Şebinkarahisar
Giriş Tarihi : 07-06-2021 18:46   Güncelleme : 07-06-2021 22:14

Bakan Yardımcısı Kacır, Taşhanlar’da incelemede bulundu

Bir dizi açılış için memleketi Şebinkarahisar’a gelen Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır, Vakıflar Bilge Müdürlüğü tarafından restore çalışmaları devam eden tarihi Taşhanlar’da incelemelerde bulundu.

Bakan Yardımcısı Kacır, Taşhanlar’da incelemede bulundu

Şebinkarahisar Belediyesi tarafında kent meydanı düzenleme projesi tamamlandıktan sonra, ilçeye kültür, sanat, spor alanında dinamizm katacak projeler tek tek hayata geçmeye başladı. Kadınlar Dokuyor Proje Atölyesi, Kültür Evi ve Şebinkarahisar Belediyespor Store açılışları için memleketi Şebinkarahisar’a gelen Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır, İlçe Kaymakamı Taner Bolat, Şebinkarahisar Belediye Başkanı Şahin Yılancı ile birlikte Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından restore çalışmaları devam tarihi Taşhanlar’da incelemelerde bulundu.

 

Mehmet Fatih Kacır kimdir ?

Mehmet Fatih Kacır, 1984 yılında İstanbul'da doğdu. Ortaokul ve lise eğitimini İstanbul Erkek Lisesi'nde tamamladı. 2003 yılında üniversite giriş sınavlarında Türkiye 12.si oldu.

 

Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümündeki lisans eğitimini 2008 yılında Onur Derecesiyle tamamladı. Üniversite eğitimi sırasında öğrenci temsilciliği yaptı, Proje ve Araştırma Kulübü'nün kurucu başkanlığını üstlendi, öğrenci projelerine öncülük etti. Üniversite mezuniyeti sonrası farklı sektörlerde girişimci olmayı seçti. Kurucusu ve yöneticisi olduğu şirketlerle simülasyon yazılım ve donanımları, dijital açık hava reklamcılığı, sanal gerçeklik uygulamaları ve gıda sektörlerinde faaliyet gösterdi. Şirketlerinde faydalı model ve endüstriyel tasarımlar geliştirerek yenilikçi uygulamalara imza attı.

 

Ticari hayatın yanında sivil toplum kuruluşlarında da aktif rol aldı. Kurucuları arasında yer aldığı Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdüren KACIR, T3 Vakfı bünyesinde Deneyap Teknoloji Atölyeleri kurulmasının, özel yetenekli öğrencilere yönelik sürdürülen Geleceğin Teknoloji Yıldızları Programı’nın, Bilim Merkezleri ve Girişim Merkezi programlarının, Türkiye’nin ilk Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali olan

Teknofest İstanbul’un öncüleri arasında yer aldı.

 

Giresun Şebinkarahisarlı olan Mehmet Fatih KACIR, evli ve 2 çocuk babasıdır.