayabilirsiniz.

Artık Nvidia'nın GeForce Now ile Xbox'ta Steam PC oyunlarını oynayabilirsiniz

Nvidia, bugün Microsoft Edge'deki GeForce Now akış hizmetine erişimin kilidini açarak, Xbox sahiplerinin Steam PC oyunlarını konsollarında oynamasına izin veriyor. GeForce Now, 1.000'den fazla PC oyununa erişim içeriyor ve Nvidia, nihayet bugün GeForce Now'ın beta güncellemesinde Xbox'ta bulunan Edge tarayıcısını desteklemeye başladı.

Bilgisayar oyunları oynama hayalini getiriyor. PC oyunlarını bir Xbox'a aktarmak için kolay erişim olduğundan, bir Xbox gerçeğe bir adım daha yakın. Temel GeForce Now hizmeti ücretsiz olduğundan, Counter-Strike: Global Offensive, DOTA 2 ve League of Legends gibi popüler PC oyunlarını 1080p'de bir saatlik bir oturum boyunca yayınlayabilirsiniz.

Yapabildim. Bunu geçmişte, esasen PC'nizdekileri bir tarayıcıya aktarmanıza izin veren bir uzak masaüstü uygulaması olan Parsec'i kullanarak yapın. GeForce Now, bu oyunları çalıştırabilen bir PC'ye sahip olmanıza bağlı olmadığından ve yalnızca tarayıcı aracılığıyla hizmete bağlanıp oyunları başlattığınızdan çok daha iyi bir çözüm.

Artık Nvidia GeForce Now ile Xbox'ta Steam PC oyunlarını oynayabilirsiniz. İşte her şeyin nasıl çalıştığına hızlı bir bakış. Ayrıntılar burada: https://t.co/EMGX0HRxcT pic.twitter.com/G6YcloBubM

— Tom Warren (@tomwarren) 25 Ekim 2021

Bunu daha da ilginç yapan şey, Xbox'taki Edge tarayıcı ayrıca fare ve klavye girişini de destekler, böylece gamepad desteği bile olmayan belirli oyunları oynayabilirsiniz. Şu anda Xbox'taki en ideal deneyim değil çünkü tıkladığınızda sanal klavye görünüyor ve gecikme çok oyunculu oyunlar için çok iyi değil.

Microsoft'un Xbox başkanı Phil Spencer, kısa süre önce tam sürüm sağlama taahhüdünde bulundu. Şirketin Xbox Cloud Gaming (xCloud) hizmeti aracılığıyla PC oyunları Xbox'a. Bunların ne zaman geleceğini hala bilmiyoruz, ancak gelene kadar tarayıcıdaki GeForce Now en iyi alternatiftir.

Nvidia'nın GeForce Now'ı Edge'e genişletmesi ve hatta bir RTX 3080 katmanı eklemesiyle, hizmet için resmi bir Xbox istemcisi ve bu PC oyunlarını PlayStation'da oynamanın bir yolunu görmek harika olacak.