Şebinkarahisar
Giriş Tarihi : 08-08-2019 19:25   Güncelleme : 12-08-2019 16:38

Belediye Başkanı Şahin Yılancı'nın Bayram Mesajı

Kurban Bayramı dolayısı ile Şebinkarahisar Belediye Başkanı Şahin Yılancı bayram mesajı yayımladı.

Belediye Başkanı Şahin Yılancı'nın Bayram Mesajı

Kurban Bayramı dolayısı ile Şebinkarahisar Belediye Başkanı Şahin Yılancı bayram mesajı yayımladı.

Şebinkarahisar Belediye Başkanı Şahin Yılancı Kurban bayramı mesajında hemşehrilerinin bayramlarını tebrik ederek, kurban kesimi konusunda uyarılarda bulundu. Şebinkarahisar Belediye mezbahanesinin kurban kesimi için halkın hizmetinde olduğunu ifade ettiği açıklamasında şöyle dedi.

Değerli Hemşehrilerim;

"Bizleri bir Kurban Bayramı’na daha eriştiren Yüce Rabbimize şükürler olsun. Manevi dünyamızda ayrı bir yeri olan Kurban Bayramı’nı bu yıl da bir ve beraber olarak kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz.

MEZBAHANEMİZ BU KURBAN BAYRAMI’NDA DA HALKIMIZIN HİZMETİNDE

Bayram ve bayram tatili süresince Belediye olarak hizmetin aksamaması için gerekli olan tüm tedbirleri almış bulunuyoruz. Belediyemizin tüm birimlerindeki nöbetçi personellerimiz bayram ve bayram tatili süresince hizmete hazır olacaklar. Olası bir sorun ya da talepte vatandaşlarımızın Zabıta Noktası ve Belediye Hizmet Binası giriş kapısına asmış olduğumuz nöbet çizelgelerimiz aracılığıyla görevli personellerimize ulaşabileceğinizi de buradan hatırlatmak istiyorum.

Bölgenin ilk ruhsatlı Mezbahası ve Hayvan Pazarı olma özelliğini taşıyan Mezbahanemiz hijyenik ve İslami usullere uygun, tam kadro ekibiyle yine bu kurban bayramında da Şebinkarahisarlı hemşehrilerimize hizmet vermeye devam edecektir. Tüm vatandaşlarımızın umuma açık yerlerde, park, cadde ve sokaklarda kurban kesilmemesi konusunda gerekli hassasiyeti göstermesini, bu kurala uymayanları Belediyemiz Zabıta Ekipleri’ne bildirmesini de bu vesileyle vurgulamak istiyorum.

Bayramın son günü olan 14 Ağustos Çarşamba günü 6.’sını gerçekleştireceğimiz Şebinkarahisar Kültür, Sanat ve Ceviz Festivalimize de bu vesileyle tüm hemşehrilerimizi davet ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle başta ilçemizde ve gurbette yaşayan Şebinkarahisarlı hemşehrilerimiz olmak üzere tüm İslam Alemi’nin Kurban Bayramı’nı kutluyor, huzura, barışa ve hayırlara vesile olmasını yüce Allah’tan diliyorum.’’