Şebinkarahisar Haber Merkezi - Şebinkarahisar Haberleri
HV
18 MAYIS Çarşamba 19:43

Başkan Karayılan, sosyal medyada yapılan paylaşımlara karşı açıklama yaptı

ŞEBİNSİAD Başkanı Müjdat Karayılan, Şebinkarahisar’da yapılan Temel atma törenine istinaden sosyal medya hesaplarından yapılan paylaşım ve yorumlara karşı hemşehrilerini sükunete davet etti.

Gündem
Giriş Tarihi : 12-05-2022 21:37   Güncelleme : 12-05-2022 21:44
Başkan Karayılan, sosyal medyada yapılan paylaşımlara karşı açıklama yaptı

ŞEBİNSİAD Başkanı Müjdat Karayılan, Şebinkarahisar’da yapılan Temel atma törenine istinaden sosyal medya hesaplarından yapılan paylaşım ve yorumlara karşı, “Bir kişinin gözünden kaçan bir durumu lütfen tüm kurumlara ya da birkaç kuruma mal etmeyiniz.” Diyerek bir açıklama yayımladı.

Başkan Karayılan yaptığı açıklamada şöyle dedi.

"İki gündür sosyal medyada dönen bazı tepkilere istinaden bu açıklamayı hemşehrilerimize yapmak zorunda kaldığımı görmekteyim.

Değerli hemşehrimiz aynı zamanda köylüm Sayın Dursun Özbek ve Mehmet Özbek’in okul temel atma törenindeki konuşmalarda hem akrabam hem köylüm hem de iş insanı olması sebebiyle özellikle Şebinsiad olarak bizimde konuşma yapmamız hemşehrilerimiz tarafından beklenmiş. Ancak protokolün hazırlanmasında ismimiz yazılmadığından gerek teşekkür konuşmasında gerek temel atma işleminde davet edilmedik. Bu konuda şahsım adına herhangi bir kırgınlığım ya da kızgınlığım yoktur. Köylülerimin sevgisinden dolayı bir tepki oluşmuş ve bir yazı yazılmış. Öncelikle sevgili Gölve (Ocaktaşı) lılara seslenmek istiyorum.

Bir kişinin gözünden kaçan bir durumu lütfen tüm kurumlara ya da birkaç kuruma mal etmeyiniz. Biz ancak beraber tüm Şebinkarahisar olursak güçlü ve tam potansiyelimize ulaşırız. Ama aynı zamanda beni bu kadar sevdiklerini gösterdiklerinden dolayı da teşekkür ederim.

Ben Azimet Karaarslan’ın torunu olarak, büyüklerimden hep birlikte beraber hareket etme kültürü ile büyüdük onların isimlerini yaşatmak için onlara layık torunlar olmak için elimizden geleni yapıyoruz. Bu sebeple o gün olan talihsiz olaylar bizim için kırıcı değildir. Önemli olan memleketimize bir taş üstüne taş konmasıdır."

Hüseyin Şenel OdacıHüseyin Şenel Odacı