Altınçevre
Giriş Tarihi : 06-10-2021 09:20   Güncelleme : 07-10-2021 03:11

Balcana Camii inşaatı için yardım çağrısı

Giresun’un Şebinkarahisar ilçesi Balcana Köyü Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği ile Şebinkarahisar İlçe Müftülüğü iş birliğinde  yapımınına başlanan Balcana Camii inşaatında çalışmalar devam ediyor.

Balcana Camii inşaatı için yardım çağrısı

Giresun İli Şebinkarahisar İlçesi Balcana Köyünde ihtiyaç üzerine, Balcana Köyü Derneği ve Şebinkarahisar İlçe Müftülüğü iş birliğinde hayırseverlerin katkılarıyla yapımına başlanan Balcana Camii inşaat çalışmaları devam ediyor. Balcana köyü muhtarı Yıldıray Öztürk, bölgedeki büyük ölçüde ibadet ihtiyacını giderecek olan caminin bir an önce tamamlanabilmesi için hayırsever iş insanlarından yardım talebinde bulundu.

 

İŞ İNSANLARININ AYNİ VEYA NAKDİ DESTEKLERİNE İHTİYAÇ DUYULMAKTA

Geçtiğimiz günlerde temeli düzenlenen törenle atılan Balcana Camiinin temel betonu Hayırsever İş İnsanı Mehmet Ali Tonbul, 2. Kat betonu ise Tufan Nakliyat ve Tufan Turizm Seyahat sahibi iş insanı H.Tufan Öztürk tarafından karşılandı. Tamamen yardım sever insanların katkılarıyla tamamlanacak Balcana Camii, bölgede büyük bir ibadet ihtiyacını karşılayacak. Camii inşaatın kısa sürede tamamlanabilmesi için hayır severlerin iş insanlarının ayni veya nakdi desteklerine, ihtiyaç duyulmakta.

CAMİNİN BİR AN ÖNCE İBADETE AÇILMASI İÇİN YARDIMLARINIZI BEKLİYORUZ

Balcana Köyü Muhtarı Yıldıray Öztürk, caminin yapımında emeği gecen herkese teşekkür ettiğini belirtti. Caminin bir an önce ibadete açılması için desteklerin hızla devam etmesi gerektiğini, hayırseverlerin gönüllerinde yer alan caminin ve sosyal alanlarının yapılabilmesi için her adımı takip ettiklerini ifade etti.

 

Haber-Fotoğraf: Gülsen Akyol MUTLU