ŞEBİN GÜNDEM
HV
13 TEMMUZ Cumartesi 09:06
Advert

Bayburt’ta sigarayı bırakma günü etkinlikleri

Bayburt’ta ’Sigarayı Bırakma Günü’ çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.

SAĞLIK
Giriş Tarihi : 24-02-2024 10:37
Bayburt’ta sigarayı bırakma günü etkinlikleri

Bayburt’ta ’Sigarayı Bırakma Günü’ çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.
Tütün kullanımı, önlenebilir hastalık ve ölüm sebepleri arasında ilk sıralarda yer almakta olup, Dünya Sağlık Örgütü tarafından dünyanın şimdiye kadar karşılaştığı en büyük halk sağlığı tehditlerinden biri olarak tanımlanıyor.
Dünyada büyük bir sorun olarak tanımlanan tütün kullanımına yönelik olarak Türkiye genelinde de kapsamlı çalışmalar yürütülüyor. Bu çerçevede her yıl Şubat ayında tütün kullanımı ve zararları konusunda farkındalık oluşturmak, tütün ürünü kullananlara bırakmaları yönünde bilinç kazandırmak ve tütünle mücadele çalışmalarına dikkat çekebilmek amacıyla ’Sigarayı Bırakma Günü’ çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.
Bu doğrultuda ’Sigarayı Bırakma Günü’ etkinlikleri kapsamında İl Jandarma Komutanlığında görev yapan er ve erbaşlara, Polis Meslek Eğitim Merkezi’nde eğitim gören polis adaylarına, KYK yurtlarında görev yapan personellere, Denetimli Serbestlik Müdürlüğü personellerine Bayburt İl Sağlık Müdürlüğü personellerince eğitim verildi.
Bununla birlikte, yeni Valilik binasında görev yapan ve Bayburt Belediyesinde çalışan personellere yönelik bilgilendirmeler yapıldı. Baberti Külliyesi Camii’nde de stant açılarak bilgilendirme faaliyeti gerçekleştirildi.

Hüseyin Şenel OdacıHüseyin Şenel Odacı